כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  הצצה: הבית הכי אירופאי במודיעין

הצצה: הבית הכי אירופאי במודיעין

איך נראה הבית הפרטי של זוג אנשי עסקים שחיים את אירופה בנשמתם ורוצים להרגיש אותה גם במודיעין? בדיוק ככה

מאת: בר אילוטוביץ צילום:


 
בעלי הבית בו אנו מבקרים הפעם גדלו באירופה ומטיילים בה המון. את ההשפעה של היבשת על הטעם והאופי של השניים קצת קשה לפספס והתוצר, הבית החדש שלהם במודיעין, משקף את העובדה הזו מכל פינה. כדי להשיג את המטרה הם פנו לאדריכלים יוג'ין צ'ולך ודמיטרי גורדיינקו ממשרד Gamma Arc group שניגשו לעבודת התכנון והעיצוב. 
 
עוד בתים מעוצבים בסגנון דומה:
 
בני הזוג הם אנשי עסקים שבחרו להתרחק מהחיים בעיר הגדולה ועברו למודיעין, ובנו לעצמם בית שבנוי במפלסים בסביבה כפרית וירוקה. שטח המגרש והנוף שנשקף ממנו הביאו להחלטה ראשונה על פתיחה החזיתות כדי לאפשר כניסה של החוץ פנימה. לחלונות נבחר פרופיל בלגי שתוכנן על די האדריכלים בצורה בה כמעט ואין חלוקות פנימיות בתוך החלון שיכולות להסתיר את הנוף המדהים. המטרה היתה ליצור בית כפרי שיהווה סביבת מגורים נוחה ונעימה שמתאימה לאופי של בעלי הבית ושתהיה להם מקום מפלט מנסיעות העסקים הרבות שלהם ויחד עם האירופאיות שלו שיהיה גם מותאם לאקלים ים תיכוני ולטכנולוגיות מודרניות.
 

מבט פתוח מחדר האורחים למטבח
 
מערכת מיזוג ואוורור הייתה תנאי חשוב מאוד לבעלי הבית ולכן האדריכלים היו צריכים ללמוד על מערכות אוורור אירופאיות ולהתאים את העיצוב כדי למקם מערכות בכל חדרי הבית, תוך הקפדה רבה על רמות הרעש של כל המערכות הללו כדי לא להפריע לחיים בבית. החלל הציבורי ממש לא ישראלי-סטנדרטי ואין בו סלון רגיל אלא פינת קולנוע בסגנון ויקטוריאני עם מקרן וארון יינות וסיגרים מובנה. האזור הזה מופרד משאר החלל על ידי תקרת עץ מבמבוק וריצוף פרקט בדוגמת שלדת דג מעץ אגוז אמריקאי ועוד בחלל הציבורי מוקמו מטבח פתוח, חדר אוכל וחדר אורחים עם קיר זכוכית היוצר מבט המשכי לכל הקומה וכניסה של אור טבעי.

רוצים גם בית מעוצב?
פרקטים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
מערכות קולנוע ביתי: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
מטבח
מבט מפינת הקולנוע לכיוון המטבח, ריצוף עץ בדוגמת שלדת דג מבדיל את האזור
 
 
מטבח
המטבח החדש נבנה כדי להתאים לשולחן האוכל העתיק מדנמרק
 
 

הקיר המפריד את חדר האורחים עשוי זכוכית כדי ליצור חלל המשכי ופתוח
 
פלטת הצבעים של הבית כוללת חגיגה שלמה של צבעים וחומרים שכוללים מספר גווני עץ, ריצוף אבן ציפחה יוקרתי וחיפוי קיר מלבנים מהמאה ה- 19 שהגיעו ישר מבלגיה. אריחים מצויירים מדנמרק מהמאה ה-18 מחפים את הקירות במטבח ובאמבטיה והיה צורך להתאים את כל שאר הפריטים לאותם אריחים מיוחדים. הקירות נצבעו בלבן כדי לשמש רקע ניטרלי למגוון החומרים ונעשה מאמץ רב כדי ליצור איזון נכון בין כל האלמנטים בחלל. 
 
רוב הרהיטים הישנים בבית עברו שיפוץ שהחזיר אותם לתהילת העבר שלהם. שולחן האוכל, הכיסאות והמזנון עשויים מעץ אלון והם נבנו בשנת 1795 ויובאו מדנמרק, הכורסאות האלגנטיות מתחילת המאה ה- 20 עברו שיחזור וריפוד מחדש, ולרהיטים הישנים צורפו רהיטים חדשים שתוכננו על ידי האדריכלים כדי להתאים לסגנון הנבחר. נבנו ארונות מובנים, חדר אורחים, מטבח וארונות אמבטיה שמנסים לשמור על קו נקי המאזן את הרהיטים העתיקים. 
 

הקירות הלבנים יוצרים רקע נקי למגוון החומרים העשיר
 
 
אמבטיה
אריחים מצויירים מהמאה ה-18 יובאו מדנמרק ואליהם הותאמו שאר הפריטים בחדר האמבטיה
 
 
עיצוב עשיר ומפורט כזה הוא ממש לא דבר פשוט, בטח ובטח כאן בישראל. היה צורך להשקיע זמן רב בתכנון ומציאת כל הרכיבים הנכונים שמרכיבים את החלל, ולמצוא את העיצוב שיבליט את כל האלמנטים הקיימים יחד עם מגוון החומרים הנבחר. יחד נוצרה תמונה אחידה של בית אירופאי שמתאים גם לישראל. 
 
 עוד בתים מעוצבים בסגנון דומה:
 

כל החזיתות נפתחו כדי לאפשר כניסה של הסביבה המקסימה לתוך הבית

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

אירופה החדשה: מודרניות פוגשת סגנון אירופאי קלאסי


מפגש של קו מודרני עם סגנון אירופאי קלאסי, מנעד חומרים מגוון ושילוב של עבודות אמנות - הביאו ליצירת בית חמים עם נגיעות צבעוניות, שקולע בדיוק לטעמם של הבעלים

עיצוב בתים פרטיים

מתמקדים בעיקר: שיפוץ חלקי לבית פרטי


אחרי שהילדים עזבו את הקן, הקדישו בני הזוג את מרצם לשיפוץ חלקי של ביתם הפרטי. קו העיצוב שנבחר הוא מודרני ואלגנטי, עם נגיעות חמות של עץ

עיצוב בתים פרטיים

הכל עניין של גובה: בית קוביות קומפקטי בהולנד


באזור פסטרולי בהולנד ניצבות במקביל ארבע קוביות קטנות בגבהים, ובמרכזן פטיו. הבית הייחודי הזה נבנה בתפישה אקולוגית, תוך חיסכון משמעותי בעלויות הבנייה והאחזקה

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב הפנים והאדריכלות נפגשים בגליל העליון


בית בן שני מפלסים בגליל העליון זכה לתכנון פונקציונלי, ולמראה הרמוני שמבטא את הקשר שבין עיצוב הפנים לאדריכלות של המבנה

תגובות

כתיבת תגובה