כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  אין 'לא יכול': שיפוץ דירה שחשף את כל הפוטנציאל הקיים

אין 'לא יכול': שיפוץ דירה שחשף את כל הפוטנציאל הקיים

יש דירות שנראות נפלא מהרגע הראשון, ויש כאלה שמגלות את עצמן רק אחרי עבודה קשה. הצצה לתהליך שיפוץ דירה שהפך חלל מוזנח למרחב מגורים שמח

מאת: מערכת בניין ודיור צילום: אבי תקן


הדיירים: זוג + 3
המיקום: חולון
השטח: 130 מ"ר
המעצבת: רונית תקן

הדיירים רכשו דירה ישנה ומוזנחת במרכז חולון, אך הבינו שניתן להפוך אותה למשהו אחר. ביחד עם המעצבת רונית תקן, הם ערכו שיפוץ דירה יסודי שכלל החלפת תשתיות חשמל, צנרת ואלומיניום.
"מיד כשנכנסתי לדירה הבחנתי בפוטנציאל העצום הטמון בה", מספרת המעצבת. "האתגרים המרכזיים שעמדו בפניי היו למקסם את החלל הציבורי, ולשלב חדר רחצה מפנק בחדר השינה של ההורים".

תהליך שיפוץ הדירה ארך כחודשיים, ובמהלכו בוצעו מספר שינויים. פינת האוכל שהייתה במקור חלק מהמטבח, מוקמה מחדש ליד הסלון. בכך התקבל מטבח גדול מאד עם אי מרווח.
כדי להעצים את אזור הסלון ופינת האוכל, חופה אחד הקירות שם בעבודת נגרות מיוחדת. בנוסף נבחר לשם ריהוט בהתאמה אישית, ושולבו גופי תאורה מרשימים.

גם חדרי הרחצה שופצו מהיסוד במסגרת שיפוץ הדירה. שירותי האורחים והאמבטיה, שהיו בחדרים נפרדים, חוברו לכדי חדר רחצה אחד גדול.
בנוסף, תוכנן חדר רחצה חדש בצמוד לחדר השינה של ההורים. במקור היו בחדר זה רק שירותים, אך כעת יש שם חדר רחצה מפנק הכולל מקלחון מרווח. חדר הרחצה של ההורים מופרד מאזור השינה בעזרת קיר זכוכית שקוף.

לדיירים היו ציפיות רבות משיפוץ הדירה. בין היתר הם ביקשו לתכנן אזור שישמש גם כפינת עבודה עבור ההורים, וגם כמקום שבו יוכלו הילדים להכין שיעורי בית. בפינת העבודה תוכננה נגרות ייחודית שמותאמת לצורכי המשפחה. בנוסף יש בפינה זאת מקום אחסון שמתאים במיוחד לציוד הדיג של אב המשפחה.
דרישה חשובה נוספת של הדיירים הייתי לעצב את הדירה במראה נקי ויוקרתי, אך לשוות לה גם אופי חמים. הצבעים והחומרים שנבחרו לדירה משרתים מטרה זאת, וכך גם הרהיטים ופרטי הנוי השונים.

תהליך שיפוץ הדירה אמנם היה ממושך, אך בסיומו זכו הדיירים בבית שמתאים בדיוק עבורם. "בעזרת תכנון קפדני, לכל דירה יש פוטנציאל להפוך לדירת יוקרה מעוצבת ומותאמת", אומרת מעצבת הפנים רונית תקן. "בפרויקט הזה הלקוחות שיתפו פעולה באופן מלא – דבר שאפשר לנו להגיע לתוצאות מרשימות".

עוד בנושא

עיצוב דירות

כמו חדשה: שיפוץ דירה יד שנייה


המשפחה רכשה דירה יד שנייה וביקשה להפוך אותה למקום צבעוני ושמח שיתאים בדיוק בשבילה. עם קצת תעוזה ויצירתיות, המטרה הושגה

עיצוב דירות

בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד


הדיירים חלמו על בית צבעוני שכל כולו אנרגיה ושמחה. המעצבת זרמה עם כל הגוונים העזים שנבחרו, אך דאגה לשלב ביניהם בצורה הרמונית ומאוזנת

עיצוב דירות

קליעה למטרה: דירת פנטהאוז בעיצוב מותאם


דירת הפנטהאוז הזאת נרכשה מקבלן ולא תאמה לצרכים של המשפחה. עם חלוקה מחדש והחלפה של הריצוף והנגרות, זכו הדיירים לקבל בדיוק את הדירה שרצו

עיצוב דירות

אחרי עשרים שנה: מדירה ישנה לדירה חמה ומודרנית


דירה ישנה עוצבה מחדש והפכה לדירה חמה במראה ייחודי ועכשווי. "השינוי זה הדבר הכי נפלא שקורה לנו כבני אדם", אומרת המעצבת

תגובות

כתיבת תגובה