כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  אוהבים את החיים

אוהבים את החיים

תכנון פונקציונאלי ללא קישוטיות מיותרת הותאם למשפחה שאוהבת את הדברים הקטנים שעושים את החיים

מאת: ניר חנינה צילום: אסף פינצ'וק


מחפשים לימודי עיצוב וסטיילינג? לכל הפרטים לחצו כאן

 

ברמת השרון, ברחוב שקט וירוק, ממוקמת דירה פונקציונאלית מאוד, החפה מקישוטיות מיותרת. הדירה משתרעת על שתי קומות, השנייה והשלישית בבניין של ארבע קומות בלבד. בכניסה לדירה דלת מתכת גדולה אשר מחזקת את האמירה "ביתי הוא מבצרי".

בחירתו של האדריכל להצמיד את חדר המשפחה למטבח נוסכת תחושה של חום משפחתי

צעדים קלילים מובילים אותנו אל חלל הכניסה, ששם ניצבת בפנינו הבחירה הראשונה: להגיע אל הבית בגרם מדרגות השיש שמסתלסל ועולה אל קומת המגורים או להשתמש במעלית הפרטית. דלתות המעלית נפתחות ואנו נמצאים בקומה הראשונה אשר שטחה הוא 200 מ"ר. מחלל מבואה קטן מגיעים אל סלון רחב ידיים, המרוצף באבן צפחה שחורה, ובו פריטי ריהוט של קפליני.

"מה שמיוחד בדירה הזו", אומר האדריכל גדי פרידמן, "הוא השימוש בחומרים חמים אשר נותנים את המענה לדירה פונקציונאלית ונקייה מבחינת האדריכלות שבה. החומר עצמו יוצר את האווירה בבית". החומרים החמים מלווים אותנו בכל רחבי הדירה: בקיר מחופה לוחות מתכת אפורים אשר מפריד בין חלל המגורים למטבח, או בפינת המשפחה, שבה קבוע קמין עצים שניצב על מדף בטון מוחלק ונותן תחושה של ברביקיו בלב החורש. בקיר שמפריד בין חדר המשפחה ובין הסלון קבועה על ציר טלוויזיית פלזמה מסתובבת המאפשרת בחירה בין צפייה מחדר המשפחה לצפייה מהסלון.

קמין עצים שניצב על מדף בטון מוחלק נותן תחושה של ברביקיו בלב החורש

בחירתו של האדריכל להצמיד את חדר המשפחה למטבח במקום פינת אוכל נוסכת גם היא תחושה של חום משפחתי. הבחירה מדגישה את ההתייחסות של האדריכל לדינמיקה של חיי המשפחה שלה תכנן את הדירה.

דלת זכוכית ברוחב 3.5 מ' מפרידה בין אזור האירוח למרפסת סיפון עץ (דק), שבה פזורות פינות אירוח המשרות תחושה של שהייה בטוסקנה. בפינת המרפסת ניצב ג'קוזי שעליו מסוככים עצים.

חשיבה מדויקת על צורכיהם הולידה פינת חמד מאובזרת להפליא המיועדת לדיירים הצעירים

יחידת ההורים, הנמצאת גם היא בקומה הראשונה, מופרדת על ידי דלת גבוהה בגוון שמנת הנראית כמנותקת מהקיר. כל הדלתות בבית עוצבו ללא ידיות בולטות, אלא עם חריצים השקועים בדלת וממלאים את הפונקציות של פתיחה, סגירה ונעילה.

גרם המדרגות שמוביל לקומה השנייה, קומת הילדים, מקושט בגופי תאורה המעוצבים כטיפות מוארכות. חשיבה מדויקת על צורכיהם הולידה פינת חמד מאובזרת להפליא המיועדת לדיירים הצעירים, שלהם יוחדו שלושה חדרי שינה עם שירותים צמודים. המראה הכללי של הקומה, הצבועה בגוונים פסטליים, משתלב עם הדק המחופה בדשא סינתטי ועם כחול השמים, ומסיר כל צל של ספק כי בבית הזה גרים וחיים אנשים שאוהבים את החיים. 

עוד בנושא

עיצוב דירות

נתונה לשינוי: דירת קבלן שקיבלה מראה חדש


איך הופכים דירת קבלן סטנדרטית לבית ייחודי שמותאם בדיוק לצרכים של בעליו? – בשתי מילים: שינויי דיירים

עיצוב דירות

טודו בום: דירת יוקרה בלב ברזיל


בלב קומפלקס ייחודי באחת השכונות השמחות בסאו פאולו, נמצאת דירת יוקרה שמצליחה לחבר בין עיצוב עדכני למורשת מקומית

עיצוב דירות

ד"ש מהמאה ה-16– עיצוב דירה עתיקה בצרפת


עם מספר חומרים נבחרים ופלטת צבעים מצומצמת, הדירה העתיקה הזאת שומרת על מראה גולמי ומאפשרת התבוננות פנימית שקטה

עיצוב דירות

עולה קומה: דירת דופלקס בעיצוב הרמוני


עם דיירים נחושים, מעצבת יצירתית ומספר חודשי שיפוץ, דירת הדופלקס הישנה הפכה למרחב מחייה נעים ורגוע במיוחד

תגובות

כתיבת תגובה