כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריכי תאורה  //  איך אפשר לחבר בין פנים הבית לחוץ, ועדיין לשמור על פרטיות?

איך אפשר לחבר בין פנים הבית לחוץ, ועדיין לשמור על פרטיות?

בזכות צורת המבנה הייחודית, הבית הזה נהנה מקשר פנים-חוץ חזק, אך עדיין שומר על הפרטיות של דייריו. מערכת החלונות שמכניסה את הסביבה החיצונית הביתה, והתאורה המדויקת תורמות גם הן, ומוסיפות לבית כוח פרקטי ועיצובי

מאת: צילום: דניאל ערב


גם חיבור לסביבה וגם פרטיות

הדיירים: זוג ושלושה ילדים
המיקום: נווה מונסון
השטח: מגרש של 450 מ"ר, מתוכו 350 מ"ר בנוי
אדריכלות ועיצוב פנים: דניאל ערב

בנווה מונסון, על מגרש בגודל של 450 מ"ר, תוכנן בית אשר פתוח לסביבתו אך עם זאת שומר על פרטיותו. "הבית תוכנן בצורת האות L, כך שמצדו האחד הוא נפתח כלפי חצר פנימית, ואילו מהצד שפונה אל שביל הכניסה הוא סגור כדי לשמור על הפרטיות של הדיירים", מתאר דניאל ערב, האדריכל של הפרויקט.

פנים הבית והחוץ משתלבים זה בזה

צורת ה-L של המבנה

מערכת החלונות בחלל המגורים

בעיצוב הבית נעשה שימוש בבטון חשוף, טיח, פלדה וזכוכית, אשר יחד יוצרים חיבור הרמוני ונעים. "קומת החדרים 'מרחפת' מעל קומת הקרקע באמצעות עמודי פלדה ומעטפת זכוכית, פעם בגובה כל קומת הקרקע ופעם בחריץ ניתוק בין קירות המעטפת העשויים בטון חשוף", אומר האדריכל. "למרות השימוש הנרחב בזכוכית, צורת המבנה שומרת על תחושת הפרטיות".

שביל הכניסה לבית עשוי ממשטחי בטון בגדלים משתנים ובשילוב צמחיה. גם לאורך קיר הבטון החשוף שמוביל אל דלת הכניסה יש צמחים המשווים מראה של גינת בר. "העיצוב הפראי של הגינה מעניק מראה אורגני ורך, ומייצר קונטרסט לקווים הישרים של הבית", מסביר האדריכל.

שביל הכניסה לבית

הקשר אל החוץ ממשיך גם מפנים הבית, בזכות מערכת של חלונות מרצפה לתקרה, שפונה אל הגינה והמרפסת. "תכנית קומת הקרקע מייצרת חיבור ויזואלי בין החוץ לפנים", אומר ערב. "מערכת החלונות קושרת בין החצר לבית, ומאפשרת מבט רחוק מעבר לתחומי המגרש".

מבט אל החצר הפנימית

מבט מהחצר אל הבית

גם בסלון מורגש הקשר שבין הבית לסביבתו. "חלל הסלון ניצב כגשר בין החצר הקדמית והחצר האחורית, הנצפות מבעד לחלון סרט רחב ממדים", מרחיב אדריכל הפרויקט. "בנוסף, קיר הבטון החשוף שמחוץ לבית מייצר רקע למדרגות הברזל שפונות אל אזור המגורים".

המדרגות על רקע קיר הבטון

המדרגות מכניסות קלילות לחלל המגורים

במטבח ובפינת המשפחה הרעיון היה ליצור תחושה אינטימית, שתתאים להתכנסות של בני הבית. "אזור הבישול נסמך על אי, המפריד בין אזור העבודה ופינת המשפחה", אומר ערב. "ארונות המטבח עשויים עץ אלון, ובכך הם מתחברים לסלון שגם בו יש שימוש בעץ זה".

מטבח בחיפוי עץ אלון

עץ האלון מופיע גם במזנון

עץ האלון חוזר ומופיע גם בריצוף וברהיטים של חדר השינה. "חדר השינה מרוצף בפרקט אלון יחד עם מערכת ריהוט שנתפרה למידות החדר ועשויה אף היא מעץ זה", מפרט ערב. "גם כאן יש חלונות סרט, הפותחים מבט פנורמי לנוף ירוק".

חדר השינה של ההורים

בעיצוב הבית הושם דגש חשוב גם על התאורה. "עשינו שימוש בתאורה השקועה בתקרה ובתאורה עומדת, אשר מייצרות אור רך ומזמין", אומר האדריכל דניאל ערב. "בחוץ שילבנו תאורת דוקרנים בתוך הצמחייה, אשר צובעת את קיר הבטון במשחק של צללים. נוסף על כך, דאגנו לתכנן את תאורת הפנים כך שהיא תפרוץ מבעד לחלונות העליונים, ותחזק גם את קומפוזיציית האור מחוץ לבית".

לאתר של האדריכל דניאל ערב >>

אדריכלות עיצוב פנים ותכנון תאורה: דניאל ערב
צילום: דניאל ערב
תכנון קונסטרוקציה: עקיבא עוזון
פיקוח: אורי ניר
קבלן שלד: סעדי מרעי- א.מ. יעדים הנדסה ובניה בע"מ
אלומיניום: אלמנט אלומיניום בע"מ
מסגרות: איתי שמבן "זווית אחרת"
תאורה:  ELITA GALLERY תאורה  
תכנון גינה: אתי שוורצמן
נגרות: עמי שמש

תאורת החוץ

גם בלילה יש אור

תאורת הפנים פורצת מהחלונות

עוד בנושא

מדריכי תאורה

הערות והארות: שישה דגשים בתכנון תאורה לבית


תכנון תאורה לבית הוא דבר שלא כדאי לדחות לרגע האחרון, וגם תחום שלא מומלץ לעגל בו פינות. שישה טיפים חשובים לבית שכולו אור

מדריכי תאורה

איך אפשר לחבר בין פנים הבית לחוץ, ועדיין לשמור על פרטיות?


בזכות צורת המבנה הייחודית, הבית הזה נהנה מקשר פנים-חוץ חזק, אך עדיין שומר על הפרטיות של דייריו. מערכת החלונות שמכניסה את הסביבה החיצונית הביתה, והתאורה המדויקת תורמות גם הן, ומוסיפות לבית כוח פרקטי ועיצובי

מדריכי תאורה

באור נכון: בוחרים תאורה לחדר השינה


בחירת תאורה נכונה היא מהאלמנטים המרכזיים ביותר בעיצוב הבית. שמירה על רמת בהירות, צבע וסוג תאורה ישפיעו על מצב רוחנו ויתרמו לתחושה ולאווירה. גלו מהם הפרמטרים החשובים כאשר אנו מאירים את חדר השינה.

מדריכי תאורה

כיצד לבחור גופי תאורה שמתאימים לצרכים שלנו?


יש מגוון גופי תאורה, שלל עיצובים וטכנולוגיות, אז איך לבחור בין כל השפע הזה, אנחנו אומרים קודם כל תגדירו את הצורך שלכם ורק אז תיגשו לבחור. איך? להלן המדריך המואר

תגובות

כתיבת תגובה