כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב בתים פרטיים  //  2 מפלסים בהדר יוסף: אור טבעי וצבעוניות מגוונת

2 מפלסים בהדר יוסף: אור טבעי וצבעוניות מגוונת

אחרי שנים בירושלים עברה הדיירת לתל אביב וביקשה לשפץ את ביתה החדש כך שיהיה מואר באור טבעי, בעל צבעוניות מגוונת ושהמרחב בו ינוצל באפו מירבי. התוצאה? מדהימה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: 

הבית שנבקר בו הפעם הינו בית בשכונת הדר יוסף בתל אביב. שטח הבית הוא 150 מ"ר הנפרשים על פני 2 מפלסים. הדיירת החדשה עברה להתגורר בתל אביב אחרי שנים רבות של מגורים בירושלים והבית שאכלס קודם משפחה של 4 נפשות, הותאם כעת לצרכי הדיירת ולרצונותיה.

לסיור בבית בתמונות דפדפו:

עוד בתים מעוצבים בתל אביב:
חיים בשכירות מעוצבת
דירה בתל אביב: צבעוניות משפחתית מעוצבת
דירה תל אביבית בעיצוב גברי


הדגש המרכזי בתכנון היה יצירת חלל רציף והמשכי בין הקומות ולבטל את המבנה של אוסף החדרים הסגורים, על מנת ליצור תחושה של מרחב ולנצל את האור הטבעי באופן מרבי. בקומה הראשונה מתרכזים מרבית חללי הבית – הסלון, פינת האוכל, המטבח, חדר האורחים וחדר הרחצה. המפלס השני מתפקד כחלל פרטי עבור הדיירת – לשינה ולרחצה.


ליצור תחושה של מרחב ולנצל את האור הטבעי באופן מרבי

אחת המשימות החשובות בשיפוץ הבית הייתה בחירת חומרי הגמר ויצירת שילובים מיוחדים של החומרים אחד עם השני, חומרי הגלם שנבחרו עבור הבית הם בעיקרם טבעיים. הרהיטים, האביזרים והתמונות נבחרו גם הם מתוך שאיפה ליצור אווירה הדומה לאווירה שהייתה בדירתה הירושלמית, עם דגש על צבעוניות חזקה וטקסטורות מגוונות.


בחירת חומרי הגמר. אחת הבחירות החשובות בבית

בקומת הקרקע הריצוף שנבחר הינו מאבן טבעית ובמפלס השינה פרקט אלון. המרפסת רוצפה בעץ איפאה. בין שני המפלסים, גרם המדרגות תוכנן ממדרכים מעץ אלון המונחים על פרופיל פלדה U, המעקה עוצב ממוטות פלדה מעוגנים לבטון.


בקומת הקרקע הריצוף שנבחר הינו מאבן טבעית 


המעקה עוצב ממוטות פלדה מעוגנים לבטון

המטבח תוכנן כך שיהיה פונקציונאלי חומרי הגלם שנבחרו עבור המטבח הם מעץ; הארונות עשויים עץ אלון תלת שכבתי, משטח העבודה במבוק, ציפוי האי צופה בברזל מוחלד. מיקומו של המטבח אפשר לפתוח את חלל הסלון ופינת האוכל באופן מרבי.


חומרי הגלם שנבחרו עבור המטבח הם מעץ

רוצים גם בית מעוצב?
ארונות מטבח: לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריצוף וחיפוי: לכל העסקים ובעלי המקצוע

במפלס זה נמצא גם חדר העבודה שמתפקד גם כחדר אורחים בעת הצורך, דלת הכניסה שלו עשויה ברזל וזכוכית חלבית קיים קשר עין בין חדר זה לבין שאר הבית, דרך חלון שנפתח בספריה הייחודית שתוכננה עבור פינת האוכל, הנמצאת מעבר לקיר חדר האורחים. ספריה זו, בביצועו של נגר, תוכננה להכיל את אוספי הכלים והספרים של הדיירת. דלתות ההזזה הלבנות שבה משתלבות עם פורניר אלון ומאפשרות יצירת קומפוזיציה משתנה לספריה.
 

תוכננה להכיל את אוספי הכלים והספרים של הדיירת. ספריית הסלון.

פינת הישיבה בסלון מרווחת ומוארת בזכות הגדלת החלונות באזור זה.


מרווחת ומוארת
חדר הרחצה לאורחים חופה באבן טבעית, בשילוב עם טיח דקורטיבי בגוון כחול כהה. ארון הכיור תוכנן מברזל טבעי, עם משטח לכיור מבמבוק.


ארון הכיור תוכנן מברזל טבעי

עוד בתים מעוצבים בתל אביב:
חיים בשכירות מעוצבת
דירה בתל אביב: צבעוניות משפחתית מעוצבת
דירה תל אביבית בעיצוב גברי

 
במפלס השינה ארון קיר רחב שעוצב באופן שמשתלב בחדר ונתפס כקיר לבן. חלונות גג נוספו כדי להכניס אור גם למפלס זה וגם לגרם המדרגות.


ארון קיר רחב ולבן


חלונות גג נוספו כדי להכניס אור 

באזור הרחצה הפרטי נבחרו חומרים כגון ריצוף מאריחי בטון מצוירים, קיר מבלוקים חשופים, טיח דקורטיבי בגוון אפור ויחידת כיור שתוכננה במיוחד מברזל צבוע ומבמבוק. 


יחידת כיור שתוכננה במיוחד מברזל צבוע ומבמבוק


ריצוף מאריחי בטון מצוירים
 

המרפסת

תוך שימוש באלנטים מיוחדים ובחומרי גלם טבעיים הפך הבית למרחב מחייה מואר, פתוח, צבעוני, פונקציונלי ומעוצב שמתאים לאופיה ולאורח חייה של הדיירת. 

 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

יוקרה שקטה: שיפוץ בית בצפון תל אביב


המיקום והגודל של הבית התאימו לדיירים, אבל החלוקה הפנימית דרשה שינוי. מעצבת הפנים סייעה להם עם שיפוץ הבית, ודאגה לענות על כל דרישותיהם

עיצוב בתים פרטיים

גם וגם: שילוב סגנונות מדויק


האישה רצתה עיצוב כפרי אבל הגבר העדיף ללכת על מראה מודרני. בעזרת שילוב סגנונות נכון, התקבלה דירה שעונה על הדרישות של שניהם

עיצוב בתים פרטיים

בחזית בעיצוב: הסיבות להשקיע במראה של חזית הבית


היא הדבר הראשון שמקבל את פנינו ואת פני האורחים שלנו – אז למה רבים מאתנו נוטים לזנוח את חזית הבית? הסיבות והדרכים לעצב חזית בית בלתי נשכחת

עיצוב בתים פרטיים

מהחוץ אל הפנים: תכנון בית פרטי בשפלה


תכנון בית פרטי הוא עניין לא פשוט, שבו צריך לקחת בחשבון גם את הנראות של המבנה וגם את עיצוב הפנים. בפרויקט הזה נוצר קשר מיוחד בין החוץ לפנים, וזאת הודות לשימוש בחומרי גלם דומים

תגובות

כתיבת תגובה