כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  הכול מהכול: בית שמצליח להיות פסטורלי, מודרני וכשר באותה נשימה

הכול מהכול: בית שמצליח להיות פסטורלי, מודרני וכשר באותה נשימה

תחת קורת גג אחת המעצבת שילבה קווים נקיים עם חומרים טבעיים, אופי פסטורלי עם עיצוב מודרני, ותכנון פרקטי עם אווירה נינוחה. אם האתגר לא היה מספק, הייתה למשפחה עוד בקשה אחת: להסב את הבית לבית כשר

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: אורן עמוס


דיירים: זוג+ 3 בנות
מיקום: מושב זרחיה
שטח: 200 מ"ר
תקציב: 300,000 ש"ח
עיצוב פנים והום סטיילינג: דנית רוטמן

דיאלוג בין החוץ לפנים. ריהוט ונגרות: Arikdesign

בני הזוג רכשו את ביתם הראשון, שנועד לשמש כמקום שבו יגדלו את שלוש בנותיהם, ושממנו יהנו עוד שנים רבות. מעצבת הפנים דנית רוטמן ליוותה את המשפה עוד משלב התכנון הראשוני, ולכל אורך הדרך הייתה קשובה לצורכיהם. הדרישות של הדיירים היו ליצור בית עם אווירה חמימה, שתאפשר לכל אחד מבני המשפחה להתנהל בו בנוחות. בנוסף, הם ביקשו לבטא את הקשר שבין הפנים לחוץ, ולצקת בעיצוב הפנים מעט מן הפסטורליות שמאפיינת את המושב שבו הם מתגוררים. עוד אתגר שניצב בפני המעצבת, היה לתכנן בית כשר, שיתאים לאורח החיים של המשפחה אשר שומרת מסורת.

המטבח תוכנן כך שיתאים לבית כשר

בכדי להעניק לבית את האווירה החמימה והפסטורלית שהמשפחה ביקשה, הוחלט לעשות שימוש בחומרים טבעיים. אלה קיבלו ביטוי, בין היתר במזנון העץ שמוקם בסלון. לחיזוק המראה הגולמי והטבעי, נבחרה רצפה בטון ותוכן קיר באורך בגימור טיח. על גבי הקיר הזה, שנפרש על פני חמישה מטרים, שולבו משרביות מפליז בצורת עלים, שמרמזות גם הן על החיבור לטבע. לצד האלמנטים הטבעיים, עיצוב הבית נותר עם אופי מודרני, וזאת הודות לשימוש בקווים נקיים.

משרביות מפליז בצורת עלים בשילוב מזנון עץ.שטיח: השטיח האדום

אחת הדרישות החשובות של המשפחה הייתה, כאמור, בית כשר. דרישה זו הצריכה מטבח גדול מהרגיל, שיאפשר הפרדת בשר וחלב בעת הבישול. בכדי לנצל בצורה נכונה את שטח המטבח, המעצבת תכננה אי שמשמש גם כמשטח עבודה וגם כמקום ישיבה. בסמוך למטבח נמצאת פינת האוכל, שמיועדת לארוחות גדולות יותר. פינת האוכל שנבחרה היא בגימור עץ, ובכך היא ממשיכה את המוטיב הטבעי בבית.

תאורה דמוית ענפים, ומזנון בגימור עץ

לצד האווירה הכפרית, הדיירים ביקשו להעניק לביתם גם נופח מודרני – וכאן נכנסת התאורה. ההשראה לבחירת התאורה בבית לקוחה מתכשיטים. "היה רצון שהתאורה לא תגנוב את הפוקוס יתר על המידה, אך תורגש באופן שיחמיא לחלל", מסבירה המעצבת.
בפינת האוכל שולבה תאורה המדמה זרועות ענפים העשויים ממתכת. מבחינת הצורה, התאורה ממשיכה את האופי הטבעי של הבית, אך מבחינת החומרים היא מכניסה אליו טאץ' מודרני. מעל לאי במטבח שולבה תאורת צילינדרים הנופלים מן התקרה. למרות צבעם הכהה של הצלינדרים וחומרם המתכתי, הם עדיין מעניקים לחלל תחושת זרימה, וזאת הודות לצורתם המזכירה נטיפים.

 

צילינדרים היורדים מהתקרה

מוטיב החומרים הטבעיים ממשיך גם אל האזור הפרטי בבית. חדר השינה של בני הזוג מעוצב בהשראת בית מלון. החומרים הטבעיים לוקחים חלק גם פה, אך בטון יותר רך ומלטף. הווילונות השקופים והטפט בגב המיטה המדמה אריג, מקנים תחושה חמימה לחדר ושומרים על הקו הפסטורלי שהנחה את עיצוב הבית כולו.
בסיומו של התהליך התקבל התוצר שעליו המשפחה חלמה – בית כשר במושב, עם אווירה פסטורלית, תחושה משפחתית וקו מודרני ונקי. מעצבת הפנים מספרת על תהליך שהיה נעים לכל אורכו. "הם לקוחות שנכנסו לי ללב מהרגע הראשון ומדהים לראות איפה התחלנו ולאן הגענו", משתפת רוטמן. "תחושת הסיפוק היא עצומה".

טפט דמוי אריג ווילונות המרככים את רצפת הבטון

חדר שינה בהשראת בית מלון

 

רשימת ספקים חלקית:

ריהוט: אריק דיזיין
תאורה: ברק תאורה
שטיחים: השטיח האדום
משרביות: ד.נ תעשיות פח ומתכת
נגרות: הצורפים

צבעים חמים הנותנים תחושה מלטפת ורכה

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

גם וגם: שילוב סגנונות מדויק


האישה רצתה עיצוב כפרי אבל הגבר העדיף ללכת על מראה מודרני. בעזרת שילוב סגנונות נכון, התקבלה דירה שעונה על הדרישות של שניהם

עיצוב בתים פרטיים

בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית


היא הדבר הראשון שמקבל את פנינו ואת פני האורחים שלנו – אז למה רבים מאתנו נוטים לזנוח את חזית הבית? הסיבות והדרכים לעצב חזית בית בלתי נשכחת

עיצוב בתים פרטיים

מהחוץ אל הפנים: תכנון בית פרטי בשפלה


תכנון בית פרטי הוא עניין לא פשוט, שבו צריך לקחת בחשבון גם את הנראות של המבנה וגם את עיצוב הפנים. בפרויקט הזה נוצר קשר מיוחד בין החוץ לפנים, וזאת הודות לשימוש בחומרי גלם דומים

עיצוב בתים פרטיים

גוד וייבס: הרמוניה ואנרגיה בבית פרטי


לפני שהאדריכלית ניגשה לתכנן את הפרויקט הזה, היא הכינה מפות אסטרולוגיות ונומרולוגיות לכל בני המשפחה – הכול בשביל לשמור על האנרגיה בבית

תגובות

"אוירה כפרית", פסטורלי, מושב..... בית יותר גברי, אורבני עוד לא היה לכם, בבניין ודיור..... גופי הפליז (הם בפרוש אינם משרביות. תעשו גוגל ותלמדו מה זו משרביה) בדוגמת כפות תמרים -אינם מרמזת ולו במעט, על "חיבור לטבע"... דירת רווק היטקיסט, תל אביבי, במובהק.

כתיבת תגובה