כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  אחרי 15 שנה בדירה, הגיעה העת לשינוי ולאוורור

אחרי 15 שנה בדירה, הגיעה העת לשינוי ולאוורור

המשפחה התלוננה כי הדירה עמוסה, סגורה ולא מתאימה למשפחה שהתבגרה, הם ביקשו מהדיירת להתאים את הדירה לחייהם, לפתוח ולהאיר את החלל ליצירת תחושה אוורירית יותר

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: סוזי לוינסון


דיירים: זוג + 3 מתבגרים
מיקום: מודיעין
שטח: 130 מ"ר
עיצוב פנים: אורית לביא

המטבח תוכנן להתאים גם לבישול וגם לישיבה עם מחשב נייד

הזוג רכש את הדירה לפני 15 שנה, כשהיו להם 3 ילדים קטנים. היום הם חיים בה עם 3 מתבגרים ומבקשים לשפץ את הקומה התחתונה של החללים הציבוריים. הוא איש הייטק, והיא מורה במקצועה, שאוהבת בישול ואפייה ומבלה זמן רב במטבח. חלק מעבודתה היא עושה בבית ואוהבת לשבת לעבוד עם המחשב הנייד במטבח או בפינת האוכל. כך שעבורה למטבח ישנו חשיבות כפולה, עליו להיות בעיצוב אוורירי ונעים יותר לבישולים ולעבודה.

מחיצה אוורירית יוצרת הפרדה בין הסלון לפינת הישיבה מבלי לחסום את האור

עם השנים היא הרגישה שהמטבח כבר איננו עונה על צרכיה, המקרר קטן מידי ואין בו מספיק מקום לאחסון התבשילים, ושאר מוצרי החשמל כבר לא משרתים אותה כראוי. אין זה מפתיע כי בקשתה הראשונה הייתה לתכנן מטבח חדש בעיצוב אוורירי, שיכיל מקום אחסון לכל המוצרים ושיהיה לה משטח רחב שתוכל לעבוד עליו בנוחות.
שאר בני הבית ביקשו אי שיוכלו לשבת בו לעבוד או לאכול ארוחות קלילות וכמובן לשתות את הקפה של הבוקר.

מטבח נוח ופונקציונלי בעיצוב כפרי וחמים

פינת האוכל היתה צפופה ולא נוחה לישיבה או לאירוח ולכן עלה צורך להקצות לה מקום יותר רחב ונוח בבית לתחושה אוורירית. גם צורת הישיבה בסלון והצפייה בטלויזיה לא היתה נוחה עבורה וגרמה לתחושה של צפיפות ועומס. הם הרגישו כי הריהוט הכהה מכביד על האוירה וישנה אווירה כללית של חוסר סדר והתאמה למשפחה.

פינת האוכל ולצידה ארון נגרות שמסתיר את הבלאגן

הם ביקשו מהמעצבת בית מאוורר, מואר, פתוח, בעיצוב כפרי ואוורירי, שישדר חמימות ורוגע, ממש אנטיתזה לבית בו התגוררו. בנוסף עלה נושא האחסון, הם ביקשו לתכנן מראש מקומות אחסון מסודרים וקבועים לכל הדברים שצריכים להיות בקומת הקרקע כדי למנוע עומס ובלאגן בחלל הציבורי. בנוסף הם ביקשו לבטל את חדר הרחצה הגדול ולהגדיל את המטבח על חשבונו.

מאחורי המחיצה מסתתרת פינת ישיבה לעבודה או לקריאה

בפינת האוכל החדשה תוכנן ארון נגרות גדול ששימש גם כארון מעילים, גם כמידוף לספרים וקלסרים, וגם שולב בו מדף מיוחד למדפסת ולמחשב הנייד של האם. על ידי שבירת קירות נפתח החלל הציבורי ונולד חלל מרווח מאוורר ומואר בהתאם לבקשת המשפחה.

האי השחור קונטרסטי על רקע המטבח הלבן

במהלך השיפוץ הוחלט להעביר את צנרת המקלחת הקיימת על מנת להוסיף שירותי אורחים מוסתרים מאחורי המטבח. כתוצאה מכך נוצרה בליטת גבס שמחפה את הביוב. המעצבת ניצלה את הבליטה ליצירת מקום אחסון מוחבא למוצרי ניקיון ודברים נוספים שלא היה להם מקום במטבח. על מנת ליצור תחושת מסדרון בדרך לשירותים, ועל מנת להסתיר את הנישה שהפכה לארון ניקיון החליטה המעצבת לסגור אותו עם דלת שהיא בעצם מראה כך שמי שהולך לשירותים לא ידע על קיומו של הארון.

מאוחרי המראה מסתתרת נישת ניקיון

אתגר נוסף שדרש מחשבה הוא מיקומה של הטלוויזיה, בעיה שעלתה עוד בשלב מוקדם כאשר התלוננו הבנים כי הישיבה כיום לא נוחה להם. לאחר הרבה סקיצות ורעיונות, הוחלט לתכנן ספריית ברזל מרשימה בעלת עיצוב אוורירי שמעבר להיותה מתקן להסתרת כבלי החשמל וכל מוצרי החשמל והתקשורת היא משמשת גם כהפרדה אוורירית בין הסלון לבין פינת ישיבה אינטימית לקריאת ספר או עבודה עם מחשב נייד.

שירותי האורחים החדשים כפריים, קלילים ואווריריים גם הם

רשימת ספקים חלקית:
חיפויים וקרמיקות: גוטשטיין קרמיקה
ריהוט: חותם
מטבח: מטבחי זיו
וילונות: וילונות כנען
משרביות\אלמנטים מעל ספה: בלומי
ספריית ברזל: אייטמס גלרי
דלתות: דומוס
אביזרים: פלורליס
מראת נישה: סטודיו נושקה
שיש: שיש אוהד
שטיח: השטיח האדום

חיפויים וקרמיקות: גוטשטיין קרמיקה

עוד בנושא

עיצוב דירות

מוזמנים לבקר: דירת נופש מול הים


הדירה הזאת נמצאת באחד המקומות האטרקטיביים ביותר בחיפה – וזאת בדיוק הסיבה שהוחלט להפוך אותה לדירת נופש

עיצוב דירות

מהקירות לכריות: עיצוב והלבשת בית למשפחה


עם נוף פתוח לים, עיצוב בסגנון מודרני והלבשת בית מוקפדת – הדירה הזאת הותאמה באופן מדויק לדייריה

עיצוב דירות

עוצמה ורכות: עיצוב אורבני בחומרים טבעיים


בעזרת שילוב של חומרים טבעיים חזקים, טקסטיל רך וחפצים בעלי משמעות, הדירה הזאת הצליחה לאזן בין מראה מחוספס לאופי חמים

עיצוב דירות

כאן גרים בכיף: דירה משפחתית מלאת צבע


בני המשפחה עברו מתל אביב לפתח תקווה, וביקשו לעצב לעצמם דירה משפחתית וחמה שתגרום להם להרגיש בבית גם בעיר זרה

תגובות

העיצוה יפה, הרמוני ועבודת השיפוץ נראית איכותית. יש בעיה עם יחידת המדיה (היפה אך...) הקוטעת את המרחב ומאחוריה פינה מוזרה. מי רוצה לקרוא ספר/מחשב מאחורי טלויזיה? רשום שהיו הרבה רעיונות וזו בחירת הלקוחות אך אני חושבת שיחידה קטנה יותר, יותר ממורכזת וניתנת לסיבוב גם לכוון פינת האוכל היתה פחות פוצעת את המרחב.

כתיבת תגובה