כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  עיצוב מסורתי, מודרני והפתעה מאחורי חזית אחת

עיצוב מסורתי, מודרני והפתעה מאחורי חזית אחת

בבית עירוני, צר וארוך בו משולבים מסורת ומודרניזם, יש רק חזית אחת שמקבילה לרחוב. כל החדרים, פתוחים לגינה ובמרכזה הפתעה

מאת: חדווה אלמוז צילום: : Quang Dam


אדריכלות:  Tuan Anh – Architects at X11 Design Studio  .

חזית קדמית מגנה על הבית שברובו פתוח אל החוץ

במטרה להרחיק את הבית מהשפעות הרחוב, זיהום, רעש וסקרנות העוברים ברחוב, החזית היחידה של הבית מרוחקת מהרחוב. גדר הבית שנמשכת לכל רוחבו של הבית, עשויה סבכת ברזל לבנה ובצידו דלת עץ. בין הגדר לחזית הבית מפרידה מבואה חיצונית גדולה, מרוצפת בטון וסביבה גינה. בכניסה לחצר הקדמית, מתגלה החזית בגובה הכפול, חצייה התחתון וויטרינות עץ גדולות, וחלקה העליון מוסתר באמצעות סבכת הברזל הלבנה שנראית כתלויה באוויר. בגג שמעל, חלונות מאורכים שדרכם חודר אור טבעי אל תוך הבית. סבכת הברזל הלבנה, הן בגדר והן בקיר החזית, שומרת על פרטיות הדיירים, מרחיקה את הדיירים מהשפעות הרחוב, מרככת את עוצמת קרני השמש ועם זאת מאפשרת החדרת אור נעים ואוויר.

מסתור, וויטרינה מעץ

הפתעה, מסורת ומודרניזם מאחורי חזית אחת
קיר חזית גבוה בכניסה לבית

מסורת ופשטות מודרנית במרחב החברתי

המרחב הגדול, והיחידי בבית שתחום ביו קירות מעטפת, מוצף באור יום שחודר מהחלונות הגג המאורכים ומהפטיו שמתנשא לכל גובה הקומה. האור שמשתנה לאורך כל שעות היום, יוצר דינמיקה מעניינת. על רקע הקירות המחופים בלבנים צבועות בלבן, בולטים פרטי עיצוב והרהיטים הפונקציונליים שמעוצבים בקו מודרני מינימליסטי. כך גם עשוי מעקה העץ שמתחבר למדרגות ברזל מודרניות. המדרגות מובילות לגלריה שנועדה לקריאה, לימוד וקיום מנהגי מסורת דתם של הדיירים. בהמשכו של הקיר הלבן, תחום בין קירות הזכוכית של הפטיו, בולט חיפוי קיר מסורתי עשוי אריחי יין יאנג.

חלונות גג, פטיו, מדרגות

הפתעה, מסורת ומודרניזם מאחורי חזית אחת
בית בוויאטנאם בתכנון מיוחד

פרטיות הדיירים מתחילה במטבח ופינת האוכל

מאחורי גרם המדרגות, המטבח נראה כמוסתר מסצנת המרחב החברתי. בעיצובו הפשוט והמודרני שולבו אריחי קרמיקה צבעוניים המרמזים על הצבעוניות המקובלת בויאטנם. בפינת האוכל, שממוקמת מול המטבח ומוסתרת מעיני הנכנסים אל הבית באמצעות הפטיו , מודגשת מסורת האדריכלות הויאטנאמית באמצעות שימוש בבמבוק כחיפוי לקיר, תקרת עץ, פס אריחי קרמיקה צבעוניים, חלון מעוגל ומשקוף מקומר לדלת, דרכה יוצאים לחצר בה מתגלה תכנונו המיוחד של הבית וההפתעה.

חלונות גג, פטיו, מדרגות

בית בוויאטנאם בתכנון מיוחד

 

כל חדרי השינה פתוחים החוצה

עם היציאה מהדלת בפינת האוכל, מתגלה מסדרון חיצוני. מצדו האחד שורה של דלתות המובילות לחדרי השינה ומצידו השני, גינה התחומה בקיר אבנים טבעיות שמתחברות לצמחייה.  במרכז המסדרון החיצוני, ההפתעה, באר מים עתיקה ופעילה. הקיר ששומר על פרטיות הדיירים, הוא הקיר החיצוני שמהווה חיץ לבית השכנים. ברחבת הבאר, מול קיר האבנים הטבעיות, במקביל לקו המעוגל של הבאר, נבנה קיר בסגנון מסורתי עשוי אבני חרס בגוון טבעי.

קיר אבנים טבעיות גינה דלתות

6הפתעה, מסורת ומודרניזם מאחורי חזית אחת

עיצוב מודרני מינימליסטי ופונקציונלי בחדרי השינה

ללא סממנים מסורתיים, בעיצוב מודרני המותאם לצורכי דיירי הבית, עוצבו חדרי השינה וחדרי רחצה הצמודים אליהם. כאשר אזור השינה פתוח למסדרון החיצוני. גם בחדרי הרחצה שממוקמים בחלק האחורי נשמר הקשר ההדוק עם הטבע החיצוני באמצעות קירות שקופים עשויים זכוכית.

מיטה ארון חדר שינה

9הפתעה, מסורת ומודרניזם מאחורי חזית אחת
חדר שינה הורים בעיצוב מינימליסטי

האדריכל  Tuan Anh על המסר התכנוני והעיצובי

"היה לי חשוב ליצור קשרים בלתי אמצעיים בין האדם לטבע, בין בני המשפחה ובין מסורת למודרניזם. בתכנון בית על זמני, חיברתי בין עבר הווה ועתיד. לשם כך, בין היתר,  השתמשתי בחומרים טבעיים  שטופלו ברמה השומרת על יכולתם להשפיע על האווירה המודרנית והמסורתית כאחד".

תכנית תלת ממד

תכנית חתך של הבית
תכנית מסבירה את קיר החזית הגבוה

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

כמה שזה יפה: עיצוב יפני בבית כפרי באוקראינה


לפעמים חלומות מתגשמים. זה מה שקרה לאדריכל האוקראיני סרחיי מקנו, שהתאהב בסגנון העיצוב היפני והחליט להכניס אותו לביתו הכפרי באוקראינה. התוצאה לפניכם - שילוב של חומרים טבעיים, תאוריית הוואבי סאבי ואוסף קרמיקה מרשים

עיצוב בתים פרטיים

ללכת בעקבות הצבע: כך הפך בית פרטי באוסטרליה למיוחד


חשבתם פעם שנצחיות, שלווה ואסקפיזם יכולים להיות מוטו של בית? זה בדיוק מה שהפך בית פרטי באוסטרליה לחדש ועכשווי, עם שכבות עשירות של צבע, שלל מרקמים ומשחקים בין בהיר לכהה

עיצוב בתים פרטיים

מעצבת השבוע: הכירו את המעצבת שרון דוד


שרון דוד חיה ונושמת את עולם העיצוב כבר 30 שנה. היא מקפידה להתחדש ולשאוב השראה כל הזמן ומאמינה שבית מוצלח הוא כזה המשלב נוחות, פרקטיות ואסתטיקה

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב פנים וורוד לשלושה חתולים ודיירת אחת


לכבוד יום החתולים הבינלאומי: בטיוואן, בית נופש וורוד בקרבת הים, עוצב בהתאם להווי חייהם של שלושה חתולים ובעלת הבית

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...