כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  הגוזלים שלי עדיין בקן: איך ניתן לשפץ בית כדי שיתאים למתבגרים האהובים?

הגוזלים שלי עדיין בקן: איך ניתן לשפץ בית כדי שיתאים למתבגרים האהובים?

כשהילדים קטנים מעצבים להם חדרים גלויים לעיני ההורים, כשהם גדלים ודאי יעדיפו פרטיות: ראו כיצד בזכות חלוקה מחדש התאפשר למעצבת ליצור שתי יחידות מגורים לשני המתבגרים תוך שדרוג הבית כולו

מאת: בן רייצוק, מגזין בניין ודיור צילום: עודד סמדר


הדיירים: 4 נפשות + 2 כלבים
שטח הדירה: 120 מ"ר
שטח החצר: 110 מ"ר
עיצוב פנים: עדי ארונוב

הסיבה העיקרית לשיפוץ המסיבי שנעשה בדירת הגן הזו שבשרון הייתה מציאת פתרון לשני בוגרים, בן ובת. בזכות זאת זכתה המשפחה כולה בדירה מודרנית מעוצבת מחדש. שטח הדירה נשאר כפי שהיה, אך בזכות חלוקה מחדש ובעיקר שינוי מיקומו של המטבח, התאפשר למעצבת ליצור שתי יחידות מגורים לשני המתבגרים, להוסיף לדיירת חדר עבודה נוח שאינו מנותק מהקורה בדירה, מטבח פתוח לסלון ומראה כללי חדש ועדכני. 

עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

ריצופים וחיפויים מעוצבים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

כנושא מוביל בתכנית עיצוב הפנים בחרה המעצבת בריבועים ומלבנים. זה התחיל בהזמנת עבודות הנגרות שהותאמו לבקשת הדיירת למציאת פתרונות אחסון רבים ככל האפשר. הראשון היה הארון הסלוני שכולל "קופסאות" מלבניות, הוא הותאם לצרכים הנדרשים כאשר מראש תוכננו מרווחים בין הקופסאות להצגת פסלים ואוספים של הדיירת. המלבנים והריבועים ניכרים גם בארונות המטבח ובארונות בחדרי השינה. מגמה זו לא הסתיימה בעבודות הנגרות – הקיר ממול לארון הסלוני וכך גם בחדר השינה עוצבו בצורת מלבנים. בשירותי האורחים, חלק ממלבני הבטון פינו מקומם למראות מלבניות, ואפילו גופי התאורה שנבחרו לאי במטבח מעוצבים בקווים גאומטריים. 
 


 

 
 
 
 
 

 

 
 
בדירה נוצרו חמישה אזורים מוגדרים העונים במדויק לצרכי הדיירים. בכניסה משתרע האזור החברתי שכולל כרגיל סלון, פינת אוכל ומטבח, וכן יציאה רחבה לאזור הפעילות החברתית בחצר. מסדרון קצר מוביל לשלושה חדרים נוספים שכל אחד מהם הוא טריטוריה מוגדרת. משמאל למסדרון נכנסים ליחידת ההורים.
 
 

 
 
 

 
 
בקצה המסדרון חדר העבודה של הדיירת המצויד בקיר שקוף שמשאיר אותה מחוברת לדירה, ובנוסף למהותו המוצהרת כחדר העבודה, הוא גם מהווה חוליה מפרידה בין יחידת ההורים ליחידת הבת שהכניסה אליה נמצאת מימין למסדרון. בכניסה נפרדת לחלוטין, במקום שבעבר היה המטבח, נכנסים דרך מבואה קטנה לעולמו של הבוגר שממנו יש גם יציאה לחצר הצמודה ליחידה הפרטית שלו, שעדיין כלולה במסגרת המשפחתית.
 

 
 
 
 
רשימת ספקים:
ריהוט: איציק פאטל – ארט גלריה לריהוט
שטיחים: איתמר
פינת אוכל: cattelanitalia
ריצוף: מודי
חיפויי קיר: ארטן בטונדה
תאורה: תומס תאורה, סטודיו בים וקמחי
מיזוג: אלקטרה
4 דמויות מחוט תייל: יוסי פלד אמן
דלת כניסה: רב בריח
דלתות פנים: פנדור
אביזרים: הביטאט
מטבח: נגריית אל איי
משטחים: דקטון של קוסנטינו- מטבח וחדרי אמבטיות
מוצרי חשמל: מחסני חשמל
ברזים: מודי
כסאות בר: אי. די.דיזיין
דלתות : פנדור
ספק צבע: טמבור
אודיו: לירן שינדר
קולנוע ביתי: לירן שינדר
ריהוט: עמינח
שולחן עבודה ואביזרים: טולמנס'
נגרות: נגריית אל איי
ארונות: נגריית אל איי
חיפוי-ח. אמבטיה: מודי
ריצוף ח. אמבטיה: מודי
פרקט: דודו אוהב ציון פרקטים ושטיחים
כלים סניטריים: מודי
תאורה: תומס
גינון: "גן היוצרים"
ריצוף בריכה: מודי

עוד עיצוב בתים:
 

בית שאוהב לארח: תכנון בית במושב גבעת ישעיהו

כפרי וטוב לו: בית מעוצב במושב חצב

בפרדס ליד השוקת: עיצוב בית במושב גבתון

רק נראה יקר: שיפוץ בית שמתחשב בתקציב במושב שילה

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

מאחד יוצא שניים: הדרך הנכונה לחלק את הבית


מעצבת הפנים התבקשה לעזור ללקוחות לחלק את הבית שלהם לשני בתים נפרדים – אחד עבורם, והשני עבור בנם ומשפחתו. לצד השמירה על אופיו של הבית, גם הקפידה המעצבת להעניק פרטיות לכל משפחה

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב וילה למשפחה מוזיקלית


את עיצוב הוילה הזאת הכתיבו חיפויי קיר מיוחדים, זריקות צבע נועזות ופסנתר כנף דומיננטי. התוצאה: מרחב מגורים ייחודי שנותן ביטוי לאהבה למוזיקה

עיצוב בתים פרטיים

צוחק אחרון: בית לשימור עם קריצה הומוריסטית


בית לשימור מהמאה ה-18 שנמצא בלב דבלין, שופץ תחת חוקים מחמירים – אבל זה לא מנע מהדיירים לשלב בעיצובו אלמנטים צבעוניים שמעלים חיוך

עיצוב בתים פרטיים

הדבר הקר הבא: בית שוודי בעיצוב נורדי אמיתי


אל מול יער ירוק על אחד מהאיים בצפון שטוקהולם שבשוודיה, תוכנן בית פרטי המחבר באופן נפלא בין עיצוב נורדי מוקפד לסגנון יפני מאופק

תגובות

ל17 שירי
איפה הסבלנות שלך לדעות שונות? למה למתוח ביקורת על שלי? במקום להתעסק בכתבה התעסקת בלהגיב לתגובה שלי? רדוד בעיני. תתמקדי בדעתך ולא בדעות של אחרים.

לא נמאס לכם מהשיממון המינימליסטי הזה?

ל- 16 (דקלה)
איפה הסובלנות לדעות שונות? למה להאשים את מי שלא אוהב את התוצאה בקנאה? לגיטימי לגמרי להעביר ביקורת או לא לאהוב משהו. באותו אופן אפשר להאשים אותך בחנפנות.

מאוד מאוד מאוד יפה.
תהנו ממנו. הוא מהמם! כל היתר פשוט מקנאים.

שוב כתבה על שינוי גדול ללא תוכנית, שוב אפור
מהתמונות עושה רושם שניצלו ממש טוב את המרחב. הכל יכל להיות כל כך הרבה טוב לו הצבעים היו חמים/צבעוניים. אפילו האומנות(היפה) בסקלת צבעים מצומצמת. חבל כל כך כי הבית באמת יפה אבל קשה להבחין בזה עם כל כך הרבה אפור לבן.. אני אוהבת את המזנון והקישוטים עליו. בנוסף ממליצה על שולחן זכוכית בפינת האוכל כמו בתמונה (משתמשים בדומה לו כבר 4 שנים והתמכרנו). למה אין תמונות חצר- גינה ובריכה? . הציפורים במזנון נראות כמו דחלילי עורבים. תוהה מה הן עושות שם ומאיפה הן. באנגליה יש כאלו גם בשווקי עתיקות וזו שיטה ישנה להרחיק יונים ועורבים. ככה נאמר לי.

אוף איזה דיכאון

אפור משמים
עדיין אפשר לתקן ולהוסיף צבע.

קודר ומדכא בגלל הצבעים

תכנון מקצועי.. תוצאה
חדגונית וקרה

עמוס מידי

שוב דלתות שקופות לחדר הרחצה
אין פרטיות.

יותר מדי מרובעים כולל המנורות

מעייף

למה לא מראים תכנית

לאוהבי הז'אנר
עיצוב מעניין, אהבתי את החלוקה והיציאה לחצר , אבל יותר מדי אפור , זה עניין של טעם, והקירות בשירותים כהים כל כך . זה שוב עניין של טעם. לאוהבי הצורות הגיאומטריות . אני יותר בעד חמימות וצבעים חמים.

גופי התאורה אינם ברמה של יתר הפריטים והעיצוב. חבל.

בית מושקע אך לא פרופורציונלי לתוצאה
יותר לא אהבתי מאהבתי. המזנון בסלון עושה בלגן בעיניים, עמוס ומפוזר. מיני בר בכניסה לחדר השינה ? זה מקורי אך לא מצליחה להבין את היתרון. אהבתי את שירותי האורחים. רגועים שקטים המראה מעל האסלה מוסיפה.

מה עם תכנית לפני ואחרי?

הבית כמקלט
בטון נוקשה ואפור

כתיבת תגובה