כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  אחוזה מודל 2010

אחוזה מודל 2010

לצד חדרים גדולים במיוחד, תקרה גבוהה בהרבה מהמקובל בארץ ועיצוב פנים שמשלב בין הווה לעבר אירופאי, חשים בבית גאווה ישראלית עם שורשיות מקומית

מאת: ניר חנינה צילום: שי אפשטיין


בנסיעה אטית נכנסתי לחצר הקדמית של אחוזת מגורים במושב צופית. רעש חיכוך הצמיגים בריצוף האבנים המשתלבות, המבואה החיצונית שמקדימה דלת כניסה ענקית והשקט המלכותי ששרר סביב, כל אלה העבירו אותי לרגע לתקופת חיים אחרת. ההפתעה לא איחרה להגיע כאשר בעלת הבית, ישראלית טיפוסית, חייכנית ובעלת סבר פנים נעים, הכניסה אותי פנימה. אז היה ברור שהחוץ הוא רק הקדמה.

למטבח המרכזי, המשמש את בני הבית כל ימות השנה, הוצמד מטבח נוסף המיועד לפסח בלבד

חלל מוארך הנמשך לכל רוחבו של הבית משמש כמבואת כניסה פנימית. חלקה המרכזי של המבואה מוביל לאזור האירוח, הכולל חדר אוכל פתוח לסלון רחב ידיים, עמוס חפצי אמנות ואומנות. ויטרינה ענקית הנמשכת לכל רוחבו של אזור האירוח חושפת בפני הנכנסים את חמדות הבילוי החיצוני. בחוץ דק מקורה, בריכת שחייה גולשת ומרחבים עצומים של ירוק על גווניו, הממשיכים במדרון קל את כחול המים בבריכה.

בגב הקיר של חדר האוכל ממוקם מטבח בהיר רחב ידיים מעוצב בסגנון אנגלי. במטבח כל האבזור האפשרי, שפע של ארונות ומקומות אחסון וחלון רומנטי הפונה לחצר. שני פתחי מעבר מאפשרים תנועה נוחה בין השולחן לאזור הכנת האוכל והבישול. למטבח המרכזי, המשמש את בני הבית כל ימות השנה, הוצמד מטבח נוסף המיועד לפסח בלבד (המבטל את הצורך בהכשרת המטבח על מכשיריו לחג).

הבית תוכנן לזוג מתבגר שילדיו כבר עזבו את הבית אך מרבים להגיע לביקורים ממושכים

משמאל לכניסה ולאזור האירוח ממוקמת יחידת ההורים. חדר השינה הענק משקיף מצד אחד אל הגינה ומצדו השני חלל מטופח, אזור הרחצה וההתפנקות.

"הבית תוכנן לזוג מתבגר שילדיו כבר עזבו את הבית, אך מרבים להגיע לביקורים ממושכים", מסבירה האדריכלית נירית פרנקל. "כל קומת הכניסה, הבנויה במפלס אחד עם פתחים רחבים מאוד, מותאמת לחיי היום יום של הזוג". בשני גרמי המדרגות המובילים לקומת המרתף ולקומה העליונה ממעטים להשתמש, כי בנוסף למדרגות, המיועדות יותר למבקרים, התקינו בעלי הבית מעלון המאפשר תנועה נוחה בין קומות הבית.

בנוסף למדרגות, המיועדות יותר למבקרים, התקינו בעלי הבית מעלון המאפשר תנועה נוחה בין קומות הבית

בקומת המרתף חדר ספא עם ג'קוזי מפנק, ספות רביצה ומסך פלזמה ענק. חלון גדול חושף גינה אנגלית מוריקה המכניסה את הטבע פנימה. באותה קומה יחידת דיור נוספת המיועדת לבן, אולם להקרנות סרטים, ויחידת דיור לעוזרת צמודה. בין כל אלה מסתתרת פינת חמד בצורת חדר יין רחב ידיים המזכיר מרתפי יין אירופאים הנמצאים בארמונות פאר. נראה לעין שחדר היין נבנה על פי כל הכללים הנדרשים לשמירת אוסף הבקבוקים המרשים של בעל הבית חובב היינות המשובחים.

הקומה העליונה נועדה לאירוח הילדים, הנכדים ואורחים אחרים הנוטים ללון. בין שלוש סוויטות מפנקות תכננה האדריכלית סלון המאפשר למבקרים לבלות בבית בלי להפריע למהלך היום יומי של הדיירים הקבועים.
 גם בגן העוקף את הבית ניכרת הדאגה לנוחיות הדיירים. שבילים נוחים עוברים בין ערוגות תבלינים וצמחים ארץ ישראליים, המחזירים את ההולכים מחלומות על ארמונות פאר באירופה לשורשיות מקומית נהדרת שאין לה תחליף בשום מקום בעולם.
 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

שקט על פני המים: בית פרטי בסביון עם תקרה של 6 מטרים


חלונות גדולים מחברים את הבריכה עם חלל האירוח ועם סוויטת ההורים של בית פרטי בסביון, והרמוניה של צבעים בהירים ושקטים עוטפים גם את סוויטות סוף השבוע לילדים

עיצוב בתים פרטיים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

עיצוב בתים פרטיים

כל פינה נחשבת: בית צעיר ומודרני למשפחה שאוהבת לארח


ארבעה ילדים, טעם צעיר ועכשווי ואהבה לאירוח משפחה וחברים יצרו בית מודרני, מרווח ומואר בפתח תקווה, שלא בזבז שום מקום פוטנציאלי לאחסון

עיצוב בתים פרטיים

בשקט בשקט: בית רגוע בסגנון סקנדינבי


המעצבת חלמה על בית הרמוני שבו תוכל לגדל את שלושת ילדיה. בזכות הבחירה בסגנון סקנדינבי נקי ובצבעוניות מונוכרומטית, היא הצליחה ליצור מרחב מגורים שמשרה שלווה על כל מי שנכנס

תגובות

כתיבת תגובה