כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  בסביבה טובה: בית בעיצוב טבעי שמתחבר אל החוץ

בסביבה טובה: בית בעיצוב טבעי שמתחבר אל החוץ

עם נוף פסטורלי, סגנון עיצוב טבעי, וחיבור נכון בין חומרים ופריטים – התקבל בית הנקשר אל סביבתו ומשדר גם עושר וגם פשטות

מאת: תוכן שיווקי צילום: מושי גיטליס


הדיירים: זוג + 3 בנות
שטח המגרש: 328 מ"ר
השטח הבנוי: 225 מ"ר
אדריכלות ועיצוב: חמוטל אביטל
סטיילינג: עינב פלד-לביא

בני הזוג רכשו מגרש, ומיד ידעו מי תתכנן ותעצב אותו עבורם. השניים התקשרו אל האדריכלית חמוטל אביטל אשר עיצבה עבורם את ביתם הקודם, וביקשו לעבוד איתה גם על הפרויקט החדש.
מאז הקשר הקודם עם המעצבת, בני הזוג התברכו בשלוש בנות, כך שצרכיהם השתנו והפעם ביקשו ליצור בית משפחתי ומרווח בעיצוב טבעי.

הבית מתפרש על פני שתי קומות, כאשר בקומת הקרקע נמצאים הסלון והמטבח, ובקומה העליונה נמצאים החדרים.
בקומת הקרקע יש תחושה של מרחב וזרימה, שכן החלל מעוצב  ללא מחיצות. המטבח מאוחד עם הסלון ומאופיין בעיצוב טבעי ובסגנון כפרי. במקום ארונות עליונים יש במטבח חלונות גדולים עם אדן רחב שמכניסים אור לחלל. כדי לפצות על מקומות האחסון החסרים שולב ארון גדול במבואת הכניסה.

אל הקומה העליונה מוביל גרם מדרגות מודרני במכניס טוויסט מעניין בעיצוב הטבעי של הבית. המדרגות תוכננו כאלמנט עיצובי פיסולי בעל נוכחות. המדרגות עצמן עשויות בטון בעובי מינימלי, והשלחים שלהן מחופים במדרכי פח המתכתבים עם מעקה הברזל, גווניו ועיצובו.
בקומה העליונה נמצאים החדרים של ההורים והילדות. הכניסה ליחידת ההורים היא דרך חדר ארונות פתוח, המשמש בה בעת כמבואה וכחדר רחצה.

הבית החדש של בני הזוג מוקף בטבע מכל צדדיו והייתה לכך השפעה מכרעת על קו העיצוב הטבעי ששולט בפנים הבית. דרך המפתחים הגדולים המקיפים את כל קומת הקרקע, חודרים פנימה מרחבי שדות מוריקים והרבה אור. גם בקומה העליונה נכנס אור רב, וזאת בזכות מרפסות עם דלתות שקופות וגדולות.

הטבע שמסביב וקו העיצוב הטבעי מקבלים ביטוי גם בבחירת חומרי הגלם של הבית. חזית הבית חופתה טיח בגון חול בהיר, ויש שימוש נרחב בחומרים טבעיים כמו ברזל, עץ ובדי כותנה. אבן הטרוונטין שנבחרה לריצוף, הושארה במראה הגולמי שלה ללא השלמת "החורים" בחומרים זרים. כדי להשלים את העיצוב הטבעי, בנה בעל הבית פרגולה העשויה מחומרים ממוחזרים, המשדרת קלילות ואווירה ים תיכונית.
הגוונים הבהירים ששולטים בבית מכל כיווניו, היוו רקע הולם לחפצים הנוי הרבים שבהם השתמשה בעלת הבית. חלק מהחומרים הושארו במראה המקורי שלהם ואחרים שופצו וחודשו, אך כולם מתמזגים עם העיצוב הטבעי ששולט בבית, ומתחברים לאישיותם של הדיירים ולסגנונם הייחודי.

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

מאחד יוצא שניים: הדרך הנכונה לחלק את הבית


מעצבת הפנים התבקשה לעזור ללקוחות לחלק את הבית שלהם לשני בתים נפרדים – אחד עבורם, והשני עבור בנם ומשפחתו. לצד השמירה על אופיו של הבית, גם הקפידה המעצבת להעניק פרטיות לכל משפחה

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב וילה למשפחה מוזיקלית


את עיצוב הוילה הזאת הכתיבו חיפויי קיר מיוחדים, זריקות צבע נועזות ופסנתר כנף דומיננטי. התוצאה: מרחב מגורים ייחודי שנותן ביטוי לאהבה למוזיקה

עיצוב בתים פרטיים

צוחק אחרון: בית לשימור עם קריצה הומוריסטית


בית לשימור מהמאה ה-18 שנמצא בלב דבלין, שופץ תחת חוקים מחמירים – אבל זה לא מנע מהדיירים לשלב בעיצובו אלמנטים צבעוניים שמעלים חיוך

עיצוב בתים פרטיים

הדבר הקר הבא: בית שוודי בעיצוב נורדי אמיתי


אל מול יער ירוק על אחד מהאיים בצפון שטוקהולם שבשוודיה, תוכנן בית פרטי המחבר באופן נפלא בין עיצוב נורדי מוקפד לסגנון יפני מאופק

תגובות

מה שכתוב לעייל כ"חלבי", בעייני לא מקצועי. אין שימוש נכון בחללים.

א. למה לא רואים את שאר התגובות אף פעם,גם באזור האישי????ב ב.הנוף אכן משעג,אבל העיצוב קצת "חלבי",לטעמי

כתיבת תגובה