כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  וילה אורבנית

וילה אורבנית

משרד אדריכלים שעיקר עיסוקו בתכנון מבנים מסחריים וציבוריים רבי-השפעה ובעלי נוכחות מרשימה, תכנן בניין מגורים שניכרת בו רגישות רבה והתחשבות בסביבה

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום: עמית גרון


שני מבני מגורים הסמוכים זה לזה – חזית האחד פונה לרחוב הירקון בתל-אביב והשנייה לרחוב הושע – מהווים דוגמה לתפיסה אדריכלית המחברת צדדים רבים ושונים בהתייחסות לסביבה.

בבניין שחזיתו פונה לרחוב הירקון שש קומות ולובי כניסה דו-קומתי, ובבניין שחזיתו פונה לרחוב הושע חמש קומות. כל הקומות מיועדות למגורים, ולשני הבניינים משותפים חדר כושר, ספא וחניון.

המבנים, ההולמים בגודלם את הבנייה הקיימת באזור, מציגים שפת באוהאוס מחודשת ואלמנטים של עיצוב פנים מודרני הנכונים לתל-אביב.

הגודל, שאינו חריג, והשימוש בפרטים ובחומרים שונים מחברים את הווילה המשותפת למרקם הסביבתי הקיים. לכך נוסף עיצוב תלת ממדי עם מסגרות עץ המקיפות את המבנה ומקנות לו מצד אחד תחושה של בית עם "אישיות" משלו ומצד שני השתלבות במבנים שסביבו. השטח הציבורי שלפני הבניין, שהוכשר והותאם לאופיו, מחבר אותו לסביבה ויוצר מקשה הרמונית אחת.

ניסיון רב-שנים ועתיר פרויקטים ניכר בבנייה של הווילה האורבנית הזו. השילוב בין החומרים, החיבורים ביניהם והפרופורציות הנכונות מייצרים אדריכלות שקטה ורבת-השפעה, הבאה לידי ביטוי בשפת אדריכלות מינימאלית המצליחה בכל זאת לומר הרבה.

על חברת משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ: משה צור החל את פעילותו כעצמאי בשנת 1978, ארבע שנים לאחר שסיים בהצטיינות את לימודיו בטכניון שבחיפה. בשנת 1996 הקים את חברת משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ עם אורנה צור, בוגרת הפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון. אורנה, בעלת תואר שני בתולדות האדריכלות בארץ ישראל ותולדות האדריכלות המודרנית, עוסקת בתכנון ובניהול החברה ומעורבת בכל הפרויקטים. כמו כן, היא חברה בסגל האקדמי בטכניון ובוועדת האדריכלים חיפה.

משה צור הוא המתכנן הראשי והאחראי על כל הפרויקטים בחברה. הוא בעל ניסיון רב בהוראת אדריכלות, פרסם מאמרים מקצועיים בתחום. חלק מעבודותיו נכללות בספרי אדריכלות נחשבים בעולם.

עבודות רבות שנעשו במשך שנות קיומו של המשרד השאירו את חותמן בארץ ובחו"ל, בהן מרכז גב-ים באזור התעשייה הרצליה, בנייני משרדים ההולכים וגדלים בהתפתחות מודולרית, מוזיאון עולמות הילדות בחולון, מגדלי מגורים ושכונות מגורים ברחבי הארץ וכן תוכנית הבינוי לאזור הנמל הישן באזור פראג שבצ'כיה. זהו הפרויקט העכשווי ביותר הכולל מבנים ציבוריים ומסחריים ומבני מגורים, שהפך אזור מוזנח לבעל מרקם עירוני פעיל המחובר למרכז העיר.

חברת משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ נבחרה כמשפיעה לשנת 2009 בקטגוריה בנייה פרטית

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

עיצוב בתים פרטיים

כל פינה נחשבת: בית צעיר ומודרני למשפחה שאוהבת לארח


ארבעה ילדים, טעם צעיר ועכשווי ואהבה לאירוח משפחה וחברים יצרו בית מודרני, מרווח ומואר בפתח תקווה, שלא בזבז שום מקום פוטנציאלי לאחסון

עיצוב בתים פרטיים

בשקט בשקט: בית רגוע בסגנון סקנדינבי


המעצבת חלמה על בית הרמוני שבו תוכל לגדל את שלושת ילדיה. בזכות הבחירה בסגנון סקנדינבי נקי ובצבעוניות מונוכרומטית, היא הצליחה ליצור מרחב מגורים שמשרה שלווה על כל מי שנכנס

עיצוב בתים פרטיים

כל אחד והקומה שלו – בית מרווח בעיצוב חמים


לא בכל יום פוגשים בבית מרווח כל כך שבו ניתן להקצות לכל דייר קומה משלו. למרות ההפרדה הזאת, הבית כולל גם מספר אזורים משותפים שבהם המשפחה יכולה לבלות ביחד

תגובות

כתיבת תגובה