כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד

בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד

הדיירים חלמו על בית צבעוני שכל כולו אנרגיה ושמחה. המעצבת זרמה עם כל הגוונים העזים שנבחרו, אך דאגה לשלב ביניהם בצורה הרמונית ומאוזנת

מאת: מערכת בניין ודיור צילום: שירן כרמל


הדיירים: זוג + 2 ילדים
המיקום: מודיעין
השטח: 120 מ"ר
עיצוב פנים: נועה בר משה

זוג עם שני ילדים בוגרים החליט לשפץ את דירתם ולהתאים אותה באופן מדויק לצרכים שלהם. השניים חלמו על בית צבעוני ושמח עם חלל מרכזי מרווח, יחידת הורים מפנקת, וחדר טיפולים שבו האישה תוכל לעבוד.

כדי למלא אחר הדרישות של הלקוחות, הוחלט לבטל את אחד החדרים בדירה ואת שירותי האורחים, ולהגדיל על חשבונם את החלל המרכזי.
מיד כשנכנסים לחלל הזה, מבינים שאכן מדובר בבית צבעוני. אחר הפריטים הראשונים שתופס את העין הוא ארון צהוב המוטמע בתוך אחד הקירות. הארון מכתיב את הצבעוניות של הכיסאות בפינת האוכל, ומשתלב היטב עם ארון האחסון הירוק שנמצא לידו, עם האריחים המצוירים המחפים את המדרגות ואפילו עם הציור שתלוי בכניסה לבית.

כיוון שהארון הצהוב מאד דומיננטי, הוחלט לעצב את המטבח הסמוך אליו בגוונים רגועים יותר. ארונות המטבח נצבעו בצבע מנטה בהיר, והאריחים שנבחרו לשם הם לבנים עם איורים עדינים. במטבח שולבו גם מנורות מפליז וזכוכית, שתורמות למראה הכפרי ומעשירות את האופי של הבית הצבעוני.
החדר הצמוד למטבח הוסב לחדר העבודה של הדיירת ובו היא מקבלת מטופלים. לידו תוכנן חדר רחצה נוסף הכולל גם שירותים המשמשים את האורחים.

אהבתה הגדולה של הדיירת לספרים היא שהנחתה את תכנון הסלון. הקיר הבולט במרחב זה משמש כולו כספרייה ענקית עם הרבה מקום לספרים וחפצי נוי.
הסלון תורם גם הוא ליצירת בית צבעוני, אך גם מאזן את המראה הכולל. כל הפרטים שם – מהריהוט ועד לכריות משתלבים זה עם זה בצורה הרמונית. "הדיירת אוהבת מאוד צבע דומיננטי, חזק ולא מתפשר", אומרת נועה בר משה. "כמעצבת היה לי חשוב לתת לה 'לעוף' עם החלומות שלה, אך גם דאגתי שהכול יעבוד טוב ביחד וששילובי הצבעים העזים יצרו מראה נעים בחלל".

בהתאם ליתר החללים בבית הצבעוני, גם יחידת ההורים שופעת גוונים. הקיר מאחורי המיטה נצבע בצבע ירוק חזק, והשטיח ופרטי הטקסטיל מכניסים נגיעות של ורודים וסגולים. התמונות התלויות על הקיר מוסיפות עוד צבע והומור לחדר. כדי ליצור איזון, המיטה שנבחרה לשם היא מעץ בהיר שמשתלב היטב עם רצפת הפרקט.
גם בחדר הרחצה של ההורים יש נוכחות של צבע. מה שמכתיב כאן את הטון הוא ארון הרחצה הצהוב. כדי לתת לארון מקום של כבוד, הוחלט לרצף את חדר הרחצה באריחים של שחור ולבן, ואת הקירות לחפות באריחים לבנים בלבד. המראה העגולה והמנורה התלויה שנבחרו לחלל זה, תורמות גם הן להדגשת הארון הצהוב.
חדר הרחצה כולל גם מכונת הכביסה והמייבש, המוצנעים בתוך ארון שנבנה בהתאמה אישית. הארון עצמו צבוע לבן, אך שולבו בו ידיות פליז שמוסיפות עניין.

מעצבת הפנים נועה בר משה מספרת על תהליך עבודה מהנה במיוחד. "היה לי לעונג לעבוד עם לקוחה יוצאת דופן בעלת טעם ייחודי שיודעת בדיוק מה היא רוצה", היא מספרת. "נהניתי לעצב בית צבעוני כל כך שעדיין שומר על איזון נעים לעין".
המעצבת ממליצה שלא להיסחף אחר מגמות עיצוב פופולריות כאשר ניגשים לתכנן בית. "הכי קל ללכת אחרי טרנדים, אבל הבתים הכי יפים הם אלה שיש להם אמירה אישית", היא אומרת. "בתים שנכנסים אליהם ומיד יודעים למי הם שייכים".

רשימת ספקים חלקית:
קבלן – שי אלקובי
נגר – Bavilya
פרקט – פרקט ושטיח ישיר מהיבואן
דלתות – ordoors
כלים סניטרים, חיפויים וריצופים – אלבוס, ענבל ריצופים מצוירים, רוחמה שרון, שיבוצים
כורסא ושידה – הבית של עידה
ספה – רהיטי ראם
מיטה – האוס אין
כריות חדר שינה – Badim Tlv
שטיחים – רוזמרין
ציור – אדם בורלה

עוד בנושא

עיצוב דירות

כמו חדשה: שיפוץ דירה יד שנייה


המשפחה רכשה דירה יד שנייה וביקשה להפוך אותה למקום צבעוני ושמח שיתאים בדיוק בשבילה. עם קצת תעוזה ויצירתיות, המטרה הושגה

עיצוב דירות

בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד


הדיירים חלמו על בית צבעוני שכל כולו אנרגיה ושמחה. המעצבת זרמה עם כל הגוונים העזים שנבחרו, אך דאגה לשלב ביניהם בצורה הרמונית ומאוזנת

עיצוב דירות

קליעה למטרה: דירת פנטהאוז בעיצוב מותאם


דירת הפנטהאוז הזאת נרכשה מקבלן ולא תאמה לצרכים של המשפחה. עם חלוקה מחדש והחלפה של הריצוף והנגרות, זכו הדיירים לקבל בדיוק את הדירה שרצו

עיצוב דירות

אחרי עשרים שנה: מדירה ישנה לדירה חמה ומודרנית


דירה ישנה עוצבה מחדש והפכה לדירה חמה במראה ייחודי ועכשווי. "השינוי זה הדבר הכי נפלא שקורה לנו כבני אדם", אומרת המעצבת

תגובות

כתיבת תגובה