כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  דירה ברמת אביב: נכנסים, משפצים וסוגרים מעגל

דירה ברמת אביב: נכנסים, משפצים וסוגרים מעגל

דירה שעברה שיפוץ מקיף מתאימה לאופי דייריה חובבי הטיולים ומתאפיינת בשילוב שבין קירות צחים לבין צבעוניות רב תרבותית

מאת: דן זוהרי צילום: שי אפשטיין


 

 

עוד בתים מעוצבים:
ירוק ושטוף אור ברמת החייל
סיור בבית גלילי אמיתי

מערד לתל אביב: איזון בין אורבני לכפרי

 

זהו סיפורה של דירה ברמת אביב, הצופה מן הקומה השלישית בבניין אל הפארק. הדירה, ששטחה 123 מ"ר, לא שופצה במשך כ-30 שנים. כעת משאחד מבני הבעלים נכנס עם בת זוגתו לדירה, הוחלט לנצל את ההזדמנות ולהעביר את הדירה שיפוץ מקיף. נוכחות בני הזוג שאוהבים לטייל בעולם, לאסוף חפצים שונים ולהביע את טעמם האישי מורגשת בדירה. הבית מתאפיין ברב-תרבותיות ובשילוב שבין קירות צחים וריהוט לבן לבין מסיכות פרא ורקמה עממית. בני הזוג ביקשו לעצמם דירה בסגנון כפרי בתקציב מוגבל.

חדר מגורים רב-תרבותי 


הסלון מואר היטב מבחוץ וזוכה לחיזוק תאורה באמצעות גוף התאורה שמחולק לתשע מנורות צהובות על גבי משטח כהה ואינו משדר תעשייתיות או ייצור המוני, אלא חד פעמיות ועבודת יד. גופי תאורה דומים מעטרים את רוב הדירה.


אינו משדר תעשייתיות או ייצור המוני 

האקלקטיות של בני הזוג באה לידי ביטוי ברהיטים השונים. מצד אחד שולחנות חדר האורחים תואמים זה לזה ולוילונות הבהירים בשילוב שבין הצבע הלבן והשקיפות של הזכוכית, מצד שני הכורסאות שונות זו מזו ונראה שלכל מקום ישיבה יש 'סיפור' משלו. על רצפת הפורצלן הונח שטיח ברקמה מסורתית וגם הכריות שעל הספה עשויות רקמה. על הקיר תלוי ציור של גוסטב קלימט שאופיו האמנותי גם כן התמקד בשילוב ובהדבקות של אלמנטים שונים על גבי דמויות נשים. למעט הציור ומערכת שמע, הקיר ריק וזורחים על פניו ספוטים של תאורה שמאפשרים עמעום בעת צפייה בטלוויזיה.

 


הקיר ריק וזורחים על פניו ספוטים של תאורה שמאפשרים עמעום בעת צפייה בטלוויזיה 

אחד האתגרים שעמד בפני האדריכלים היה המעבר הזויתי בין החלון אל קיר הטלוויזיה והפיכת הנישה שמאחוריו לחלל ספרייה שבעת הצורך ניתן יהיה להפוך אותו לפינת אוכל גדולה יותר. השבירה המחושבת של קוי הקירות יצרה מעבר טבעי בין הסלון לאזור הספרייה ויצרה אשליית גודל של החלל המרכזי בבית, מפני שקשה להחליט אם מדובר בשני חדרים מאוחדים או בחדר גדול.


השבירה המחושבת של קוי הקירות יצרה מעבר טבעי בין הסלון  

איים ברצפה וחיסכון כלכלי


פינת האוכל הנוכחית צמודה למטבח, אך כדי להעניק לה עצמאות ויזואלית, היא הוצבה על גבי אי של אריחים מצויירים שמפריד את האזור שלה משאר רצפת הפורצלן. שולחן העץ שתואם את משטח העץ שבמטבח הפתוח, מדגיש את האופי הכפרי של הדירה. נושא החיסכון בהוצאות בא לידי ביטוי מקסימלי בעיצוב המטבח. נראה שהפריטים שעושים את המטבח למה שהוא – הם דווקא הפרטים הקטנים; מתקן המחבתות התלויים לצד צרורות בצלים ופפריקה והצלחות המעוטרות או התמונות שתלויות לצד הארונות. ארונות המטבח האחידים, ששומרים על המוטיב של שילוב בין עץ לבן לזכוכית – הם אלה שומרים על תחושת רעננות ונקיון במטבח ומונעים מראה מבולגן של תפזורת אתנית. 


תחושת רעננות ונקיון במטבח 

שמירה על מאפייני זהים העיצוב בכל הדירה

אם נדבר על הנושא של 'רושם ראשוני' לרגע, ניתן לראות כיצד מבואת הבית משדרת את האופי של הדירה כולה. הנכנסים אל הדירה צועדים על גבי אריחים מצויירים, שתואמים לאלה שבפינת האוכל וחיפוי הקיר של המטבח, תולים את מעילם על על מתלה עץ לבן כשמולם ניצבות מראות גדולות עם גופי תאורה קובייתיים בצבע צהוב מעל לשידת עץ ועליה חפצי אומנות שונים.


מבואת הבית משדרת את האופי של הדירה כולה


 

סלונים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

חדרי שינה: לכל העסקים ובעלי המקצוע

אותו האופי נשמר גם בשירותים ובחדר השינה, אשר שומרים על עיצוב נקי, לבן או שקוף בשילוב קעריות, פסלונים ואלמנטים רקומים. אלא שבחדר השינה מחכה הפתעה; הקיר המגבה את המיטה מחופה בלבנים בהירות ומוסיף טקסטורה ואוירה שאין כמוה בכל הבית. לרוב אנו נמצא חיפויים כאלה בחדרי מגורים ואולי במטבח, אך ההחלטה להביא מאפייני 'חוץ' דווקא אל חדר השינה היא אמיצה והתוצאה נראית מצויין, אולי הודות לגופי התאורה והניגוד עם הוילונות הדקיקים המרחפים על האבן.


הקיר המגבה את המיטה מחופה בלבנים בהירות 


עיצוב נקי


  

עוד בתים מעוצבים:
ירוק ושטוף אור ברמת החייל
סיור בבית גלילי אמיתי

מערד לתל אביב: איזון בין אורבני לכפרי

  
 
אהבתם את העיצוב? ספרו לנו בתגובות!

עוד בנושא

עיצוב דירות

חדשה פלוס: דירת קבלן שעברה שדרוג


פינת האוכל שינתה מקום, האמבטיה בוטלה, והתקרה קיבלה מקום של כבוד. אלה רק חלק מהשינויים שהפכו את דירת הקבלן הזאת למשהו אחר

עיצוב דירות

בדרך שלה: עיצוב דירה שונה מהמקובל


רהיטים שנקנו בשוק הפשפשים, עבודות אמנות מקוריות וגופי תאורה ייחודיים – אלה רק חלק מהדברים שאפשר למצוא בעיצוב הדירה הזאת

עיצוב דירות

תשכחו מהארגזים: שיפוץ משמעותי יכול לחסוך מעבר דירה


המשפחה התרחבה ובגרה, והדירה כבר לא תאמה את הצרכים שלה. במקום לעבור למקום מגורים חדש, הדיירים החליטו לצאת לתהליך שיפוץ משמעותי ומקיף

עיצוב דירות

אין 'לא יכול': שיפוץ דירה שחשף את כל הפוטנציאל הקיים


יש דירות שנראות נפלא מהרגע הראשון, ויש כאלה שמגלות את עצמן רק אחרי עבודה קשה. הצצה לתהליך שיפוץ דירה שהפך חלל מוזנח למרחב מגורים שמח

תגובות

כתיבת תגובה