כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  הממלכה הקסומה

הממלכה הקסומה

תכנון תאורה חכם, ושילובים מרתקים של חדש וישן הפכו את הדופלקס המשופץ לבית קסום

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום: אלעד שריג


דירת דו-פלקס ישנה הותאמה לדרישות הלקוח, שביקש לעצמו ממלכה קסומה של רוגע מלווה בהפתעות. האדריכלית דור קונפינו קיבלה יד חופשית בבחירת הצבעים שיככבו בבית. הקומה התחתונה נועדה לאירוח ובקומה העליונה נמצאים חדר השינה ושירותים צמודים.

פתחים רחבים נפתחו לכיוון הגן, שבו מפכים מים במפל ובבריכת דגים. אור היום החודר פנימה צובע את הקירות הלבנים בצבעים משתנים לפי שעות היום, מטיל צלליות על קיר הזכוכית האדום במטבח ומבליט את קיר הלבנים האפורות העולה מקומת הקרקע לקומה העליונה.

עם רדת החשכה, מפנה את מקומה תחושת הרעננות השוררת בבית במשך היום למידה מסוימת של דרמתיות. בתקרה הלבנה שבקומת הקרקע קבועות כיפות תאורה מוזהבות, הנדמות כשמשות קטנות המרחפות מעל, מפיצות תאורה אינטימית וחמה ויוצרות תחושת גודל ומרחב.

לצורך הגבהת החלל נקבעה תאורה סמויה בחיבור שבין הקירות והתקרה.

שני הקירות שהובדלו מיתר קירות הבית, האחד קיר זכוכית אדום המשמש רקע למטבח הלבן והשני קיר הלבנים העולה מהקומה התחתונה, זוכים בשעות הערב לתאורה מיוחדת המבליטה את נוכחותם בחלל ומעניקה להם מראה תיאטרלי בהתאם לאווירה הנדרשת, בין שמדובר באירוח בסלון או בארוחת ערב אינטימית בפינת האוכל הממשיכה את המטבח.

חדר המדרגות, חלל שבדרך כלל נתפס כאזור מעבר ומשום כך לא זוכה בטיפול מיוחד, שונה בדירה זו. עיצוב פנים חלל המדרגות מהווה מוקד המשפיע על שתי הקומות שאותן הוא מחבר, וגם בו חבויות הפתעות. גופי תאורה פיסוליים ושימוש במראות להכפלת עוצמת האור הם שחקני המשנה בהצגה שבה הכוכב הוא שובל אור כחול השתול בקיר המדרגות, ממשיך ועולה עד לתקרה. האור הקסום המתפזר בחלל משדר רוגע ואנרגיות חיוביות.

עם העלייה לקומה העליונה נגלה לאיטו חדר השינה המופרד בקיר זכוכית, שדרכו חודר פנימה קסם המדרגות. כאשר נדרשת פרטיות נחסמת השקיפות על ידי וילון האפלה חשמלי ונוצרת הפרדה.

העיצוב בחדר השינה רך, מרופד ומלטף. הקיר שבגב המיטה, קפיטונג' מעור לבן, עולה מרצפת עץ גושני עד התקרה, ואילו הצדדים מחופים רצועות עור נובוק בגוון קוניאק. לתאורה המופצת בחדר מכיפה הקבועה בתקרה נוספות שתי נברשות קריסטל רומנטיות המשתלשלות לצדי המיטה ומשמשות לקריאה. תוספות טקסטיל בחדר בדמות וילונות רכים וכיסויי מיטה משלימים את המראה החושני והמזמין.

על דור קונפינו ומשרדה: עבודת הגמר של קונפינו בלימודי האדריכלות, שאותם סיימה בטכניון חיפה, זיכתה אותה בפרס שרון. מאז סיום לימודיה עוסקת קונפינו בתכנון ובעיצוב בתי יוקרה, דירות פאר, מרכזי ספא, משרדים ועוד.
הכלים הבסיסים של קונפינו, שאותם היא מתאימה באופן אישי לכל אחד מלקוחותיה, הם מציאת פתרונות הנדסיים פשוטים לרעיונות אדריכליים מיוחדים, שילובים מעניינים בין חומרים, התייחסות לפרטים הקטנים ושימוש רחב בתאורה.
אהבה אמיתית למקצוע, חוש אסתטי מפותח וחדוות יצירה מחברים יחד את ששת אנשי הצוות העובדים היום במשרדה.

 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

שקט על פני המים: בית פרטי בסביון עם תקרה של 6 מטרים


חלונות גדולים מחברים את הבריכה עם חלל האירוח ועם סוויטת ההורים של בית פרטי בסביון, והרמוניה של צבעים בהירים ושקטים עוטפים גם את סוויטות סוף השבוע לילדים

עיצוב בתים פרטיים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

עיצוב בתים פרטיים

כל פינה נחשבת: בית צעיר ומודרני למשפחה שאוהבת לארח


ארבעה ילדים, טעם צעיר ועכשווי ואהבה לאירוח משפחה וחברים יצרו בית מודרני, מרווח ומואר בפתח תקווה, שלא בזבז שום מקום פוטנציאלי לאחסון

עיצוב בתים פרטיים

בשקט בשקט: בית רגוע בסגנון סקנדינבי


המעצבת חלמה על בית הרמוני שבו תוכל לגדל את שלושת ילדיה. בזכות הבחירה בסגנון סקנדינבי נקי ובצבעוניות מונוכרומטית, היא הצליחה ליצור מרחב מגורים שמשרה שלווה על כל מי שנכנס

תגובות

כתיבת תגובה