כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  היי דרומה

היי דרומה

מיטל שנרך מ"נגיעות" עיצבה בית פרטי בדרום בקווים נקיים ובעבודה שמבוססת כולה על ספקים מהאיזור

מאת: ליעונה מנקלי צילום: דרור כץ


מיטל שנרך, בוגרת לימודי עיצוב פנים במכללת ספיר ולימודי תאורה אדריכלית של אוניברסיטת בר אילן, הקימה לפני כשלוש שנים עסק בשם "נגיעות" לעיצוב ולשדרוג הבית. שם העסק מעיד על אמונתה החזקה כי עיצוב בא לידי ביטוי באמצעות נגיעות והענקת טאצ' סופי לחלל.

 "אנשים סבורים שעיצוב פנים הוא מותרות, ואני טוענת שניתן לעצב חלל בכל תקציב", אומרת שנרך. התמקדות, תכנון מוקדם ו"נגיעה" בנושאים כמו תאורה, צבע, ריהוט, ארגונומיה ושאר פטנטים ופתרונות מיוחדים מציעים, לדבריה, עיצוב הרמוני ומושלם לכל חדרי הבית.

נוסף לאלה, היא נותנת דגש מיוחד לאביזרים המשלימים, ומוסיפה כחלק בלתי נפרד מעבודת העיצוב גם נגיעות קטנות בפינות הבית, כולל במקומות שנוטים להזניח ולא לחשוב עליהם בכלל.

הסגנון שנבחר לבית הוא סגנון מודרני, נקי עכשווי, שלהבדיל מסגנון ההיי-טק הקר, שולבו בו גם אלמנטים חמים ומרככים כמו וילונות ורהיטי עץ

שנרך מאמינה מאוד בעיצוב נקי, שמאפשר לדייריו נוחות וחופש תנועה, וסבורה שאין טרנד ששווה פגיעה באלה, ושחייבים לשמור על ערך הפשטות מעל הכל. יחד עם זאת, היא מציעה את אותה פשטות ברוכה בתוספת אפקט ה"וואו", שמייצג את הבית היטב ומייחד אותו מכל השאר.

בשיתוף עם האדריכלית נעמה יואב–רוזנטל עיצבה שנרך מחדש בית פרטי עבור משפחתה  בת חמש הנפשות.  הבית ממוקם ביישוב גבעות בר – יישוב קהילתי חדש בדרום הארץ ומשתרע על שטח בגודל 250 מ"ר,  בתהליך העיצוב, ביקשה לרווח את שטח המטבח ולעצב אותו כך שיתאים לבישול וגם לאירוח, ויהווה את מרכז הפעילות בבית. לשם כך החליטה, לפתוח את חלל המטבח וליצור מעין חלל ציבורי, שיאפשר ליצור אינטרקציה בין האורחים בסלון ליושבי פינת האוכל ואפילו עם אלה שנחים סביב הבריכה, בחוץ.

הסגנון שנבחר לבית הוא סגנון מודרני, נקי עכשווי, שלהבדיל מסגנון ההיי-טק הקר, שולבו בו גם אלמנטים חמים ומרככים כמו וילונות (וילונות פאר יוליה), תאורה חמה (דורי קימחי ואורעד) ורהיטי עץ. יחד עם מאפיינים של הסגנון הקריר יותר, כמו תעלת מיזוג חשופה וארונות מטבח (פייב דיזיין מטבחים) שעשויים פורמייקה לבנה, שיחד עם התוספות החמות יצרו בית מעוצב לעילא, אך באווירה פתוחה ומזמינה.

שנרך בחרה לעבוד עם ספקים מהדרום כהחלטה עקרונית. כאחת שגדלה במרכז הארץ ולמדה בדרומה, היה לה חשוב, ואף ראתה בכך מעין תחושת שליחות, להפיח חיים באזור ולעבוד עם מקומיים

שנרך בחנה את המסדרון הארוך שבבית, ובו דלתות לחדרים הפונים לבריכה, וביקשה להוסיף אווירה של מלון בוטיק, שתוסיף סגנון ומקוריות, ותיראה פחות כמו מסדרון סטנדרטי ומנוכר. היא יצרה חלון צר לאורך המסדרון כולו, בגובה נמוך שישמור על הפרטיות של דיירי הבית, אך גם אפשר יהיה להציץ ממנו מתוך הבית אל הגינה (אדריכלות נוף: שדות ירוקים) ואל הבריכה שבחוץ. אלמנט נוסף שתכננה הוא חלון קבוע הצופה מכיוון חדר המגורים אל חדר המשחקים של הילדים, כך שניתן יהיה לפקח עליהם ועדיין לארח בנוחות וליהנות מסדר ומשקט יחסי.
 
שנרך בחרה לעבוד עם ספקים מהדרום כהחלטה עקרונית. כאחת שגדלה במרכז הארץ ולמדה בדרומה, היה לה חשוב, ואף ראתה בכך מעין תחושת שליחות, להפיח חיים באזור ולעבוד עם מקומיים. בהתאם למנטרה המרכזית של העסק, ירדה שנרך לפרטי פרטים גם בכל הקשור לאלמנטים הקטנים והמשלימים. אלמנטים כמו מערכת הסאונד, המתלים ואפילו המתגים והשקעים לא נזנחו בתוך התהליך, ואלה בסופו של דבר יצרו לדעתה את ההבדל. כך נהנים בני הבית מעיצוב כולל ומושקע שנתפר למידותיהם, והבית, בהתאם, נוסך בבאים תחושת חמימות אמיתית, ללא דופי.

 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

ברוח המושבות: בית בסגנון קולוניאלי


הבית הזה מצליח להפגיש בין אדריכלות ים-תיכונית לבין סגנון קולוניאלי מעודן, וגם שומר על קשר עם הסביבה שמקיפה אותו

עיצוב בתים פרטיים

שני בתים בקומפלקס אחד: עיצוב וילה יוקרתית אחת לשתי משפחות


שתי משפחות חולקות וילה יוקרתית במרכז הארץ. מדרגות שהופכות לרמפה ופתרונות טכנולוגיים מיוחדים משתלבים בעיצוב מודרני וחם

עיצוב בתים פרטיים

בין פנים לחוץ: בית שמחובר לסביבתו


בזכות חלוקת חלל נכונה ובחירת חומרים מדויקת, הצליחה האדריכלית לחבר בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ וליצור בית במראה הוליסטי והרמוני

עיצוב בתים פרטיים

אליס, מאחורייך: בית בהשראת ארץ הפלאות


עם עיצוב צבעוני ונועז, חומרים ייחודיים בייבוא אישי, ומסיכות שלוקטו מרחבי העולם – הבית הזה בהחלט מצליח להפתיע

תגובות

כתיבת תגובה