כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  לא כמו כולם: בית חדש עם נוכחות אחרת

לא כמו כולם: בית חדש עם נוכחות אחרת

הדיירים ניגשו למלאכת עיצוב הבית החדש שרכשו עם שתי בקשות – להבדיל אותו מיתר הבתים שנבנים בשכונה המתפתחת, ועם זאת לשמור אותו צנוע ומשפחתי

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: עמית גושר


הדיירים: זוג + 3 ילדים
המיקום: כוכב יאיר
השטח: 261 מ"ר
אדריכלות ועיצוב פנים: עדי ארונוב

השטח נקנה בשכונה חדשה וצפופה בכוכב יאיר, שבה "צומח" בכל יום בית אחר. בקשת הדיירים הייתה להבדיל את הבית שלהם מהשאר, על ידי יצירת מבנה בעל נוכחות אדריכלית. עם זאת, הם ביקשו שעיצוב הבית החדש לא ינקר עיניים, ושחלל הפנים ישדר אינטימיות ומשפחתיות, ויאפשר לבני המשפחה לשמור על פרטיותם.

הדיירים פנו לאדריכלית עדי ארונוב כבר בשלב קניית הקרקע. הבקשה העיקרית שלהם בעיצוב הבית החדש הייתה להעניק לו תחושה של מרחב – אף על פי שהוא שנבנה על שטח מצומצם יחסית, תחושה של מרחב. כמו כן הם ביקשו להרגיש מנותקים, חרף הצפיפות שמאפיינת את השכונה.
בעיצוב הבית החדש הושם דגש על חיבור של חומרים ושימוש בסקאלת צבעים חמה. בנוסף הוחלט ליצור מפתחים רק איפה שצריך, זאת כדי לחסוך באנרגיה ולהעניק לדיירים פרטיות. מבחוץ הבית נראה כמקשה אדריכלית אחת. חזית הכניסה לבית משולבת בקיר בטון "קרשים" הממשיך גם לתוך הבית ומעניק תחושה של זרימה. מקו הדלת יוצאת פרגולה שמובילה אל החצר, וגם מצלה על הוויטרינות בסלון ומשמשת כסוכך בפני הגשם.

עיצוב הבית החדש גולש גם אל חלל הפנים, שתוכנן ברובו בצבעים חמים עם שילוב עדין של בטון. בקומת הקרקע נמצאים הסלון, המטבח ופינת האוכל. פינת האוכל פונה לוויטרינות גדולות וצופה אל הגינה. בסמוך אליה נמצא המטבח שמעוצב בקו נקי, ומאובזר בכל מה שדרוש על אף שטחו המצומצם יחסית.
גרם מדרגות שעשוי מפלדה דקה ועץ אלון, מוביל אל הקומה העליונה. בקומה הזאת נמצאים החדרים, שמעוצבים כולם בגוונים נעימים ומשרים רוגע. חדר השינה של ההורים, ממשיך את המראה של שאר חלקי הבית, ומעוצב בגווני ים עם נגיעות של בטון. חדרי השינה הנוספים עוצבו בהתאם לבקשות הילדים. כל ילד לקח חלק בתכנון, ובחר את הצבעים והרהיטים שמתאימים לו.

בסיום עיצוב הבית החדש בכוכב יאיר, מעצבת הפנים משתפת שהיה מדובר בפרויקט מאתגר, שכן הבית נבנה על מגרש מצומצם ולא סימטרי. עם זאת, היא מספרת שהלקוחות היו מוכנים לחשוב מחוץ לקופסה ולקבל רעיונות רבים שתרמו להעשרת הבית.
"בבואנו לתכנן בית חדש על מגרש ריק, צריך לחשוב על עיצוב שישרת אותנו שנים קדימה , ולא להיסחף לטרנדים ומניירות שיחלפו במהרה כפי שבאו", אומרת עדי ארונוב. "בית זו חליפה שצריכה להיות תפורה לרצונות הלקוח. הוא אמור לשרת אותנו ולא ההפך".


רשימת ספקים חלקית:

מטבח – מטבחי סמל
פרקט, ריצוף ואריחים –MODY קרמיקה
דלת הכניסה וחיפוי הקיר – דלתות רומן
שטיחים – שטיחי איתמר
אקססוריז – סטודיו נושקה
תמונות – גלריה פחות מאלף

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

מסמן וי: בית על מדרון מול נופי פורטוגל


בית על מדרון בפורטוגל תוכנן בצורת האות V, באופן שמאפשר ניצול מרבי של השטח והנאה מקסימלית מהנוף. שימוש בפתחים מזכוכית שקופה חיזקו גם הם את הקשר שבין פנים הבית לסביבתו

עיצוב בתים פרטיים

בסביבה טובה: בית בעיצוב טבעי שמתחבר אל החוץ


עם נוף פסטורלי, סגנון עיצוב טבעי, וחיבור נכון בין חומרים ופריטים – התקבל בית הנקשר אל סביבתו ומשדר גם עושר וגם פשטות

עיצוב בתים פרטיים

הכול פתוח: בית מודרני שמשקיף לנוף


איך הופכים בית לשימור לבית מודרני בעיצוב אל-זמני? מעצב הפנים עוז מינסוב הצליח לעשות זאת, וגם לא שכח להתייחס לנוף שמקיף את הבית ולמבנה הייחודי שלו

עיצוב בתים פרטיים

לחשוב מחוץ לקובייה: בית צפוני בעיצוב מקורי


זה התחיל משיפוץ הסלון אך משם גלש אל חללים נוספים. והתוצאה: בית בעיצוב מקורי שמשלב אלמנטים בתלת ממד ומשחק של קוביות וקווים

תגובות

כתיבת תגובה