כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  הכול מתחיל בבחירת חומרים

הכול מתחיל בבחירת חומרים

בהשראת מבני הקיבוץ הישנים, הבית עוצב בקווים פשוטים ובצבעים בסיסיים, תוך הקפדה על בחירת חומרים נכונה ומדויקת

מאת: באדיבות עידוא כספי צילום: נעה עוזר


הדיירים: משפחה צעירה
המיקום: קיבוץ חולדה
השטח: 300 מ"ר מגרש, 200 מ"ר בנוי
עיצוב פנים: עידוא כספי, סטודיו המכבסה
תכנון נוף: הילה גיא מרדכי

יש לקוחות שמעדיפים לתת לאיש המקצוע לנהל את הכול, אבל במקרה הזה בעלי הדירה לא יכלו שלא לקחת חלק פעיל בתהליך עיצוב. הבעל, מהנדס במקצועו, תרם רבות לתכנון ההנדסי של הבית. האישה שעובדת כמעצבת אופנה נידבה מניסיונה וכישוריה, וסייעה בבחירת החומרים והצבעים. "בני הזוג הם בעלי טעם משובח והיו מעורבים מאד בתהליך התכנון והעיצוב", מספר המעצב עידוא כספי. "יחד היינו צוות שעבד נהדר לטובת הצלחת הפרויקט".

הבית מבחוץ

הכול מתחיל בבחירת חומרים
חלל אירוח

הכול מתחיל בבחירת חומרים
חלל אירוח

כבר מההתחלה היה ברור שהחומר במבנה ישחק תפקיד מרכזי בעיצוב. לצורך כך הוחלט להותיר את הבטון והברזל חשופים, ולרכך אותם בעזרת פרטי נגרות וריהוט. כדי לתת לכל פרט את הנוכחות שלו, מעצב הפנים הקפיד שלא ליצור עומס של חומרים ואלמנטים. בהתאם לכך, גם במטבח וגם בפינת האוכל בחירת החומרים שומרת על קו ניטרלי, והצבעוניות רגועה.

הגינה שנמצאת בהמשך של חלל האירוח, מעוצבת בגישה דומה. "חשוב לנו לשמור על קו הרעיוני לכל אורך הבית, וגם מחוצה לו", מסביר עידוא כספי. "בעיצוב הגינה הקפדנו על קווים ישרים ופשוטים ושילוב חומרי גלם בסיסיים כמו פלדת קורטן".

מטבח וסלון

הכול מתחיל בבחירת חומרים
סלון

הכול מתחיל בבחירת חומרים
עידוא כספי

המעצב עידוא כספי

הכול מתחיל בבחירת חומרים

מלבד אזור האירוח, קומת הקרקע כוללת גם פינת משפחה שמיועדת למנוחה, צפייה בטלוויזיה ועבודה. הפינה מאובזרת בשולחן כתיבה ארוך, במערכת שמע, ובפופים רכים ומזמינים.

מפינת המשפחה ניתן לעלות אל הקומה השנייה דרך גרם מדרגות מתכתי. קומה זו כוללת את חדרי השינה של בני הבית. חדר השינה של ההורים עוצב באווירה של נופש, והוא כולל מיטה רומנטית וארון עם דלתות תריס. חדרי הילדים תוכננו כך שיתאימו גם לשינה וגם לבילוי ואירוח, ולכן אין בהם עומס של רהיטים.

פינת משפחה

הכול מתחיל בבחירת חומרים
חדר שינה

הכול מתחיל בבחירת חומרים

החדרים הרטובים של הבית זכו גם הם לטיפול מוקפד. חדרי הרחצה עוצבו בסגנון קליל וחופו באריחים לבנים בסגנון .subwy בשירותי האורחים שולבו אלמנטים תעשייתיים וכפריים שיוצרים אווירה ייחודית ומזמינה.
מעצב הפנים עידוא כספי, מסביר שיש חשיבות רבה לבחירת החומרים בבית. "לעיתים, בשלבי התכנון ובחירת חומרי הגמר, יש נטייה לרצות שכל חומר וכל משטח יהיו ייחודיים ובולטים", הוא אומר. "אנחנו בסטודיו המכבסה מביאים מניסיוננו העיצובי ומנסים, על בסיס קונספט והשראה, לדמיין את החלל בסוף, כאשר הוא כבר גמור ונראה כמו בית ואז לתכנן אחורה. כך אנו יודעים ליצור חללים ניטרליים שיכולים לקבל ריהוט נכון וחומרי גמר המחמיאים למבנה ולסגנון העיצובי הנבחר".

רשימת ספקים חלקית:
מטבח – גיא גולד
תאורה – דורי קמחי תאורה אדריכלית
ספה – פנטהאוז
אלומיניום – אליגד
חיפויים וכלים סניטריים – אחים לוי
דלתות פנים – דלתות לנדאו
קבלן שלד וטיח – ח'טיב מוראד

חדר רחצה

הכול מתחיל בבחירת חומרים
חדר רחצה

הכול מתחיל בבחירת חומרים

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

אמנות הנעים: מרחב דינמי של תחושות וחוויות בבית פרטי


יצירה של חלל שנעים לחיות בו וורסטיליות שתענה על צורכי משפחתה בהווה ובעתיד הנחו את האדריכלית אלה סהר בתכנון הבית הפרטי החדש והמסקרן שלה

עיצוב בתים פרטיים

כמה ורוד? כמה שאפשר


שתיים מתוך שלוש הקומות של הבית הוקדשו לחתולים ולאוסף של בובות פופ. אם זה לא מספיק משונה, יש כאן גם הרבה מאד גוונים של ורוד

עיצוב בתים פרטיים

כמו כפפה ליד – בית שמתאים בדיוק לדייריו


הוא גם קלאסי וגם חמים, גם מהנה לילדים וגם מסודר, גם משפחתי וגם מתאים לאירוח. הצצה לבית שהצליח להגשים את כל החלומות של הדיירים

עיצוב בתים פרטיים

חגים ומועדים לאירוח


אירוח, שברובו מתמקד בשבתות ובחגים, הכתיב לאדריכלית ליאת דנקנר תפישה שונה בעיצוב המרחב החברתי, בניגוד למקובל היום, המטבח אומנם פתוח לפינת אוכל ולפינת ישיבה פרטית אך מורחק מהסלון ומפינת האוכל החגיגית. דבורה המלי, מעצבת הפנים של הפרויקט, השלימה את התפישה עם עיצוב מלאה רוך

תגובות

כתיבת תגובה