כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  מדיטציה בשחור לבן

מדיטציה בשחור לבן

עיצוב פנים פונקציונאלי, במבנה מינימליסטי, החף מקישוטיות יתר, מקנה לבית אחידות בין פנים לחוץ

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום: עמית גרון


למרות גילו הצעיר יחסית הספיק פיצו קדם לבנות לעצמו מוניטין ומעמד נכבד בקרב האדריכלים בישראל. קדם סיים לימודים ב-AA לונדון, הקים את משרדו הראשון בישראל עם שותף בשנת 2000 ובשנת 2002 פתח את משרד האדריכלים פיצו קדם, שכולל היום שישה אדריכלים נוספים.

את הקו האדריכלי של קדם אפשר לתאר כניקיון עיצובי, מינימליזם נעים ופתיחות, והפילוסופיה המעשית שלו דוגלת בהתאמה מדוקדקת לדיירים המיועדים ולצורכיהם.

חזית הבית, הבנוי כקובייה מלבנית, היא אחידה בצורתה ואטומה לרחוב, אך פנים הבית מוצף באור טבעי

חזית הבית, הבנוי כקובייה מלבנית, היא אחידה בצורתה ואטומה לרחוב. עם זאת, פנים הבית מוצף באור טבעי בזכות חלונות ענק הפונים לחזית האחורית, חצרות אנגליות המחדירות אור למפלס התחתון וסקיי לייט בתקרת המבנה. קומת הקרקע, שבה מרוכזים הפעילות המשפחתית ואזור אירוח, כוללת מטבח מוארך צבוע שחור מבריק, שבו משתקפת הבריכה שממוקמת לכל אורך הקיר שממול.

מיעוט הרהיטים בקומת האירוח מקנה לחלל אווירה של לופט רחב ידיים ומאוורר. בקומה העליונה נמצאים חדרי השינה וחדרי השירותים, שבהם תכנן קדם כיורים ומחיצות מקוריאן לבן. יחד עם קירות הבזלת השחורים נוצרת במקום אווירת מדיטציה.

מיעוט הרהיטים בקומת האירוח מקנה לחלל אווירה של לופט רחב ידיים ומאוורר

בקומה התחתונה, שממוקמת בין שתי חצרות חפורות, יש תחושה של "אי" בנוי בגן, והיא נועדה לחדר משחקים ולחדר הקרנה. יש בבית הכול ואין בו שום דבר מיותר. כל פרט מחושב לנוחיות הגרים בו והותאם לאופיים.

בהתאם לסגנון ולהלך הרוח, קדם בחר להשתמש בפנים הבית בחומרים שבהם השתמש לחיפוי המעטפת, וקשת הצבעים שנבחרה לבית מצומצמת למינימום, מה שמקנה לבית מראה אלגנטי מאופק ומודרני.

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

בית כפרי באוקראינה בהשפעת עיצוב יפני


בבית חלומותיו של האדריכל התגלה קשר בין אוקראינה ליפן . עיצוב הפנים נשען על תיאוריית הוואבי-סאבי ואוסף קרמיקה

עיצוב בתים פרטיים

ישן, חדש ועכשווי בבית צבעוני במיוחד באוסטרליה


זוג עם שני ילדים רצו ליהנות מביתם הפרטי בכל פעם מחדש, והקדישו מקום משמעותי לשכבות עשירות של צבע, לשלל מרקמים ולמשחק בין הבהיר לכהה. התוצאה: אסקפיזם במסגרת עיצוב בית פרטי

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב פנים וורוד לשלושה חתולים ודיירת אחת


לכבוד יום החתולים הבינלאומי: בטיוואן, בית נופש וורוד בקרבת הים, עוצב בהתאם להווי חייהם של שלושה חתולים ובעלת הבית

עיצוב בתים פרטיים

איך מכניסים וילה מעוצבת בחמישים וחמישה מטר


55 מטר אורכו של המגרש הצר, הגביר את האתגר שעמד בפני האדריכלים נוימן חיינר. בתוצאה - לא רק שהבית מרגיש רחב, נוסף לדיירים גם מקור הכנסה

תגובות

כתיבת תגובה

בודק...