כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

בתים מעוצבים  //  מפגש בין גושים: עיצוב בית פרטי לזוג צעיר

מפגש בין גושים: עיצוב בית פרטי לזוג צעיר

מה שהתחיל בחלום לקיר בריקים וקמין גז, קרם עור וגידים בתכנון ועיצוב של בית לזוג צעיר עם חשיבה לעתיד. צבעים וחומרים טבעיים כמו טיח, בריקים ועץ אגוז נחלקים בין שני אגפים, כשבתווך מבואת הכניסה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: צילום: מאור מויאל


החלום לקיר בריקים וקמין שולב בקיר אחד

 

מספר נפשות בבית: 3

מיקום: יישוב מאור, ליד חדרה

השטח: 200 מ"ר על מגרש של 500 מ"ר

התקציב: 1.6 מיליון שקלים

אדריכלות ועיצוב פנים: ג'ונתן דיסל

 

בית צמוד קרקע מודרני תוכנן ועוצב עבור זוג צעיר בתחילת דרכו, האישה מתחום ההייטק והגבר בעל חברה בתחום הביטחון, ועבור בנם התינוק. בני הזוג ביקשו עיצוב בית לזוג צעיר, שיהה מודרני ולא גדול, במפלס אחד עם חלל ציבורי רחב המכיל קיר בריקים וקמין גז. לבית, ששטח מפלס הקרקע שלו 160 מ"ר, התווסף בהמשך מרתף בן 40 מ"ר, לבקשת בני הזוג, כדי שישמש אותם בעתיד.

אדריכלות המבנה תוכננה כשתי מאסות הפוגשות זו את זו וחודרות זו לזו. לאחר חדירת הגושים נוצרה הצורה L, מה שהוביל להשלמת הצורה בחצר מרוצפת. המאסות הובדלו זו מזו על ידי גובה שונה וחומר גמר זהה אך בצבעים שונים.

חצר מרוצפת השלימה את צורת ה-L

פרטי הנגרות תוכננו על ידי האדריכל

הבית תוכנן במפלס אחד

 

בעיצוב הפנים של החלל הציבורי התבקש האדריכל להגשים את חלומם של בני הזוג לעיצוב בית לזוג צעיר עם קמין גז וקיר בריקים. בהמשך לתכנון של חלל גדול ופתוח, נוצר קיר טלוויזיה דומיננטי המחופה בריקים, ובו קמין המשולב בפריט נגרות צף ועבודת גבס. צבעי וחומרי החלל הציבורי הם טיח לבן, בריקים בהירים ונגרות עץ טבעי אגוז. כל פריטי הנגרות בבית תוכננו ועוצבו על ידי האדריכל בהתאמה מלאה לחלל.

חלל ציבורי פתוח ורחב

טיח לבן, בריקים בהירים ועץ טבעי

 

בעיצוב הבית לזוג הצעיר מחולקת קומת הקרקע לשני אגפים, כשבתווך מבואת הכניסה לבית. מצד אחד המבואה מזמינה לעבר האגף הציבורי ומצד שני ממנה מתקיימת הגישה לאגף הפרטי. אגף ציבורי גדול ומרווח (ביחס לממדי הבית) תוכנן כאופן ספייס המכיל את המטבח, את פינת האוכל ואת הסלון. כל החלל הציבורי נושק לוויטרינה רחבה ושקופה אל החצר, המגדילה את החלל ויוצרת המשך ויזואלי כלפי חוץ.

אופן ספייס עם המטבח

הכניסה מחלקת את שני גושי הבית

המקום בו מתחבר המטבח לסלון

 

האגף הפרטי מכיל חדר כביסה, חדר רחצה כללי, מדרגות ירידה למרתף וארבעה חדרי שינה, אחד מהם הוא יחידת הורים מרווחת עם מבואת כניסה, חדר רחצה וחדר ארונות עם פינת איפור. מיטת ההורים תוכננה להיות במרכז החלל ומצידה מעברים. עקב כן תוכנן ראש המיטה כקיר שלם שהפך גם לשידות הצד באמצעות מדפים מרחפים, הניתנים להזזה והתאמה למשתמש. בעיצוב הבית לזוג הצעיר קיימת התייחסות גם לקומת המרתף כחלל פתוח בנוסף לממ"ד וחדר רחצה, אשר יכולים לשמש בעתיד כחדר אורחים או לילד מתבגר.

המרתף מביע מחשבה לעתיד

יחידת הורים עם מבואה

ראש מיטה עם מדפים מרחפים

חדר הרחצה של ההורים

 

כל תהליך התכנון האדריכלי ועיצוב הפנים של הבית הפרטי תוכנן אל מול תקציב מוגדר מראש ודרישות הלקוח. ההתחשבות בתקציב הובילה לתכנון האדריכלי, תכנון החזיתות, בחירת חומרי הגמר, גודל הפתחים וסוג האלומיניום.

חדר הילד באגף הפרטי

חדר משחקים בצבעוניות עשירה

 

טיפים לקוראים: חשוב לדרוש כחלק מתהליך התכנון מבטי תלת ממד, שיוכלו לשקף עבורכם את הפרויקט. עיצוב המבנה והפנים לווה בתוכנת תלת ממד, שמאפשרת ללקוחות לראות את הבית העתידי בכל רגע נתון. תהליך זה עוזר מאוד ללקוחות שלרוב מתקשים לדמיין את הסיטואציה רק מתוכנית דו ממדית. בשיטה הזו גם ניתן לראות מראש שילוב בין צבעים וחומרים, כשיחס התאמה בין ההדמיות לבין התוצאה הסופית שהתקבלה שלוש שנים לאחר מכן הוא גבוה מאוד.

כמו כן, חשוב לבחור מתכנן אחד לאדריכלות ועיצוב בית פרטי, שמתאים לכם ועושה את כל התהליך עבורכם, ולא לחלק את העבודה בין מספר מתכננים שכל אחד מהם יגיע עם המטען הפרטי שלו.

שתי מאסות פוגשות זו את זו

 

רשימת ספקים חלקית:

קבלן מבצע: א. עידן בנייה ויזמות

ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים וארונות אמבטיה: זהבי עצמון

ספה: איטלסופה

כורסאות ושולחן פינת אוכל: פיק-אפ תל אביב

נגרות מטבח וקיר סלון: מנאר טעמה

עוד בנושא

בתים מעוצבים

אלגנטיות של דירה: עיצוב מוקפד בסגנון מודרני חם


משפחה צעירה התרחבה לדירה של שישה חדרים, וביקשה לעצב אותה כך שתהיה גם אלגנטית וגם פרקטית. עם חלוקת מחודשת ובחירה בסגנון מודרני חם, הצליחה המעצבת למלא את רצון הדיירים

בתים מעוצבים

המירוץ למיליון: שיפוץ מושקע בבית סבא


הסבא הוריש בית בן 20 במושב, והמשפחה השקיעה כמיליון שקלים בשיפוצו. התוצאה: חלל מודרני ומואר, שפתוח לנופים ולמרחבים שסביבו

בתים מעוצבים

שוויצריה הקטנה: בית כפרי בסגנון שוויצרי בלב שכונת סביון


משיכתה של בעלת הבית לסגנון השוויצרי הוביל ליצירת בית כפרי עם שימוש נרחב בעץ, שעוטף את כל החללים. הזרימה בין החדרים נשמרה, והתוצאה משקפת אווירה משפחתית וחמה

בתים מעוצבים

מרוקאי, מודרני ועתיק נפגשים: שילוב סגנונות בדירה תל אביבית


בעל הדירה חזר להתגורר בתל אביב לאחר שנים, וכעת הוא נהנה מדירה מרווחת וייחודית, שמאופיינת בשילוב סגנונות מעניין ובצבעוניות עשירה

תגובות

בית חם ונעים! הכי שווה זה אנשי מקצוע מעולים

נראה נהדר. אין כמו הקשבה לצרכי הלקוח, ואז אין הפתעה כשהתוצאה כל כך מוצלחת. וכמי שחוותה בניית בית, אין כמו הדמייה תלת מימדית לפישוט והבנת התהליך כולו.

לפי התמונות רק 2 כווני אויר? למה? בית במראה של דירה. החלל הציבורי מתוכנן ומעוצב יפה

ואו ביג לייק עיצוב מיוחד ומדהים יוצר תחושת חמימות ויוקרה בו זמנית! האדריכל גאון

כתיבת תגובה