כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

בתים מעוצבים  //  האתגר: עיצוב חדר שינה נוסף מבלי לפגוע בחלל הציבורי

האתגר: עיצוב חדר שינה נוסף מבלי לפגוע בחלל הציבורי

אחרי למעלה מעשור במהלכו עיצבו בנות הסטודיו ללקוחות בלבד, זכתה המעצבת להגשים חלומות עיצוביים בדירתה הפרטית. האתגר: עיצוב חדר שינה נוסף מבלי לפגום בחלל הציבורי. התוצאה משלבת רצפת עץ ייחודית בעבודת יד מאיטליה, פלטת צבעים מגוונת והרמונית, שפע אור טבעי, צמחיה והמון השראה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: הילה עידו


המיקום: תל אביב
השטח: 80 מ"ר
הדיירים: דיירת, מבעלות studio dash
עיצוב פנים, הום סטיילינג: studio dash

 

אדריכלים ומעצבי פנים מכירים את הסוגיה הזו היטב, אחרי אינספור דירות אותן זכו לתכנן ולעצב מחדש עבור לקוחות, הם מגיעים להתמודד עם עיצוב ביתם הפרטי, שם הלקוח הוא הם בעצמם. אז כיצד עושים זאת בעצם? כך בדיוק. הדירה שלפניכם עוצבה על ידי studio dash והיא שייכת לאחת מבעלות הסטודיו. הפרויקט היווה הזדמנות להגשמת חלומות עיצוביים רבים אשר המתינו בסבלנות לזמן הנכון במשך למעלה מעשור, במהלכו עיצבו בנות הסטודיו חללים עבור לקוחות בלבד. במישור הפרקטי אחד האתגרים הבולטים בעיצוב היה להוסיף ולעצב חדר שינה נוסף חדר מבלי לפגוע בגודל של החלל הציבורי.

בחלל שולבו שתי דלתות הזזה מזכוכית בלגית, אשר מאפשרות לחדר השינה לשמש כחלק מהאזור הראשי וגם לתפקד כחדר נפרד בעת הצורך

המתווה המקורי של הדירה כלל 2 חדרים, כאשר אחת המטרות העיקריות של השיפוץ הייתה תכנון ועיצוב חדר שינה נוסף מבלי לאבד מקום בחלל הציבורי. התוצאה הושגה על ידי חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, אשר אפשרה להוסיף חדר שינה תוך הגדלת הסלון. בחלל שולבו שתי דלתות הזזה מזכוכית בלגית, אשר מאפשרות לחדר השינה לשמש כחלק מהאזור הראשי וגם לתפקד כחדר נפרד בעת הצורך. עבור חדר השינה הנוסף נבחרה מיטת יום ייחודית, מעליה תלוי גוף תאורה איקוני ומזמין המשמש גם את פינת הקריאה הממוקמת בצמוד לספריה נמוכה. משתתף נוסף בעיצוב חדר השינה הוא עציץ נשפך אשר נתלה אף הוא ויוצר קיר ירוק ורענן לצד ארון מראה גדול המעצים את האור הרב החודר לחדר השינה.

המעצבת ודייר אהוב בביתם הפרטי

 

רצפת העץ הייחודית הוזמנה מאיטליה ונעשתה בעבודת יד

הדירה התל אביבית מתפרשת על פני 80 מ"ר, כאשר התהליך כלל לשיפוץ ועיצוב מחדש כולל עיצוב חדר שינה נועז. כל חללי הדירה זכו לעיצוב מחדש ומחשבה רבה הושקעה בזרימה והחיבור העיצובי בין חלקי הבית השונים. כך שולבה בבית רצפת עץ ייחודית בעבודת יד אשר הוזמנה מאיטליה, לצד פלטת צבעים מגוונת והרמונית השזורה בהרבה אור טבעי וצמחיה, אשר יצרה אווירה מרוממת וחולמנית. גופי התאורה ופריטי הריהוט עוצבו על ידי בנות הסטודיו ושולבו בהם פרטי פרזול מוזהבים.
רמזים לפרטי ארט-דקו מהדהדים בין עיצוב חדר השינה לחדר האמבטיה, ומחברים בין העיצובים השונים בחדרים, כאשר אלמנטים מוזהבים שונים עוברים כחוט השני המקשר בין חללי הבית השונים. טפט נועז וכהה מעטר את ומככב בתוך עיצוב חדר השינה ומסיף טוויסט דרמטי לבית.

דלתות הזזה מזכוכית מאפשרות לחדר השינה לשמש כחלק מהאזור הראשי וגם לתפקד כחדר נפרד

עבור חדר השינה הנוסף נבחרה מיטת יום ייחודית, מעליה תלוי גוף תאורה אייקוני

עציץ נשפך תלוי המשתלב לצד פריטים מוזהבים, יוצר קיר ירוק ורענן

אחת המטרות העיקריות הייתה תכנון חדר שינה נוסף מבלי לאבד שטח יקר בחלל הציבורי

אזור המטבח משלב שתי חזיתות, האחת כוללת ארונות צבועים מגובה רצפה ועד תקרה ואילו החזית השנייה נמוכה ומאכלסת את משטחי העבודה. ההשקעה בפרטים ניכרת גם בפינת האוכל המשולבת במרכז המטבח הפינתי, ואשר מעליה תלויה כתכשיט מנורה מוזהבת.

ארונות המטבח הצבועים יוצרים שתי חזיתות- גבוהה ונמוכה

אלמנטים מוזהבים שונים עוברים כחוט השני המקשר בין חללי הבית

בסוף המסדרון שוכן חדר השינה הראשי. המבט מהסלון נמשך אל קיר הטפט האמנותי שנבחר והוזמן אף הוא מאיטליה. בחלל נעשתה בחירה נועזת של טפט, לצד וילון, קירות ותקרה אשר נצבעו בכחול ויוצרים יחד מראה דרמטי מאוד אך עם זאת שליו ומרגיע. להשלמת המראה שולבו פרגוד תחרה מוזהב ופרטי ריהוט קטיפתיים אשר מעצימים את התחושה המלכותית השורה בחלל. חדר הרחצה הצמוד לחדר השינה ממשיך את אותו הקו העיצובי, ובו ממוקם אמבט פרי סטנדינג אשר ניצב במרכז החלל, וממוסגר על ידי וילון גדול אשר מרכך את האור החודר דרך חלון הויטרינה.

 

חדר השינה הראשי ממוקם בסוף המסדרון

טפט בהדפס נועז יוצר תחושה דרמטית במיוחד בחלל ומעצים את הדרמטיות בעיצוב חדר השינה

הקירות והתקרה נצבעו בכחול ומוסיפים למראה העשיר ולעיצוב חדר השינה

רמזים לפרטי ארט-דקו שולבו בעיצוב חדר השינה

פרטי ריהוט קטיפתיים יוצרים מראה רגוע ורך בעיצוב חדר השינה

חלק מגופי התאורה בבית עוצבו על הסטודיו והם משלבים פרטי פרזול מוזהבים

חדר הרחצה הצמוד לחדר השינה ממשיך את אותו הקו העיצובי

אמבט פרי סטנדינג ניצב במרכז החלל וממוסגר על ידי וילון

המעצבת מעניקה טיפ לקוראים: אל תהססו לשלב בין חומרים וגימורים שונים. בחירות נועזות וריבוי של טקסטורות מעשירים את החלל, החוכמה היא באיזון והפיזור ביניהם אשר תסייע לכם ליצור מראה הרמוני וייחודי.

רשימת ספקים חלקית:

ריצופים וחיפויים: פישל קרמיקה
ריהוט: gubi, bolia, maxalto, prat living 
תאורה: gubi, ferm living,  prat living

 

עוד בנושא

בתים מעוצבים

ארבעה בתים ושיפוץ כולל


רוצים שינוי? רגע לפני שאתם רצים לקנות דירה או בית חדשים, אולי כדאי שתשקלו לערוך שיפוץ כולל במקום המגורים הקיים. הצצה לארבעה בתים ששינו את פניהם

בתים מעוצבים

טנגו משפחתי: דירת גן מעוצבת בקריות לא שוכחת את הפרקטיקה


סצנת עיצוב שלא מושפעת מטרנדים ממלאת את דירת הגן המשפחתית עם מטבח לבן, אריחים בגוונים שונים של אפור, חדר שינה בוטיקי ונגיעות עץ חמימות. אף פינה בדירה לא נשארה חשוכה

בתים מעוצבים

אלגנטיות של דירה: עיצוב מוקפד בסגנון מודרני חם


משפחה צעירה התרחבה לדירה של שישה חדרים, וביקשה לעצב אותה כך שתהיה גם אלגנטית וגם פרקטית. עם חלוקת מחודשת ובחירה בסגנון מודרני חם, הצליחה המעצבת למלא את רצון הדיירים

בתים מעוצבים

ארבעה בתים ועיצוב צבעוני


מאסתם בעיצוב מונוכרומטי ובגוונים של אפור? הצצה לארבעה בתים שלא חוששים להתפרע עם עיצוב צבעוני במיוחד

תגובות

עוד שאלה: איזה חיפוי יש על הקיר בחדר הרחצה. אשמח למענה.

דירה נעימה ומזמינה. מסקרן אותי לדעת היכן מונח המיקרו (אם ישנו בשימוש).

אחד מהעיצובים המושלמים, אהבתי כל חלק וכל פרט קטן בבית הזה. אם הייתי צריכה עכשיו עיצוב לבית חדש הייתי לוקחת אתכן. פשוט מושלם !!!

המחיצה/פרגוד בחדר השינה,מדהים.היכן אפשר להשיג כזה?

דירה מקסימה. אם אפשר בבקשה לדעת מהיכן המיטת יחיד היא מרהיבה.

מדהים ביופיו. כל הטיפים והנסיון באו פה לידי ביטוי. דירה לא גדולה שנראית כמו ארמון. אבל, הרבה דברים לא הבנתי, כמו למשל, ארונות מטבח גבוהים , ומצד השני נמוכים, לא זיהיתי את הנמוכים בצד השני.

עיצוב מיוחד, בית מדהים עם תקרות גבוהות, בית שכייף לגור בו, והעיקר הכלב המדהים והמתוק שיושב לו בכייף על הספה - בקיצור בית יפהפה

אפשר לדעת מה ביצע את סגירת הזכוכית , תודה

מהמם ביופיו!!!

דירה מקסימה,נעימה ועושה טוב על הלב

כתיבת תגובה