כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  דירה בתל אביב: צבעוניות משפחתית מעוצבת

דירה בתל אביב: צבעוניות משפחתית מעוצבת

דירה של משפחה צעירה שמדגימה כיצד חומרים, צבעים וטקסטורות המשתלבים יחדיו באופן הרמוני, יחד עם חשיבה פרקטית, יוצרים בית מזמין, צבעוני, רענן ומשמח

מאת: עופרי גונן צילום:


                                        

לדפדוף בתמונות של כל חלקי הבית:

אל הדירה בה אנו מבקרים הפעם עברה משפחה צעירה, שרצתה לפתוח דף חדש בחייה ולהתחיל בה דרך חדשה. המשפחה עברה לדירה ברחוב שקט בתל אביב ונעזרה בשירותיה של האדריכלית שירלי נחמנה, שסייעה להם ביצירת בית חמים מצד אחד וצעיר וצבעוני מצד שני.

מעצבים את הבית ונתקלתם בדילמה? בואו להתייעץ עם המומחים שלנו 
 


בית חמים וצבעוני

לפרוייקט נקבע לוח זמנים צפוף על מנת שיהיה גמור לחלוטין כשהמשפחה תעבור לבית ולא יהיה צורך בהשלמות לאחר מכן. שלושה חודשים קצרים עמדו לרשותם עבור תהליך העיצוב כולו, החל משלב התכנון הראשוני ועד לגמר הפרוייקט, אך הזמן המוגבל נוצל היטב וגרם לתהליך קבלת החלטות מהיר ומדויק. החשיבה שהובילה את תהליך העיצוב הייתה מציאת האיזון בין חלל ביתי וחם לבין עיצוב עכשווי ומלא צבע. כדי להשיג את המטרה נעשה שימוש במגוון צבעים וחומרים, שמאזנים אחד את השני ויוצרים חלל הרמוני. 


קו צעיר ופרקטי. 

עוד דירות בתל אביב:
דירה צבעונית במרכז העיר

מהכניסה לבית אנו מגיעים אל הסלון, שמעוצב בקו צעיר ופרקטי ומותאם לדירה בה שני ילדים קטנים. בחלל הוגדרה פינת משחקים לבנים בה מוקמו שטיח ושידה עם סלסלות לאחסון הצעצועים. שידת הטלוויזיה שעוצבה במיוחד, יוצרת מראה צר ומוארך והיא כוללת דלתות אקורדיון מחורצות המאפשרות גמישות מירבית. בגלל מיקום הדירה בקומה ראשונה בה הנוף אינו מרשים ומעט בעייתי, נתלו וילונות בכל החלונות בבית. את הקיר בסלון מקשטת תמונה של גגות תל אביב, שנותנת תחושה של חלון נוסף ומהווה פתרון יצירתי לחוסר בנוף.
 
תמונה של גגות תל אביב, שנותנת תחושה של חלון נוסף ומהווה פתרון יצירתי לחוסר בנוף
 
את חלל המגורים הפתוח משלימה פינת האוכל הצבעונית, המאפשרת ארוח של כל המשפחה המורחבת. קיר המפריד בין פינת האוכל למטבח משמש כמשענת לספרייה המציגה חפצי נוי וספרים, וכהמשך לו מוקמה פינת אוכל קטנה ויומיומית. הוצאת פינת האוכל משטח המטבח, אפשרה הגדלה של שטח האחסון ושל שטח העבודה בו ויצירת מטבח המתאים לצרכי המשפחה.


הגדלה של שטח האחסון ושל שטח העבודה במטבח

מעברו השני של הקיר המפריד, מוקמו ארונות מטבח גבוהים בגמר של פורניר אגוז, שיוצר אווירה חמה ונעימה בחלל. שאר המטבח מאזן את הצבעוניות בעזרת ארונות בגוון שמנת, משטח עבודה בגוון אפור-חום וחיפוי קיר מזכוכית חלבית. 


ארונות מטבח גבוהים בגמר של פורניר אגוז

גם בחללים הפרטיים בבית נעשה שימוש מושכל בחומריות ובצבעים כדי ליצור אווירה נעימה וייחודית לכל חלל. בחדר השינה המרכזי מוקמה מיטה מרשימה בשילוב שני גוונים של עץ מלא והקיר שמאחוריה הודגש בעזרת טפט בגוון בורדו. את המראה משלים שטיח רך המונח על גבי רצפת פרקט מעץ אלון. 


אווירה נעימה וייחודית. חדר השינה.

רוצים לעצב את הבית מחדש?
מעצבי פנים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
בית חכם: לכל העסקים ובעלי המקצועחדר הילדים. נעים וצבעוני.

בדירה שני חדרי רחצה, שכל אחד מהם זכה לטיפול מיוחד. שני החדרים חופו באריחים לבנים גדולים שמהווים רקע לקיר אחד מודגש ולריהוט ייחודי. אמבטיית הילדים קבלה דגש פרקטי וצבעוני ע"י כיור גדול ומשטח אבן קיסר בצבע ירוק.


דגש פרקטי וצבעוני. מקלחת הילדים. 

אמבטיית ההורים תוכננה במראה אלגנטי ובוגר ואובזרה במקלחון גדול ומפנק, שעוצב עם טקסט בהתזת חול על גבי הזכוכית ויוצר מראה מודרני ומעודכן.


מראה אלגנטי ובוגר. מקלחת ההורים.


תשומת הלב לפרטים והבנת הצרכים בכל חלל הובילו לתכנון פרקטי עם קו עיצובי המקשר בין חללי הבית השונים. הדירה הזו היא דוגמא נפלאה לאופן שבו חומרים, צבעים וטקסטורות משתלבים יחד באופן הרמוני, אלו יחד עם חשיבה פרקטית ושימושית יוצרים בית מזמין, צבעוני ומשמח עבור המשפחה הצעירה.
 

עוד בנושא

עיצוב דירות

אין 'לא יכול': שיפוץ דירה שחשף את כל הפוטנציאל הקיים


יש דירות שנראות נפלא מהרגע הראשון, ויש כאלה שמגלות את עצמן רק אחרי עבודה קשה. הצצה לתהליך שיפוץ דירה שהפך חלל מוזנח למרחב מגורים שמח

עיצוב דירות

אתגר העיצוב: דירת הדופלקס שניצחה את הקורונה


את המפתח לדירה הזאת קיבלו הדיירים בשיא תקופת הקורונה. למרות ההגבלות והאילוצים, הצליחה המעצבת לתכנן עבורם דירת דופלקס מודרנית ומפנקת בדיוק כמו שהם רצו

עיצוב דירות

מחשבה תחילה: עיצוב דירה שלקח הכול בחשבון


העבודה על הדירה הזאת החלה מיד עם הרכישה. הדבר אפשר למעצב לדייק את עיצוב הדירה ואת החלוקה שלה בהתאם לצרכים של בני המשפחה

עיצוב דירות

להרעיד את היסודות: שיפוץ כולל ששינה את כל הדירה


מראה מיושן וחלוקה שגויה גרמו לדירה הזאת להיות מפוספסת. לאחר תהליך של שיפוץ כולל ועיצוב מחדש, הצליחו המעצב והדיירים להגשים את כל הפוטנציאל שהיה טמון בדירה

תגובות

כתיבת תגובה