כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  עיצוב הפנים והאדריכלות נפגשים בגליל העליון

עיצוב הפנים והאדריכלות נפגשים בגליל העליון

בית בן שני מפלסים בגליל העליון זכה לתכנון פונקציונלי, ולמראה הרמוני שמבטא את הקשר שבין עיצוב הפנים לאדריכלות של המבנה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: עודד סמדר


דיירים: זוג + 3
מיקום: הגליל העליון
אדריכל: יאיר הרמן,הרמן אדריכלים
מעצבת פנים: הילית קרש, הילית עיצוב פנים

מונוכרומטיות עם טקסטיל צבעוני

הבית שממוקם בגליל העליון, סמוך לגבול הצפון, התבקש לענות על שני אתגרים. הראשון הוא ליצור חלל פונקציונאלי ונוח לצרכי משפחה עם שלושה ילדים צעירים. השני לחבר בין קומות הבית ואזוריו השונים באמצעות שפת עיצוב אחידה, מודרנית-נקייה וחמימה כאחד. המטרה הייתה לעצב בית פרקטי, שישרת בנוחות את בני הבית ויספק מענה לצורכיהם ולאורח חייהם, ובמישור האסתטי ליצור מרחב מגורים נקי וחמים שבו מתקיים קשר בין עיצוב הפנים לאדריכלות.

בית פרקטי נקי וחמים

קומת הכניסה הגבוהה בחלקה, תחומה בויטרינות מרצפה לתקרה שמחזקות את הקשר שבין העיצוב לאדריכלות. בקומה זו נמצאים הסלון, המטבח, פינת האוכל ויחידת ההורים. חלוקת השטח בקומת הכניסה נעשה כך שכל אזור בה מוגדר בבירור, וביחד הם חוברים למרחב הרמוני וזורם.

ויטרינות מרצפה עד תקרה תוחמות את החלל

הקשר שבין עיצוב הפנים והאדריכלות של המבנה חוזק גם בזכות התאורה. בבית נעשה שימוש בגופי תאורה שחורים בעיצוב 'חרוטי' עם כבלים שחורים העוקבים אחר קוויו האנכיים והאופקיים של החלל. גופי התאורה גם מדגישים את ממד הגובה, יוצרים קשר ישיר בין הקומות, ומלווים קורות אופקיות בקומת הכניסה. פריטי ריהוט בשילוב עץ יוצקים לחלל חמימות, וכך גם קמין אינטגרלי, ששולב בקיר סמוך לגרם המדרגות ונצפה מכל נקודה בו, ופריטי טקסטיל הזורעים נקודות צבע במארג הנקי.

פסי התאורה מדגישים את הקווים האופקיים והאנכיים של החלל. מטבח: סמל

שילוב של חומרים וטקסטורות המדגישות את המאסות האדריכליות

שירותי האורחים שבקומה עוצבו במראה דרמטי המשלב צבע שחור ביחידת הכיור ובגופי התאורה, ובה בעת מרוכך עם תמונת זברה גדולה כקריצה מחויכת. גם ביחידת ההורים שולבו גופי תאורה ייחודיים שמשתשלים מהתקרה, ומחזקים את הקשר שבין העיצוב לאדריכלות, בכך שהם מדגישים את גובה החלל. מתוך יחידת ההורים עצמה, גם יש דלת המאפשרת מעבר ישיר לגינה.

יחידת ההורים ובה המקלחת השקופה שפותחת אותה לחדר

גופי התאורה השחורים עוברים בכל הבית

בקומה העליונה ממוקמים שלושה חדרי ילדים החולקים חדר רחצה משותף, ופינת משפחה בגלריה פתוחה המשקיפה מטה אל החלל שתחתיה ומקיימת עמו קשרי עין ישירים. חדרי הילדים תוכננו מתוך ראייה קדימה בשפה 'ניטראלית' שאינה תלוית גיל ותוכל להישאר רלוונטית לאורך זמן. חדר הרחצה המשותף להם עוצב גם כן במחשבה על העתיד עם קיר מחופה עץ ואמבט פרי סטנדינג מסוגנן בעיצוב אובלי.

חדרי הילדים עוצבו בחשיבה קדימה, כך שיתאימו לכל גיל

מקלחת הילדים עם האמבטיה האובלית

שפת העיצוב נשענת על צבעוניות המשלבת גווני לבן ואפור לצד שימוש בעץ, והיא נרקמה תוך דיאלוג פורה עם בעלת הבית, סטייליסטית בתחום האופנה. לריצוף משמשים אריחי גרניט פורצלן גדולים (120X120) בגון אפור בהיר, אשר לצד קירות שנצבעו בלבן מייצרים מסגרת חלל נקייה-בהירה. לצד פינת האוכל, סמוך לגרם המדרגות המוביל לקומה העליונה, משתלב בקיר קמין אינטגראלי מינימליסטי וקטן יחסית, אך במיקומו המרכזי נוכחותו המחממת באה לידי ביטוי ומדגישה את האדריכלות.

הקמין שולב במרכז הבית

בפינת הישיבה משולבות ספות עור אפורות עם כורסאות ושולחנות קפה מעץ, וכך גם יחידת הבידור המוצבת בתוך גומחה ייעודית מתחת למסך הטלוויזיה, ששוקע גם כן בתוך מעין גומחה. את המראה משלימים שטיח אפור וכריות היוצקות נגיעות צבע למארג המאופק. פינת האוכל מגלמת את אותו שילוב חומרי-צבעוני עם שולחן עץ וכיסאות אפורים, והמטבח נשלט על גווני אפור ולבן. יחידת האי שתוכננה בשטחו כמו חוצצת בינו לבין הסלון, ובה בעת מחברת את כלל אזורי הקומה למרחב אחד זורם שבו מתקיים קשר בין עיצוב הפנים לאדריכלות של הבית.

שירותי האורחים עם הנגיעה הקומית של תמונת הזברה

החלל הכפול צופה לבריכה

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

גם וגם: שילוב סגנונות מדויק


האישה רצתה עיצוב כפרי אבל הגבר העדיף ללכת על מראה מודרני. בעזרת שילוב סגנונות נכון, התקבלה דירה שעונה על הדרישות של שניהם

עיצוב בתים פרטיים

בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית


היא הדבר הראשון שמקבל את פנינו ואת פני האורחים שלנו – אז למה רבים מאתנו נוטים לזנוח את חזית הבית? הסיבות והדרכים לעצב חזית בית בלתי נשכחת

עיצוב בתים פרטיים

מהחוץ אל הפנים: תכנון בית פרטי בשפלה


תכנון בית פרטי הוא עניין לא פשוט, שבו צריך לקחת בחשבון גם את הנראות של המבנה וגם את עיצוב הפנים. בפרויקט הזה נוצר קשר מיוחד בין החוץ לפנים, וזאת הודות לשימוש בחומרי גלם דומים

עיצוב בתים פרטיים

גוד וייבס: הרמוניה ואנרגיה בבית פרטי


לפני שהאדריכלית ניגשה לתכנן את הפרויקט הזה, היא הכינה מפות אסטרולוגיות ונומרולוגיות לכל בני המשפחה – הכול בשביל לשמור על האנרגיה בבית

תגובות

קשה לי לפרגן בגלל כמות האפור.אני חושבת שהפונקציונליות מוצלחת אך בחירת הצבעים והאלמנטים לא מרשימה כלל. גורמת לפרוייקט להיראות רגיל וסתמי. אפשר להוסיף אומנות, מספר רהיטים יחודיים, תאורה מעניינת וכו לתת לבית מראה מעוצב שיק. האח במיקום מוזר. האדריכלות קשה להבנה רק מהתמונות. תמונת חוץ הייתה עוזרת. תוכניות ?

עיצוב יפה מאוד. אשמח לדעת מהיכן נרכשו הכסאות ושולחן האוכל. תודה

כתיבת תגובה