כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  אופקי, אנכי וחופשי

אופקי, אנכי וחופשי

חלוקת החללים לאזורים בבית נעשתה עם הרבה רעיונות מקוריים בדרך קצת שונה מהמקובל היום

מאת: ניר חנינה צילום: שי אפשטיין


בריכת שחייה שממוקמת בחזית הבית מנחה את עיני הבאים לחלקו האופקי, העשוי כולו חומרים טבעיים ללא טיח וציפויים. כאן, מאחורי חלונות זכוכית המחברים בין החוץ לפנים, תוכנן ברובו האזור הציבורי, הכולל מתכונת קבועה של מטבח, סלון וחדר עבודה ומוזיקה. יחידת ההורים הוצמדה לאזור האירוח,  והקומה העליונה, שנמצאת במבנה האנכי שמאחורי החזית האופקית, הוקדשה כולה לחדרי הילדים ולאזור אירוח המיועד להם.

יחידת ההורים הוצמדה לאזור האירוח, והקומה העליונה, שנמצאת במבנה האנכי, הוקדשה כולה לחדרי הילדים ולאזור אירוח המיועד להם

החלוקה לחללים בבית נעשתה לא כמקובל, לאזור אירוח ולאזור חדרי שינה, אלא הודגשה הפרטיות של בני הבית בחלוקה לתפקודם של המבוגרים ולהרגלי היום יום של הילדים. התכנון על פי סגנון החיים והצרכים האישיים של בני הבית בולט גם לאור העובדה שאת יחידת המגורים של הבת הבכורה קבעו האדריכלים בקומת המרתף.

כדי ליצור חלוקה ברורה לאזורים המיועדים לכל אחד מבני המשפחה תכננו האדריכלים את הכניסה הראשית בצד הבית, דבר המאפשר תנועה ישירה של הבאים לאזור המועדף עליהם. מול הכניסה גרם מדרגות המוביל לקומת הילדים, ירידה ישירה למרתף ופנייה לימין מכניסה את הבאים לבית לאזור האירוח וליחידת ההורים.

הסגנון המודרני, שבא לידי ביטוי גם בבחירת החומרים, לא פוגם בתחושת המשפחתיות, דווקא בגלל ההפרדה הברורה והמתוכננת בקפידה

גם בטיפול באזור האירוח ניכר התכנון המיוחד. המטבח נמצא בחלל אחד עם פינת האוכל והסלון, אבל הוא מופרד וגבולו מסומל על ידי קיר בטון חשוף בגובה של 1.20 מ', שנראה כאילו נלקח מחזית הבית. ההפרדה בין פינת האוכל והמטבח לבין הסלון מיטשטשת על ידי ספרייה ארוכה הנמשכת לכל אורך הקיר המפריד בין אזור האירוח ליחידת הורים ופולשת לאזור המטבח, מקום מאוד לא צפוי לספרייה. החלוקה לחללים מתבצעת ברמיזה שקובעת עובדה, על ידי גופי תאורה המשתלשלים מהתקרה.

הסגנון המודרני בא לידי ביטוי גם בבחירת החומרים. "הייתה החלטה ברורה שבבית הזה לא יהיה טיח", אומר המעצב עופר קינן. הסגנון המודרני אינו פוגם בתחושת המשפחתיות והחיים יחד, דווקא בגלל ההפרדה הברורה והמתוכננת בקפידה. ההימצאות בצוותא בכל אחת מפינות הבית או החוץ היא אופציה לבחירה על ידי כל אחד מהדיירים, מבוגרים וילדים. דבר לא נכפה עליהם על ידי תכנון שנקבע מראש.
 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

שקט על פני המים: בית פרטי בסביון עם תקרה של 6 מטרים


חלונות גדולים מחברים את הבריכה עם חלל האירוח ועם סוויטת ההורים של בית פרטי בסביון, והרמוניה של צבעים בהירים ושקטים עוטפים גם את סוויטות סוף השבוע לילדים

עיצוב בתים פרטיים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

עיצוב בתים פרטיים

כל פינה נחשבת: בית צעיר ומודרני למשפחה שאוהבת לארח


ארבעה ילדים, טעם צעיר ועכשווי ואהבה לאירוח משפחה וחברים יצרו בית מודרני, מרווח ומואר בפתח תקווה, שלא בזבז שום מקום פוטנציאלי לאחסון

עיצוב בתים פרטיים

בשקט בשקט: בית רגוע בסגנון סקנדינבי


המעצבת חלמה על בית הרמוני שבו תוכל לגדל את שלושת ילדיה. בזכות הבחירה בסגנון סקנדינבי נקי ובצבעוניות מונוכרומטית, היא הצליחה ליצור מרחב מגורים שמשרה שלווה על כל מי שנכנס

תגובות

כתיבת תגובה