כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  הפלא ופלא: בית חשוך ומיושן הפך לבית מואר ומודרני

הפלא ופלא: בית חשוך ומיושן הפך לבית מואר ומודרני

בית חשוך בן 35 שנה הפך לבית מואר בעיצוב מודרני ובאווירה ביתית. גם הדרישה המאתגרת ביותר של הדיירים - ליצור חדר רחצה בתוך בחדר השינה שלהם - הצליחה להתממש בפרויקט השאפתני הזה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: גלעד רדט


חללים פתוחים ורחבי ידיים

הדיירים: זוג + 1
עיצוב פנים: מיכל שיין

זוג צעיר עם ילד פנו לשפץ בית בן 35 שנה, ולהפכו לבית מואר ומודרני. את החללים הסגורים והתחומים, כמו הסלון והמטבח, הם ביקשו להפוך לחללים פתוחים ורחבי ידיים ולקשר את הבית לגינה. אולם הדרישה המאתגרת מכל הייתה להוסיף, כנגד כל הסיכויים, מקלחת לחדר ההורים. המעצבת ניגשה לתכנון בתחושה שעליה לחולל קסמים בבית הישן, ואכן קומת הכניסה הישנה והסגורה נפתחה והסלון והמטבח אוחדו לחלל אחד. הפתחים לגינה הורחבו אף הם במידת האפשר והבית הפך מחשוך ומסוגר לבית מואר ופתוח.

הפתחים בקומת הכניסה הורחבו

מקומות אחסון בספרייה בסלון

פטיפון יוצר אווירה ביתית ואישית

המטבח תוכנן כמרכז הבית המואר עם מקום לשבת, לשוחח, לעבוד ולצפות בטלוויזיה וכמובן, לבשל ולארח. הוא מאוד פונקציונלי ומכיל משטחי בישול והכנה רבים. הסלון סמוך לגינה ויש לו מספר יציאות אליה. לצד כל חידושי הטכנולוגיה, הפטיפון שמונח על הספרייה עם התקליטים הישנים יוצר אווירה ייחודית ואישית של בית.

משטחי בישול והכנה רבים במטבח

צבעים דרמטיים וחומרים טבעיים של עץ, ברזל ובטון

בקומת המרתף מוקמו חדר משחקים גדול, חדר אורחים ומקלחת נוספת. בקומת המגורים שולבו ספריות ומקומות אחסון רבים, כמו חדר שירות בעל מעבר נסתר, על מנת לאפשר למשפחה הצעירה והפעילה לנהל חיים תוססים בלי ליצור בלגן בשום צורה. כדי לשדר אווירה נעימה ומרגיעה, ביתית וחמה בבית המואר נבחרו צבעים דרמטיים וחומרים טבעיים של עץ, ברזל ובטון לצד בדים צבעוניים. תכנון יצירתי אפשר להוסיף מקלחת הורים הצמודה לחדר השינה, ובחדר הילדים מומשה פנטזיה בצורת מיטה-מכונית. עם חדר הורים, שני חדרי ילדים ומקלחת משותפת, מספקת הקומה למשפחה הצעירה בדיוק את מה שביקשו.

שילוב אמנות ברחבי הקומה

הכניסה המחודשת לבית

הגינה מקושרת לפנים הבית

"העיצוב והתכנון של הבית המואר נעשו ללא פשרות על אף שהתקציב היה מאוד מחושב ומתוכנן", מספרת המעצבת שעבורה הפיכת בתים ישנים לחדשים הם מהפרויקטים המאתגרים ביותר. "התחושה למראה התוצאה המרגשת והמפתיעה היא כמו להפיח נשמה מחדש או לחזות בגלגול נשמות מאחר שמדובר בהולדה מחדש של אותו דבר עצמו. אני מציעה לבעלי בתים לא לפחד לחלום, ואם יש לי טיפ ספציפי, הרי הוא לא לשכוח לשלב בבית אמנות".

חומרים חמים בחדר השינה

התכנון המיוחד אפשר חדר רחצה להורים

מיטת מכונית מגשימה פנטזיות לילדים

חדר משחקים גדול בקומת המרתף

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

בסביבה טובה: בית בעיצוב טבעי שמתחבר אל החוץ


עם נוף פסטורלי, סגנון עיצוב טבעי, וחיבור נכון בין חומרים ופריטים – התקבל בית הנקשר אל סביבתו ומשדר גם עושר וגם פשטות

עיצוב בתים פרטיים

הכול פתוח: בית מודרני שמשקיף לנוף


איך הופכים בית לשימור לבית מודרני בעיצוב אל-זמני? מעצב הפנים עוז מינסוב הצליח לעשות זאת, וגם לא שכח להתייחס לנוף שמקיף את הבית ולמבנה הייחודי שלו

עיצוב בתים פרטיים

לחשוב מחוץ לקובייה: בית צפוני בעיצוב מקורי


זה התחיל משיפוץ הסלון אך משם גלש אל חללים נוספים. והתוצאה: בית בעיצוב מקורי שמשלב אלמנטים בתלת ממד ומשחק של קוביות וקווים

עיצוב בתים פרטיים

הכי קרוב לאימא אדמה: עיצוב מושקע בבנייה ירוקה


כפיר וקס, אדריכל המתמחה בבנייה ירוקה, ניגש לתכנן ולעצב את בית משפחתו – ויצק בו את העקרונות שלאורם הוא עובד

תגובות

עיצוב מוצלח. תוכניות היו עוזרות להבין האם גם התכנון מוצלח

אין ספק שהבית מעוצב באופן חדשני והוא מרשים מאד. אני אישית מתקשה להתחבר לצבע השחור שלא הולך ביחד עם חמימות שבית אמור לשדר.

מיעוט תמונות של הבית,מה גודלו, כמה עלה השיפוץ??????

כתיבת תגובה