כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  ישן מפני חדש: שיפוץ בית מרענן ומפתיע

ישן מפני חדש: שיפוץ בית מרענן ומפתיע

שיפוץ הבית הישן הזה כלל חיבור של מבנה אדריכלי ותיק ומסיבי עם עיצוב פנים חדיש קליל. התוצאה: בית הרמוני, ייחודי ושטוף אור

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: מאור מויאל


שטח הבית: 350 מ"ר
עיצוב פנים: סטודיו A – אתי אטיאס

בפרויקט הזה קיבל בית מסיבי בן ארבעה מפלסים מראה צעיר ועכשווי. במבנה המקורי שנבנה לפני עשרות שנים, היו חלונות קטנים, קירות מעוגלים או אלכסוניים, גרם מדרגות בנוי, וריצוף שדרש החלפה. האתגרים האלה לא הרתיעו את מעצבת הפנים אתי אטיאס שניגשה למלאכת שיפוץ הבית הישן.
מלבד טיפול בכל הגורמים המבניים הבעייתיים, למעצבת היה חשוב לנצל את שיפוץ הבית הישן כדי להפוך אותו למואר ולפתוח אותו אל הנוף שסביבו, באופן שיתחבר לחומרים הטבעיים בהם היא מרבה להשתמש.

מתוך רצון להתחבר לסביבה ולטבע, שיפוץ הבית הישן החל בחוץ. דלת הכניסה הצרה לבית הוחלפה בדלת כפולה ומעליה נפער פתח בגג המתכתב עם חלון פנימי. פתים אלה מאפשרים חדירה של אור לכל האזור הציבורי הכולל סלון פינת אוכל ומטבח.
באשר לאתגר גרם המדרגות הבנוי, המעצבת החליטה שאם לא ניתן לבטל את האלמנט הזה אז מן הראוי להדגיש אותו. אטיאס בחרה לחפות את המדרגות בעץ אלון מולבן ולצבוע את המעקה בשחור, ובכך התאימה את הגם לסגנון השולט בבית וגם העניקה לו מראה קליל וצעיר.

כדי להשלים את המהפך החזותי בשיפוץ הבית הישן, בחרה המעצבת ברהיטים העשויים פרופילים דקים ועדינים. כבר בכניסה לבית פוגשים בקונסולה עשויה מסגרת ברזל שחורה ודקה על הרקע האפור של רצפת אריחי הבטון, ובסלון ניתן לראות כוננית הכוללת גם מקום לגזרי עצים המיועדים לקמין.
גם המטבח עוצב בקו מודרני וצעיר. חזית הארונות חופתה בצבע לק בגוון לבן בשילוב פורמייקה בטקסטורת בטון, האי חופה במשטח אלון מבוקע, ועבור משטח העבודה נבחר שיש דקטון. את מראה המטבח משלימים אריחים לבנים עם רובה בגוון אפור,  גופי תאורה שחורים מינימליסטיים, וקיר לבנים עם מדפים בעיצוב אישי.

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

מסמן וי: בית על מדרון מול נופי פורטוגל


בית על מדרון בפורטוגל תוכנן בצורת האות V, באופן שמאפשר ניצול מרבי של השטח והנאה מקסימלית מהנוף. שימוש בפתחים מזכוכית שקופה חיזקו גם הם את הקשר שבין פנים הבית לסביבתו

עיצוב בתים פרטיים

בסביבה טובה: בית בעיצוב טבעי שמתחבר אל החוץ


עם נוף פסטורלי, סגנון עיצוב טבעי, וחיבור נכון בין חומרים ופריטים – התקבל בית הנקשר אל סביבתו ומשדר גם עושר וגם פשטות

עיצוב בתים פרטיים

הכול פתוח: בית מודרני שמשקיף לנוף


איך הופכים בית לשימור לבית מודרני בעיצוב אל-זמני? מעצב הפנים עוז מינסוב הצליח לעשות זאת, וגם לא שכח להתייחס לנוף שמקיף את הבית ולמבנה הייחודי שלו

עיצוב בתים פרטיים

לחשוב מחוץ לקובייה: בית צפוני בעיצוב מקורי


זה התחיל משיפוץ הסלון אך משם גלש אל חללים נוספים. והתוצאה: בית בעיצוב מקורי שמשלב אלמנטים בתלת ממד ומשחק של קוביות וקווים

תגובות

כתיבת תגובה