בניין ודיור

עיצוב דירות  //  בשתי פעימות: עיצוב דירת קבלן בקרית אונו בשני שלבים

בשתי פעימות: עיצוב דירת קבלן בקרית אונו בשני שלבים

בשכונה שבה בנייני קבלן רבים ורובם בנויים בשטנץ קבוע, הרצון היה לייצר משהו שונה, עם DNA פרטי של הדיירת, מה שהוביל לשני שלבים מעמיקים של תכנון וביצוע, ואז רכישה והתאמה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:וילונות – תפור וילונות


הדיירים:
צעירה בשנות ה-30
המיקום: קריית אונו
השטח: 103 מ"ר
התקציב: 400-450 אלף שח
עיצוב פנים: ליאור לסנר-  lior lessner personal design

 
המטרה הייתה הפיכת דירת 5 חדרים סטנדרטית לבית מעוצב לפרטי פרטים, כולל שינוי מבני ותשתיות ועד להלבשה סופית של הבית. הפרויקט בוצע שני שלבים: בשלב הראשון, טרם הקנייה, הוכן סט של תוכניות הכולל תכנון, העמדה, וקונספט שלם לתכנון הדירה. הדרישות המרכזיות והעיקריות  היו עיצוב דירה מא'-ת' כדי שלא יחסר בה פרט ולו הכי קטן, ועם זאת תהיה נוחה ומפנקת למחייה. כמו כן לדיירת המון בגדים, כלי מטבח, נעליים ועוד, והיה לה חשוב שכל אחד מאלו ימצא מקום מוגדר בדירה החדשה. בנוסף ביקשה לייצר משרד מפנק וגדול.
 
 
כייון שהתקציב היה מוגבל, בוצע תכנון מפורט הכלל את כל הפרמטרים שיש לקחת בחשבון, החל מתשתיות, עבודות קבלן, חלוקה מחדש, חומרי גמר, ריהוט , טקסטיל ואקססוריז. בעקבות השינויים המבניים והצרכים האישיים של הדיירת היה צורך לייצר את רוב תשתיות הדירה מחדש. השלב הראשוני, שכלל ניתוח כל פרט מרמת השבירה ועד לווילון עוד בטרם קניית הדירה, אפשרו לייצר פרוייקט גמור ושלם.
 

שטיח סלון – ג'וזפון, כורסאות סלון- פרימיטיב
 
הכניסה לדירה היא לחלל המרכזי, בחלק שבין המטבח לסלון. הסלון, שהוגדל על ידי ביטול החדר החמישי וסיפוח חלק ממנו לטובת הסלון, פונה לנוף ירוק היוצר ניתוק של בדירה מהאורבניות. לכן העמדת הסלון ובהמשך גם המרפסת תוכננו כך שהמבט ל"ירוק" והקשר עמו נשמרו. בצדה השני לכניסה הוצב המטבח, שבזכות ביטול שרותי האורחים הוגדל למטבח רחב שניתן להגיש בו ארוחות מפנקות. מכיוון ששירותי האורחים בוטלו, האמבטיה הכללית קיבלה יחס כאל שרותי אורחים והיא מאוד מזמינה ופרקטית גם לאירוח. 
 

מטבח – רגבה
 
 
 

תאורה – קימחי
 
 
מהחלל המרכזי עוברים במסדרון לחדרים, כאשר המסדרון שמצידו האחד אמבטיית האורחים "קיבל" בצדו השני לכל האורח ארון קיר גדול החובק נישה דקורטיבית. שטח הארון נלקח גם כן מהחדר שבוטל. בסוף המסדרון מגיעים אל חדר השינה המרכזי: החלק האחרון של החדר שבוטל הפך לחדר ארונות גדול, וחדר הארונות הקטנצ'יק שהיה קיים סופח למקלחונת של חדר השינה, כך שנוצרה מקלחת מפנקת ורחבה. 
 
 
 
 
החדר הסמוך לחדר השינה הוגדר כמשרד והממד כחדר אורחים. 
 
 
 

 


ריצופים וחיפויים – מודי

בשלב השני של התהליך החל מסע חיפושים אחר ריהוט שייצור את אפקט הפינוק, ואחר תאורה מאוד מדויקת שיוצרת סיטואציות שונות ואווירה שונה. לדוגמא באותו סלון על ידי הדלקת גופים שונים, פעם האווירה היא נינוחה של סוף יום , מעט חשוכה אבל מספיקה להתמצאות בחלל, ופעם חזקה ונעימה לאירוח חברים רבים לארוחה ועוד. דגש לא פחות חשוב הושם על בחירת הטקסטיל שיהווה סגירה לחלל ויעטוף אותו ברכות.
 

נגרות – אלון הרצוג
 
חלק מרכזי ומאתגר בשלב זה היה עיצוב וייצור הנגרויות בהזמנה אישית – לדיירת ציוד רב ולכן תחילה נשלחה לספור מטרים של נעליים, כוסות ומצעים. בהתאם תוכננה נגרות בהתאמה אישית אשר יצרה הכלאה בין הפונקציונאליות לעיצוב ולייחודיות. תוכננו ארונות רבים, ספריות, שידות, מטבח, וארונות אמבטיה. כל פריט שעוצב שילב רעיון עם פונקציה, כך לדוגמא שידת מגירות בחדר השינה קיבלה מגירה עליונה שקופה עם חלוקות לצורך סידור התכשיטים, כמו בחנות כשהכל פרוס לפניה. דוגמא נוספת הוא חדר הארונות, בו היא אוהבת להתלבש, שעוצב במידות שיתאימו להצבת הדום מרכזי והארונות הסובבים אותו. הדלת לחדר זה עוצבה על ידי כדלת הזזה דו כנפית על מנת לאפשר הצצה ונוכחות של חדר הארונות בחדר השינה בלי שיהיה פתוח לחלוטין.
 
 

עוד בנושא

עיצוב דירות

בית הנופש בעיר הגדולה


בני זוג מהצפון רכשו דירה בתל אביב אותה ביקשו להתאים עבור צרכיהם, כך שתשמש אותם בחופשות ובסופי שבוע בעיר. התוצאה משלבת מראה פתוח ואוורירי, לצד אווירת לופט ותחושת חופש מפנקת

עיצוב דירות

הטוב משני העולמות: עיצוב מודרני עם זיקה דתית


דירת קבלן בגבעת שמואל זכתה לעיצוב חדש ומרענן, שמביא לידי ביטוי את אופייה הייחודי של המשפחה, ומשלב באופן הרמוני בין דת לחיים מודרניים

עיצוב דירות

מלכת מלכי ישראל: מניו יורק ולונדון לכיכר רבין


הדיירת עזבה מגורים בניו יורק ובלונדון לטובת תל אביב. את הפרק החדש בחייה היא בחרה להעביר במרכז המזוהה ביותר עם העיר - כיכר רבין

עיצוב דירות

מודרני, יוקרתי ומתאים גם לילדים


המשפחה ביקשה קו מודרני, יוקרתי ומינימליסטי. המעצבת הלכה עם העיצוב צעד אחד קדימה והוא נוכח לא רק בסלון אלא גם בחדרי הילדים

תגובות

חדר השינה
חדר השינה סובב מהתכנון המקורי כדי לאפשר פרופורציות יותר נכונות לחדר ולייצר מקום לטלוויזיה (נדרש מרחק מסויים). החלון בפועל לא מפריע, וזו פשרה שנעשתה לאחר דיון בנושא.

אהבתי מהמם,תהנו!

עבודות נגרות טובות מאד

קרמיקה וריהוט גן
הריהוט מרפסת מגנים ושושנים הקרמיקה ממודי תודה

קרמיקה
אפשר בבקשה לדעת מאיפה הקרמיקה?

אכן אין יציאה משטנץ. הכותרת יצרה המון ביקורת.
שוב אני אומרת, העיתון מתנהל כמו ספינה ללא קפטן. לכן יש בעיות. הדירה חביבה אבל הכותרת גרמה לקטילה. גם אני לא מצליחה להבין איך על דירת קבלן העיצוב הנוכחי הצריך 450K. הדירה נראית סטנדרט. חדר הארונות וארון האמבטיה הכחול יפים.

תגובה
הלוואי היינו רואים סוף סוך ״ יציאה מן השטאנץ״ כאן, זה לא קרה.

תחושה נעימה
ממש יפה נותן הרגשה נעימה

התקציב היה מוגבל ?? מדובר בכמעט חצי מליון שח.
מי כותב את התכנים האלה?

זה מוזר
דירת סטנדרטית של ארבעה חדרים היא בשטח של כ-100 מ"ר. אז איפה נכנסים חמישה חדרים ב-90 מ"ר? כנראה שכל חדר הוא בגודל כוך....וזה נראה כך מצילום חדר השינה. זה מה שלא סטנדרטי פה?

450K ש"ח זה ממש לא תקציב מוגבל

מבקש לראות שרטוט עם מידות של הדירה והחדרים
לא מסתדר לי עפי הצילומים כל הטוב הזה בדירת 90 מטר מרובע

לא ברור
למה צעירה בשנות השלושים צריכה חמישה חדרים אם הדירה רק 90 מטר? לא ברור מהכתבה למה? אולי היה צריך לוותר על חדר או להגדיל חדר שינה של ההורים או לבחור לפחות מיטה שלא נוגעת בקירות? מיטת יחיד? חחחח הריהוט מהמם! בחירות יפות! שטאנצי לגמרי אולי חוץ מהצבע של הריהוט הצכלת במקלחת שאהבתי מאוד. עורכי דירה נאה קחו את שתי ההערות האלה החוזרות על עצמם כמעט בכל כתבה וקחו אותן לתשומת לבכם ברצינות: 1. עדיף כותרת פחות בומבסטית ומציאותית מאשר כותרת שיוצרת ציפיות גבוהות ואכזבות עמוקות. נא למצוא קשר יותר טוב בין הכתבה לכותרת שלה. 2. נא לצרף תכניות. זה יותר מעניין וחשוב יותר מכל תמונה.

דירת 5 חדרים בת 90 מ"ר? - זה מעניין!

מעים, נקי ורגוע...אבל מהז החדר שינה הזה?
יורים מהמיטה ונכנסים עם הראש בקיר?!

לחבק את השטאנץ
כשהסגנון המונוכרומטי, המינימליסטי, הלכאורה סקנדינבי והמאוד איקאי הפך להיות שגור בכל כך הרבה דירות, הדירה הזאת ממש נראית כאילו בחרה לחבק את השטאנץ. אפילו בלי שום טויסט או קריצה. פשוט קופי אנד פייסט. זה לא אומר שהתוצאה לא נעימה, אבל חסר עוד הרבה כדי לגלות את הד.נ.א האמיתי של הדיירת וכדי להקנות לדירה אופי וטעם שאינם גנריים. משהו שמעיד על בעליו - תמונות, חפצים, מזכרות משיטוטים בעולם. משהו...! לגבי תכנון הדירה - לוקה בחסר. הכניסה הראשית היישר למטבח ולחלל הציבורי בעייתית, החלונות בחדר השינה בעייתיים, פינת האוכל חסרת עיגון בחלל (נראית לא מוצלחת כהמשכו של הסלון, וגם לא פרקטית) והעומס במטבח מקנה תחושת צפיפות וחוסר נוחות. אבל הנוף הפתוח מהסלון אל צמרות העצים הירוקים יפה.

חיפשתי את הראש האחר...
לא ממש מצאתי

סתם עוד דירה לא יפה.
תקציב הזוי לשיפוץ לדירה משעממת ולא מיוחדת בכלום. לא נמאס לכם מזה?

שטאנצי לגמרי - אבל נעים וביתי
וקצת גוונים פסטליים רכים מעשירים את החלל. חדר השינה חשוף וקר וחסר ענין. עדיין חסרים מוקדי ענין, אין פה תמונות על הקירות (למעט 2 הדפסים גרפיים ג'נריים ו 3 תמונות קטנטנות ליד הכניסה) או חפצים אישיים (כל מיני כלים ועזרים טקטיים שהמעצבת הביאה לצורך הצילומים זה לא זה) כדי לתת לדירה חותמת אישית של הדיירת. כרגע זו יכולה להיות כל אחת (צעירה, זקנה, עורכת דין או גננת...) או בכלל דירה להשכרה.

נעים וסטנדרטי ביותר
אין קשר לכותרת ואין שום חידושים. סהכ דירה נחמדה ונעימה כמו משהו שרואים הרבה.

תפסיקו לייצר כותרות בומבסטיות

יציאה מהשטנץ
מאד נעים, רגוע ואסטתי, יציאה מהשטנץ- יציאה ושינוי מהמודל שהקבלן מציע?? תהני מהדירה החדשה ??

ספות ושולחנות מרפסת- מהיכן נקנו?
אשמח לדעת מאיפה הריהוט גם במרפסת- הספות והשולחנות. עבודה מהממת בעייני ! שאפוו ענק

חמוד אבל במה שונה מהשטאנץ???

יציאה מהשטאנץ?
לא בדיוק. הדירה חביב ונחמדה, עיצוב נעים, אבל-דומה לעוד הרבה דירות קבלן שמתפרסמות באתרי העיצוב. שני דברים לא הבנתי-5 חדרים ב 90 מטר? ו 450-אלף-תקציב צנוע? אז לאן הגענו?. נכנסתי לדירת קבלן,136 מטר פלוס מרפסת -28 מטר. השקעתי 250 אלף גג. וגם התקציב הזה.ממש לא צנוע. הרבה הנאה לדיירת הצעירה

בחירת כותרת לכתבה ממש לא מתאימה למציאות
עוד בסטנדרט רגיל של דירה מודרנית

דירה נעימה - לא באמת "יציאה מהשטאנץ"
מה שהפריע לי זה החלון מעל המיטה בחדר שינה... אני כבר רואה את הסימנים הכחולים בראש, כשקמים מהמיטה ישר לשפיץ של החלון הפתוח... כואב רק להסתכל על זה..

באמת שלא הבנתי איפה כאן היציאה מהשטנץ

מה בדיוק בראש אחר כאן
כמו רוב הדירות בארץ , סלון צד אחד ספה , צד אחד טלויזיה על איזה קומודה , מטבח בצורת ח' חדרי שינה סטנדרטיים. רוצים ראש אחר , תייצרו חללים אחרים , תעיפו את הטלויזיה מהסלון , תרעננו את צורת המטבח הסטנדרטית , שברו חצאי קירות תיצרו חללים בזויות שונות , דברו עם האור תנו לו לעבוד על המרקמים השונים . בחייאת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *