כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  כל העולם בבית אחד

כל העולם בבית אחד

חיפוי הלבנים נעשה בהשראת בית הולנדי, המרפסת הקדמית בהשראת בתים אמריקאיים מסורתיים אבל לכל אלה נוספו קמין וטאבון מהגליל ומשפחה קרובה וחמה שאוהבת לארח ולהתפנק

מאת: טלי מור צילום:


"מפגישת העבודה הראשונה שאני עושה עם הלקוחות שלי אני יודעת כמעט בדיוק איך ייראה הבית שלהם. אני יושבת מולם במשך כארבע שעות ומשוחחת איתם עד שמול עיניי עולה התמונה המשפחתית שהם מבקשים ליצור ותוך כדי הפגישה אנחנו מתחילים ברישומים הראשוניים שיהוו את הבסיס לתוכנית העתידית של הבית" מספרת המתכננת ומעצבת הפנים רבקה שכן טוב.

"בשנה הבאה נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות / השנה הבאה תהיה שנתת התגשמות החלום הגדול / לבית עם מרפסת / לחדרים אוהבים ולחדרים פרטיים / למטבח מבשל / ולמטבח מארח שמחות וחגים / לסלון מזמין לישיבה / ולספרייה מזמינה לקריאה / אמבטיה מפנקת ואמבטיה רוחצת /  פינות מחממות ופינות מצננות" (מתוך ברכת שנה טובה מרבקה לזוג)

הבית במושב מאחד בתוכו תמונות שנצרבו בזכרונו של בעלי הבית במסעותיהם בעולם – את חיפוי הלבנים הם ראו ואהבו בהולנד – וממנה ייבאו את הלבנים ששימשו לחיפוי ביתו שלו, שם גם נתקלו לראשונה בשימוש בקורות העץ הצבועות אפור-לבן; ואת המרפסת הקדמית שפונה לחצר הגדולה ומשמשת לאירוח אותה "ייבאו" מארצות הברית וכך גם אלמנטים נוספים בבית כמו הפסלים מהמזרח שמקבלים את פני האורחים בדלת הבית .

עוד השפעה חשובה הייתה אופייה של המשפחה שהוא אופי ישראלי מובהק – הקרבה המשפחתית והאהבה לאירוח. בעלי הבית ביקשו ליצור לבנות הבוגרות קומה משלהן שבה ימוקמו שתי סוויטות פרטיות הכוללות חדר שינה וחדר אמבטיה פרטי ויחידת דיור שלמה לבת הבכורה.

דרישות המשפחה השתלבו להפליא עם קווי המתאר של המגרש בתכנונה של שכן טוב שיצרה עבורם בית מדורג בן שלוש קומות – קומת כניסה שכוללת בתוכה סלון, מטבח מרווח, חדר שינה עבור ההורים וחדר עבודה עבור אב הבית, ושתי קומות נוספות האחת בקומת הקרקע שהיא קומת הבנות ובה לכל אחת מהן יציאה לגינה פרטית משלה, וקומה נוספת למעלה בה נמצא חדר העבודה של האם.

"לרבקה, חלפה חצי שנה מסיום הבנייה ואנו מודים לך מקרב לב על תכנון בית חלומותינו. אין ספק שבזכות היכולות היצירתיות שלך, רגישותך, סבלנותך וסובלנותך זכינו בבית שחלמנו עליו זמן רב…" (מתוך מכתב שנשלח לרבקה לאחר כניסת בעלי הבית לביתם).

על המרפסת הגדולה שבכניסה מוקמה מערכת ישיבה מפנקת ופינת אוכל שמשקיפה על החצר ועל סוכת האירוח בה הוצב טאבון בו אופה בעל הבית את מטעמיו ובו מארחים בעלי הבית אורחים רבים. לבית עצמו נכנסים דרך דלת כפולה שמימינה נמצא הסלון רחב הידיים שבו בולט השילוב של הרהיטים החומים-אפורים-לבנים יחד עם האח הגלילי – שסביבו מתכנסת המשפחה בחורף, מולה פינת האוכל הפנימית שמעליה תלויה נברשת איטלקית מפורצלן בצבעים אקזוטיים כתומים הבולטים על רקע קיר הלבנים האפור, ומשמאלה נמצא המטבח רחב הידיים שמאופיין בקווים נקיים ופונקציונליים – במרכזו שולחן אוכל עגול בצבע לבן ומעליו מנורת אהיל בצבעים זהב ובורדו שיובאה מונציה. 

ריהוט חדר השינה של ההורים נבחר בהשראת עיצוב קלאסי איטלקי: חלקו נאסף על ידי בני הזוג מחנויות שונות וחלקו בוצע בעבודת אומנות של נגרים.

הקומה התחתונה מתאפיינת בקווים הקלילים שלה ובהתאמה של כל יחידת מגורים לטעמה של הבת שגרה בה והעיצובים בקומה זו נעים בין עיצוב קלאסי לעיצוב רומנטי.

רבקה-ריקי שכן טוב, 09-7740342, 054-4935500

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

קופסת ההפתעות: בית מודרני חלומי לזוג הייטקיסטים


נוף הבריכה נכנס דרך מפתחים גדולים לפנים הבית הפרטי. אליו מצטרפים חדר מפתיע במטבח, פינת חלומות לאישה ואזורי משחק לילדים

עיצוב בתים פרטיים

כל פינה נחשבת: בית צעיר ומודרני למשפחה שאוהבת לארח


ארבעה ילדים, טעם צעיר ועכשווי ואהבה לאירוח משפחה וחברים יצרו בית מודרני, מרווח ומואר בפתח תקווה, שלא בזבז שום מקום פוטנציאלי לאחסון

עיצוב בתים פרטיים

בשקט בשקט: בית רגוע בסגנון סקנדינבי


המעצבת חלמה על בית הרמוני שבו תוכל לגדל את שלושת ילדיה. בזכות הבחירה בסגנון סקנדינבי נקי ובצבעוניות מונוכרומטית, היא הצליחה ליצור מרחב מגורים שמשרה שלווה על כל מי שנכנס

עיצוב בתים פרטיים

כל אחד והקומה שלו – בית מרווח בעיצוב חמים


לא בכל יום פוגשים בבית מרווח כל כך שבו ניתן להקצות לכל דייר קומה משלו. למרות ההפרדה הזאת, הבית כולל גם מספר אזורים משותפים שבהם המשפחה יכולה לבלות ביחד

תגובות

כתיבת תגובה