כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  לבן על לבן

לבן על לבן

הבית שעיצבה לילך מורבר במושב בשרון הוא מינימליסטי מובהק, והלבן שולט בכל פינותיו. רק צמחי הגן, החודרים פנימה, מגוונים בצבעוניותם

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור צילום: שחר תמיר


כבר בכניסה לבית שעיצבה לילך מורבר באחד מישובי השרון, מתעורר מיד הרצון לחלוץ נעליים ולהלך על הבהונות. הלבן השולט בכל חדרי הבית מציג אמירה עיצובית מובהקת של מינימליזם מונוכרומי, ותוספת הצבע היחידה היא הצבעוניות החודרת פנימה מצמחי הגן, יחד עם גבעולי פרחים הנתונים באגרטל שקוף.

למרות הקווים הישרים, הסימטריות המחושבת והצבע השולט, אין תחושה של ניכור בבית מורבר לקחה סיכון גדול שבדיעבר התגלה כנכון

למרות הקווים הישרים, הסימטריות המחושבת והצבע השולט, אין תחושה של ניכור בבית. מורבר, המעידה על עצמה שאינה נכנעת לאופנה ומתאימה את עיצוב החללים בצורה אינטואיטיבית ללקוחותיה, לקחה סיכון גדול שבדיעבד התגלה כנכון.

בעלי הבית מעידים בשמחה שמורבר שינתה להם את תפיסת החיים: ביתם הנוכחי שונה בתכלית מהקודם, שהיה תוסס, צבעוני ועמוס פריטים בסגנונות שונים. "היום אנחנו נהנים להתעורר בבוקר לתוך הרוגע הזה, המלווה אותנו לאורך כל היום" הם מספרים.

לנכנסים לבית נגלה הגן, המהווה חלק בלתי נפרד מהסלון. שורת שיחי סיזיגיום מאדימים, שנשתלו לצד חומת הגדר, מטשטשים ביופיים את גבול הגינה

לנכנסים לבית נגלה הגן, המהווה חלק בלתי נפרד מהסלון. שורת שיחי סיזיגיום מאדימים, שנשתלו לצד חומת הגדר, מטשטשים ביופיים את גבול הגינה. הרהיטים באזור הארוח ממוקמים בקווים ישרים ובזוויות ישרות – פינת הישיבה, המורכבת מספה ארוכה ושולחן סלוני תואם בגודלו, ממוקמת במקביל לפינת האוכל. רוחבו של שולחן האוכל הותאם לרוחב האי במטבח, הממשיך בקו ישר את פינת האוכל.

האי הניצב במרכז המטבח משמש לאחסון בצד הפונה לכיור, ומצידו השני משמש את המשפחה לארוחות מהירות. מהמטבח יוצאים אל פינת הישיבה בחזית הבית.

בחדרי השינה הוסיפה מורבר רצפת פרקט כהה, המבליטה את הלבן של הרהיטים. חלון גדול מכניס את החוץ פנימה

מסדרון ארוך מוביל אל חדרי הילדים וחדרי השינה. בחדרי השינה הוסיפה מורבר רצפת פרקט כהה, המבליטה את הלבן של הרהיטים. חלון גדול מכניס את החוץ פנימה, וכך גם בחדר השינה של ההורים.
פיתוי רב לתוספות צבע טמון בלבן השולט בבית. בעזרת מורבר הוסיפו הבעלים צבע באמצעות הלבשה צבעונית של הבית, המשרה בחללים אווירה שונה בתכלית מזו הקיימת בבית דרך קבע.

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

ברוח המושבות: בית בסגנון קולוניאלי


הבית הזה מצליח להפגיש בין אדריכלות ים-תיכונית לבין סגנון קולוניאלי מעודן, וגם שומר על קשר עם הסביבה שמקיפה אותו

עיצוב בתים פרטיים

שני בתים בקומפלקס אחד: עיצוב וילה יוקרתית אחת לשתי משפחות


שתי משפחות חולקות וילה יוקרתית במרכז הארץ. מדרגות שהופכות לרמפה ופתרונות טכנולוגיים מיוחדים משתלבים בעיצוב מודרני וחם

עיצוב בתים פרטיים

בין פנים לחוץ: בית שמחובר לסביבתו


בזכות חלוקת חלל נכונה ובחירת חומרים מדויקת, הצליחה האדריכלית לחבר בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ וליצור בית במראה הוליסטי והרמוני

עיצוב בתים פרטיים

אליס, מאחורייך: בית בהשראת ארץ הפלאות


עם עיצוב צבעוני ונועז, חומרים ייחודיים בייבוא אישי, ומסיכות שלוקטו מרחבי העולם – הבית הזה בהחלט מצליח להפתיע

תגובות

כתיבת תגובה