בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  מתיחת פנים לבית פרטי בכוכב יאיר

מתיחת פנים לבית פרטי בכוכב יאיר

דיירי הבית בכוכב יאיר רצו לשדרג את ביתם, אך לשמר את הסגנון הכפרי. להוסיף עוד מקומות אחסון, אך להשאיר את המרחבים הפתוחים. האם המעצבות שנשכרו עמדו במשימה? בואו תראו

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


 

הפעם אנחנו מבקרים בבית בכוכב יאיר, שהדיירים שרכשו אותו, רצו לעשות לו מתיחת פנים (בעיקר בחדרי השירותים) ולהתאים אותו לצרכיהם (עוד מקומות אחסון). לשם כך הם פנו אל מעצבות הפנים מיה חכמוב ורונית חלג, שנתבקשו לנסות ולשמר עד כמה שניתן את המבנה והחלוקה המקורית של הבית.

 

 רוצים סיור מהיר בבית? דפדפו בין התמונות:

 

הבית ממוקם בקצה הישוב וגובלבחורשה מקסימה ופראית הנשקפת מחלון שבסלון בקומה הראשונה, והמטרה של המעצבות הייתה להכניס כמה שיותר מהנוף המקסים פנימה. לשם כך הורחב החלון לרוחב כל קיר הסלון ומסגר היטב את הנוף שנשקף ממנו. כמו כן, הוחלט להוריד את הקיר במטבח שגבל עם הסלון ובמקום הקיר, יצרו מעצבות הפנים חוצץ בין שני האזורים (הסלון והמטבח) באמצעות אי שתוכנן יחד עם נגר לישיבה ולאחסון. כעת יכולים הדיירים ליהנות מן הנוף כאשר הם יושבים לאכול סביב לאי.

 

הנוף בחלון שהורחב

 

 

 

 

 

 

 

הסגנון האקלקטי-כפרי של הדיירים אפשר למעצבות להותיר את המטבח כמו שהוא, ולהסתפק בצביעת החזיתות שלו לקבלת מראה כפרי. הגוון שנבחר לארונות התחתונים הוא ירוק עתיק ואילו הארונות העליונים נצבעו בגוון שמנת תואם לאי. להשלמת המראה הכפרי נעשה שימוש באריחים צבעונים קטנים לחיפוי קירות המטבח.

 

דלתות האורונות נצבעו

 

רוצים גם בית מעוצב?
אדריכלים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
מעצבי פנים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 

בנוסף לארונות המטבח, גם דלת הכניסה נצבעה בגוון שנבחר עבור המטבח וכך חסכו דיירי הבית רכישת דלת חדשה.

 

בפינת הטלוויזיה נעשה שימוש בנישה קיימת שהייתה מחולקת במקור לתשע קוביות של 60X60 ס"מ. החלק האמצעי של הנישה פורק כך שנותרו רק הקוביות בחלק התחתון. המשטח העליון חופה ביחידת פורניר ודלת אחת עם זכוכית סבתא מוקמה במרכז התחתון להסתרת מכשירי החשמל. בחלק העליון של הנישה פורקו הקוביות ונקבע מדף עץ עליון לכל האורך עבור ספרים וחפצי נוי. הנישה חופתה בטפט עדין עם דוגמת תחרה בגוון הקיר.

 

בני המשפחה הדגישו את רצונם בכמה שיותר מקומות אחסון שיסייעו להם לשמור על הסדר בבית. לשם כך הוחלט לנצל את החלל שמתחת למדרגות, שם תוכנן ארון דו צדדי בגוון שמנת אשר חלקו האחד פונה לכיוון המסדרון ומשמש לתליית מעילים ואילו חלקו האחר, הפונה לכיוון פינת האוכל, משמש לאחסון כלי הגשה. מעבר לאחסון שתוכנן, פינת האוכל נאספה ונתחמה טוב יותר בזכות הארון.

 

פינת האוכל והקמין לצידה

 

ארון דו צדדי

 

כל קומת הכניסה רוצפה מחדש בגרניט פורצלן דמוית אבן חלילה. כמו כן שופצו שירותי האורחים בקומה זו, שם נבחר מדף בציפוי פורניר כמשטח עליון עבור הכיור המונח, בשילוב עם ברז בסגנון כפרי-עתיק היוצא מן הקיר.

 

יתר הקומות חופו בפרקט וחדרי הרחצה תוכננו מחדש ורוצפו באריחים צבעוניים.

הדיירים קיבלו את המלצת המעצבות למקם שני כיורים בחדר הרחצה של הילדים על מנת לאפשר להם להתארגן במקביל בבקרים ובזמנים לחוצים. נבחרו כיורים עגולים שהונחו על גבי ארון רחצה שתוכנן על ידי המעצבות. על מנת לשוות לחדר הרחצה מראה שמח ומתאים לילדים, נבחר גוון הטורקיז כצבע השולט שתואם לגוון הריצוף.

 

לחדר הרחצה של ההורים נבחר כיור אובלי מונח על משטח עליון מפורניר. ארון הרחצה נצבע באחד מן הגוונים המופיעים באריחים המאוירים שנבחרו לריצוף חדר הרחצה.

 

 

 

עוד בתים משופצים:

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

איך אפשר לחבר בין פנים הבית לחוץ, ועדיין לשמור על פרטיות?


בזכות צורת המבנה הייחודית, הבית הזה נהנה מקשר פנים-חוץ חזק, אך עדיין שומר על הפרטיות של דייריו. מערכת החלונות שמכניסה את הסביבה החיצונית הביתה, והתאורה המדויקת תורמות גם הן, ומוסיפות לבית כוח פרקטי ועיצובי

עיצוב בתים פרטיים

הצבע השחור שגנב את ההצגה


שימוש נועז בצבע השחור העניק תפנית דרמטית לבית פרטי שהפך למודרני וחם. כל זאת בשילוב קווים גאומטריים וחומרים טבעיים כגון: מים, עץ, ברזל ואבן

עיצוב בתים פרטיים

בית פרטי בישוב צורן שמשלב יוקרתיות ופרקטיות


בני זוג רכשו בית אשר נבנה על ידי קבלן בתקציב מוגדר מראש. עיצוב הפנים החדש נעשה כבר בשלב השלד, אך עדיין מצליח לספק מענה לטעמם וצורכיהם המדויקים של בני המשפחה. מחשבה רבה הושקעה בבחירת החומרים במטרה לספק סביבת מגורים חמימה ובטיחותית - פרט חשוב במיוחד כאשר מדובר בבית בו מתגוררים שני זאטוטים

עיצוב בתים פרטיים

גבירותיי ורבותיי: מהפך!


כשמסתכלים על הבית הזה אי אפשר בכלל לדמיין איך הוא נראה רק לפני מספר חודשים, הצטרפו לסיור במהפך של הבית שהפך מזקן ועייף לצעיר ושיקי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *