כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב בתים פרטיים  //  52 חלונות בבית אחד

52 חלונות בבית אחד

ישנים במגירה, אוכלים ומארחים על סלע ענק בסלון, קוראים על מרפסת צרה הצופה לסלון ועולים לעליית הגג לצפות על העיר העתיקה. סיור בבית מדליק בגרמניה

מאת: אפרת בראשי, מגזין בניין ודיור צילום: Juergen Holzenleuchter, Quirin Leppert, Arwed Messmer


בלב העיירה הגרמנית העתיקה גלנהאוזן ניצב בית מגורים פרטי שאי אפשר לפספס ותוכנן עם אמירה על זמנית על ידי משרד האדריכלים Seifert Stoeckmann, השייך לגבריאלה סייפרט וגואטס סטוקמן, בוגרי פרנקפורט. 

 

אדריכלות ימי הביניים שבגלנהאוזן מתאפיינת בבנייה מסיבית וצפופה ובניית החלונות בתקופה שבה העיירה נבנתה הייתה מוגבלת למדי ובעצם רק מאז המאה ה- 15 הופיעו חלונות הזכוכית בבתי המגורים כשעד אז היו חלונות רק במבני ציבור ובארמונות. המבנה החדש שקם מנסה גם לשמור על צביון ישן וגם להתייחס לאלמנט החלונות ולתכנן מבנה עם מראה ייחודי. המתכננים הקפידו לשמור על הגיאומטריה ועל הצורניות החיצונית של המבנים העתיקים בעיר, אבל מעבר לכך, הכול בו שונה לחלוטין. כלפי חוץ האלמנט הבולט ביותר הוא ריבוי של חלונות, 52 במספר, אלו מקיפים את הבית בקצב אחיד מהקרקע ועד הגג המחודד. "רצינו ליצור בית שמתקשר עם הסביבה ומעורר תגובה", מציינים האדריכלים, "עוברי האורח יכולים להציץ פנימה בעד החלונות, ולבחון את הבית מבפנים ומבחוץ".

 

 

כך, פנים הבית מחולק לשלושה מפלסים כשכל אחד מהם מאופיין באלמנט דומיננטי אחר. בקומת הכניסה נמצאים החללים הציבוריים, ובמרכז ניצבת אבן עצומה כבמה המשמשת כסלון וכפינת אוכל. סביב הסלון הגבוה מונחות אבנים בגדלים שונים שמעניקות תחושה שהבית נמצא בעיצומם של שלבי הבנייה. שביל צר של בטון מוחלק מוביל את הנכנסים פנימה, לעבר הסלע המרכזי, שאליו עולים במדרגות שסותתו במיוחד.

 

 

הקירות הצדדיים של הבית נמתחים מהקרקע ועד הקומה השלישית ומעניקים תחושה של חלל גדול יותר ומאוורר. בגלריה שמעל הסלון הסלעי ספרייה שמעוצבת כמרפסת צרה והספרים נמצאים על הקיר האחורי שמעל הספה המוארכת. בקומה השנייה ממוקם חדר השינה, המעוצב כמו מגירה בתוך קופסה שנפתחת החוצה ופורצת את גבולות הבית, וכך הופכת את החדר למרפסת מדהימה שבה אפשר לישון בחוץ וליהנות מהאוויר. הקומה השלישית והעליונה משמשת כאזור מרגוע עבור הדיירים, שנהנים משפע של אור, שקט ותצפית טובה על העיר העתיקה. יותר טוב מזה?

 

בואו לסיור בבית: 

 

 

 

 

רוצים גם בית מעוצב?

חלונות לבית: לכל העסקים ובעלי המקצוע

מדרגות לבית: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 

 

 

 

עוד בנושא

עיצוב בתים פרטיים

ברוח המושבות: בית בסגנון קולוניאלי


הבית הזה מצליח להפגיש בין אדריכלות ים-תיכונית לבין סגנון קולוניאלי מעודן, וגם שומר על קשר עם הסביבה שמקיפה אותו

עיצוב בתים פרטיים

שני בתים בקומפלקס אחד: עיצוב וילה יוקרתית אחת לשתי משפחות


שתי משפחות חולקות וילה יוקרתית במרכז הארץ. מדרגות שהופכות לרמפה ופתרונות טכנולוגיים מיוחדים משתלבים בעיצוב מודרני וחם

עיצוב בתים פרטיים

בין פנים לחוץ: בית שמחובר לסביבתו


בזכות חלוקת חלל נכונה ובחירת חומרים מדויקת, הצליחה האדריכלית לחבר בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ וליצור בית במראה הוליסטי והרמוני

עיצוב בתים פרטיים

אליס, מאחורייך: בית בהשראת ארץ הפלאות


עם עיצוב צבעוני ונועז, חומרים ייחודיים בייבוא אישי, ומסיכות שלוקטו מרחבי העולם – הבית הזה בהחלט מצליח להפתיע

תגובות

כתיבת תגובה