כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  כשהצבע והים נפגשים: עיצוב צבעוני מול נוף חיפה

כשהצבע והים נפגשים: עיצוב צבעוני מול נוף חיפה

בני הזוג רצו לגור בסמיכות אך בדירות נפרדות. עם התאמה מחודשת של הבית הקיים, הם זכו לשתי דירות הסמוכות זו לזו, שנהנות מעיצוב צבעוני ונוף חיפאי יפיפה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: אילן לופו


המיקום: צפון הארץ
שטח המגרש: כ- 600 מ"ר
שטח הדירה: 110 מ"ר
עיצוב: אוסנת בורקמן

בעלת הדירה החליטה להקצות את המפלס העליון של ביתה לטובת יצירת דירה פרטית עבור בן זוגה. המעצבת אוסנת בורקמן לקחה על עצמה לעצב את הדירה של בן הזוג, שביקש דירה מאוזנת שמתכתבת עם הנוף שסביבה.

כבר בכניסה לבית מגלים חלונות צהובים ודלת כתומה על רקע קיר תכלת, שמרמזים על העיצוב הצבעוני שמאפיין את הבית. למרות הצבעוניות הרבה, המעצבת דאגה לשמור כל הזמן על איזון ומינון נכון של גוונים. בנוסף היא הקפידה להתאים את הדירה לצרכיו של הדייר המבוגר. השירותים הורחבו, נפתח חלון אל החוץ, ובחדר הרחצה הוחלף אגן האמבטיה במקלחת נוחה.

במסגרת השיפוץ הוכשרה הגלריה מעל הסלון כחדר עבודה, והמטבח הוגדל על חשבון חדר השירות ונפתח אל הסלון. העיצוב הצבעוני של הבית מאופיין בחיבורי גוונים נועזים, ובולט בו דיאלוג הרמוני המלווה בזרימת חלל נקייה. למניעת עומס בתוך הבית, הגדילה אוסנת את הפתחים הפונים אל הנוף.

כרקע לעיצוב הצבעוני, רוצף הבית בפרקט בהיר והקירות נצבעו לבן. חללי המסדרונות נוצלו לטובת ספרייה, וארון שירות. בדו שיח עם הנוף והמשך לעיצוב הצבעוני, רוצפה המרפסת בשלל אריחים צבעוניים המוציאים מהנוף המרהיב עוד ממד מעניין.

אוסנת בורקמן משתפת שהפרויקט הזה היה ייחודי למדי. "העבודה עם בעלת הדירה הייתה מרתקת ואפשרה לי להעז בביצוע רעיונות וחיבורים שלעיתים נראו לי לא קשורים בעליל, אך במבחן התוצאה הסופית הביאו עמם הרמוניה מפתיעה והמון יצירתיות מקורית", אומרת המעצבת.

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

בסביבה טובה: בית בעיצוב טבעי שמתחבר אל החוץ


עם נוף פסטורלי, סגנון עיצוב טבעי, וחיבור נכון בין חומרים ופריטים – התקבל בית הנקשר אל סביבתו ומשדר גם עושר וגם פשטות

עיצוב בתים פרטיים

הכול פתוח: בית מודרני שמשקיף לנוף


איך הופכים בית לשימור לבית מודרני בעיצוב אל-זמני? מעצב הפנים עוז מינסוב הצליח לעשות זאת, וגם לא שכח להתייחס לנוף שמקיף את הבית ולמבנה הייחודי שלו

עיצוב בתים פרטיים

לחשוב מחוץ לקובייה: בית צפוני בעיצוב מקורי


זה התחיל משיפוץ הסלון אך משם גלש אל חללים נוספים. והתוצאה: בית בעיצוב מקורי שמשלב אלמנטים בתלת ממד ומשחק של קוביות וקווים

עיצוב בתים פרטיים

הכי קרוב לאימא אדמה: עיצוב מושקע בבנייה ירוקה


כפיר וקס, אדריכל המתמחה בבנייה ירוקה, ניגש לתכנן ולעצב את בית משפחתו – ויצק בו את העקרונות שלאורם הוא עובד

תגובות

כתיבת תגובה