כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  חלום ישראלי: סיור בבית ברעננה

חלום ישראלי: סיור בבית ברעננה

זוג מרעננה הגשימו את החלום הישראלי ועיצבו את את ביתם החדש באופן שמתאים בדיוק לאורח חיי משפחתם ואהבתם הגדולה לאירוח

מאת: נועה עוז צילום: 

הבית שבו אנו מבקרים היום, הוא דוגמא מצוינת לעבודת עיצוב בה המעצבת למדה להכיר את דיירי הבית עד לפרט הכי קטן וזאת בכדי ליצור להם מרחב שיתאים לסגנון החיים הייחודי שלהם, מרחב שנותן דגש על מה שחשוב ויפה בעיניהם, מרחב שמרגיש בדיוק כמו הבית שהם חלמו לבנות.


עוד בתים מעוצבים:
סיור בבית גלילי אמיתי

מערד לתל אביב: איזון בין אורבני לכפרי


רוצים סיבוב מהיר בדירה? דפדפו כאן:

זוג הורים, אנגלו סאקסים במקור, מגדלים משפחה מסורתית, 2 תכונות שמתגלות בכל פינה ופינה בבית. במרחב הציבורי ניצב שולחן אוכל גדול, המכיל את כל 18 האנשים שמגיעים בכל שבוע לארוחת השבת, בגינה מתגלה שולחן היכול להמשיך את שולחן האוכל שבפנים באופן רציף. הפרגולה שמעל משמשת כסוכה בחג הסוכות הקרוב וגם היא ממשיכה באופן רציף אל תוך הבית. עיצוב החלל מאפשר לישיבה הארוכה סביב השולחן להיות נוחה ומרווחת.


הפרגולה משמשת כסוכה בחג הסוכות

לסלון, לא רצו הדיירים להכניס טלוויזיה. במקום, מוקמו ויטרינות המציגות את אוסף כלי הכסף של המשפחה. המעקה השקוף מעל אחת הויטרינות נותן הצצה למבנה המדרגות והטפט העדין שמאחוריו. הנברשת מעל פינת האוכל מוסיף נופח קלאסי ומודרני בו בזמן וכך גם בחירת הגוונים והריהוט של הבית. שילוב של גוונים מודרניים עם ריהוט חדש ועתיק יחדיו יוצרים בית שמתאים באופן מדויק למי שחי בו. את גופי התאורה בחלל, הוחלט שלא למקם בתקרה אלא רק מתוך הקרניז שעל הקיר, זאת מתוך רצון לתאורה שעוטפת את החלל ברכות. 


הסלון: מודרני, חדשני וקלאסי ביחד 


את המטבח החליטו הדיירים לבנות בחלל נפרד, כפי שהורגלו בארץ מולדתם. עם זאת, הושארו פתחים הנותנים הצצה אל תוך החדר. כמשפחה חובבת בישול, היה צורך לתת מרחב נוח לעבודה ועם המון מקום אחסון: 2 כיורים, 2 מדיחים, 2 תנורים וכלים כפולים מוחבאים בחלל, בגלל ההפרדה של הבשר והחלב. כדי לא להעמיס את החדר, כל הארונות מודרניים ובצבע בהיר עם דוגמא רכה. עוד אוסף שמקבל מקום של כבוד בבית הוא אוסף כלי החרס, שממוקם במטבח לצד מדף התבלינים הישן.


המטבח מלא במקום אחסון אך עדין מרגיש מרווח ונקי 


חדר ההורים הנוסטלגי מחזיר את הזוג לארץ הולדתם. שטיח מקיר לקיר, צבעים רכים, טקסטורות ומרקמים שונים בטקסטיל מעניקים תחושה של חדר מתוך סרט אמריקאי. בנוסף, בחדר השינה מוקמה ספה דו מושבית לנוחיותה של המשפחה.

הכתבה עשתה לכם חשק לבית פרטי?
אדריכלים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
תאורה: לכל העסקי ובעלי המקצוע  


צבעים רכים, המון בדים, טפט רומנטי וקרניז בתקרה- נוסטלגיה לבית הילדות 


חדר הבת המתבגרת נצבע בגוונים לבקשתה ולאורך החלון נבנה ספסל. במגירה מתחת למיטה מתחבאת מיטה נוספת, המשמשת ללינה של האורחים הרבים שמתאחים בבית.  

חדר הבת: איפה מתחבאת עוד מיטה?

בכל תהליך העיצוב בחנה המעצבת את צעדי המשפחה בבית כדי להבין במדויק את צרכיהם. עם שיתוף פעולה של הדיירים נוצר מרחב נעים לדיירי הבית ולאורחים שפוקדים אותו מדי שבוע.


תוספת חדשה לבית: בריכה רחבה באמצע הגינה 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

דומה אבל שונה: שיפוץ מקיף לבית פרטי


המשפחה לא הצליחה למצוא את בית חלומותיה – אז החליטה להפוך את הבית הנוכחי שלה לכזה. הודות לשיפוץ מקיף, הדיירים נהנים עכשיו מבית שעונה על כל הצרכים והרצונות שלהם

עיצוב בתים פרטיים

מי צריך מלון? בית יוקרתי ומפנק במיוחד


הילדים עזבו את הבית ובני הזוג החליטו שזה הזמן שלהם להתפנק. בעזרת מעצבת הפנים, הם תכננו בית יוקרתי שנותן תחושה של חופשה לכל אורך השנה

עיצוב בתים פרטיים

עושה לביתה: הבית שהמעצבת תכננה למשפחתה


הפרויקט הזה היה חשוב במיוחד מבחינת המעצבת נרקיס חן – כיוון שהפעם היא עיצבה את הבית הפרטי שלה. עם חומרים חמים והרבה צבע, היא יצרה בית משפחתי בסגנון כפרי צעיר

עיצוב בתים פרטיים

מתאים לכולם: עיצוב קוטג' לדוגמא בשרון


המטרה בעיצוב הקוטג' הזה הייתה לקלוע לטעמם של כמה שיותר אנשים. מהסיבה הזאת נבחרו חומרים ניטרליים וגוונים מונוכרומטיים

תגובות

כתיבת תגובה