כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  הטוב משני העולמות: עיצוב מודרני עם זיקה דתית

הטוב משני העולמות: עיצוב מודרני עם זיקה דתית

דירת קבלן בגבעת שמואל זכתה לעיצוב חדש ומרענן, שמביא לידי ביטוי את אופייה הייחודי של המשפחה, ומשלב באופן הרמוני בין דת לחיים מודרניים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


הדיירים: זוג + 3 ילדים
המיקום: גבעת שמואל
השטח: 180 מ"ר + 55 מ"ר מרפסת
אדריכלות: עדי ארונוב

בני זוג מתחום ההייטק ביקשו לעצב את דירת הקבלן שנרכשה בפרויקט הממוקם בלב גבעת שמואל, באופן אשר יתאים הן לרצונות המשפחה והן לאורח החיים הספציפי של הדיירים, המודרני מצד אחד, ומצד שני בעל זיקה מובהקת לדת. המטרה המרכזית בפרויקט הייתה שדרוג דירת הקבלן באופן שירגיש כאילו שנתפרה לדיירי הבית כבר מיום התכנון על הנייר. בני הזוג פנו אל האדריכלית עדי ארונוב עוד בשלב הקנייה וביקשו ליצור חלוקה חדשה אשר תגדיל את הסלון, תכלול מטבח גדול מאוד הכולל מקומות אחסון רבים, חדר עבור נערה מתבגרת אשר יכלול גם אמבטיה ושירותים (בניגוד לתוכנית המקורית שלא כללה את אלה) ותייצר מראה הרמוני ומעוצב בכל חלקי הבית מתוך חשיבה על שילוב בין חייהם המסורתיים לצד אורח החיים המודרני שמקיימים בני המשפחה. התוצאה הסופית כוללת מטבח גדול ובו אי, סלון הפונה לספרייה, חדרי שינה מרווחים אשר עוצבו מחדש במטרה להכניס שמחה לבית ולספק נגיעה ייחודית בכל חלל, וכמובן חדרי רחצה מעוצבים הכוללים שטחי אחסון מרובים, המאפשרים שמירה על הסדר והארגון לאורך זמן.

המטרה המרכזית בפרויקט הייתה שדרוג דירת הקבלן באופן שירגיש כאילו שנתפרה לדיירי הבית כבר מיום התכנון על הנייר 

בני הזוג אשר עוסקים שניהם בתחום ההייטק, טסים תכופות לחו"ל במסגרת העבודה, שם הם שואבים השראה מהנעשה בעולם בתחום העיצוב, כך שאך טבעי שביקשו לייצר מראה מעודכן ומודרני גם בביתם הפרטי. בעלי הבית ביקשו עבורם דירה שתהיה פרקטית, יפה ומעוצבת, אשר תייצר חיבור לקדמה אך בד בבד תשמור על ערכי הדת. בדיוק עבור צורך זה תוכנן חדר משפחה המעוצב באמצעות יחידת נגרות דו צדדית עשויה עץ אגוז, לצד חלקים פתוחים בגוון אפור פחם, אשר מייצרת אזור ייעודי המיועד למנוחה, קריאה, ומספקת מדפים לתצוגת ספרים, אקססוריז וחפצי נוי שונים. יחידת הנגרות משרתת מצד אחד את הסלון והמסדרון, ומעוצבת בקו נקי ומודרני אך ללא מסך טלוויזיה, בחלקה האחורי של היחידה ממוקם החדר המשפחתי האינטימי בו ממוקמים טלוויזיה ומערכות אודיו וסאונד, מחשב, אזור משחקים ואחסון צעצועים, וכל מה שבני המשפחה זקוקים לו במטרה להרגע מעט מחיי היומיום, תוך חיבור עם העולם שבחוץ.

יחידת הנגרות משרתת מצד אחד את הסלון והמסדרון ובחלקה האחורי ממוקם חדר משפחתי אינטימי 

היחידה עשויה עץ אגוז, לצד חלקים פתוחים בגוון אפור פחם, אשר מייצרת אזור ייעודי המיועד למנוחה, קריאה, ומספקת מדפים לתצוגת ספרים, אקססוריז וחפצי נוי שונים

בצידה השני של יחידת הנגרות ממוקם החלל המשפחתי האינטימי בו ממוקמים טלוויזיה ומערכות אודיו וסאונד, מחשב ואזור משחקים

הסלון עוצב בגוונים נעימים ומשלב בתוכו הרבה עץ אגוז ולבן, תוך שימוש מועט בצבע. במרכז הסלון ניצב אלמנט מרשים בדמות ארון משקאות העשוי פלדה מדוקקת בכחול. היחידה עוצבה כמענה לבעל הבית אשר ביקש להציג לראווה את אוסף הבקבוקים הייחודי שלו, תוך שילוב אזור מזיגה ואירוח. אזור הישיבה עוצב בגווני חרדל ואפור במטרה להשתלב לצד הספרייה הכחולה. חלל הסלון משקיף אל אזור החוץ ובו ממוקמת מרפסת רחבת ידיים הצופה אל נוף עירוני מרהיב. המרפסת מהווה חלק אינטגרלי גם מיחידת ההורים, והיא יוצרת תחושת שקט, חופש וניתוק. המטבח הגדול והארוך ממשיך עד אזור הכניסה והוא מאובזר באי מרשים. במטבח מוסתרות כל מערכות האודיו השונות בבית, וכן תוכננה נישה עבור בר מים וקפה, וכן נישה עבור כיור ואחסון. האי מספק אזור ישיבה ואכילה משותפת בה מתכנסים בני הבית לארוחות יומיומיות. פינת האוכל ממוקמת בסמוך לספריית המשקאות ופונה אל הנוף המשתקף מבחוץ.

מטבח: נגריית פוגל, דקטון: שיש אוהד, פינת אוכל וכסאות: אסף אקספו


האי מספק אזור ישיבה ואכילה משותפת בה מתכנסים בני הבית לארוחות יומיומיות

במטבח מוסתרות מערכות האודיו השונות וכן תוכננו נישה עבור בר מים וקפה, וכן נישה עבור כיור ואחסון

פינת האוכל ממוקמת בסמוך לספריית המשקאות ולמרפסת

סלון ופינת אוכל: אסף אקספו, ריצוף: מודי

 חלל הסלון משקיף אל אזור החוץ ובו ממוקמת מרפסת רחבת ידיים הצופה אל נוף עירוני מרהיב

המרפסת מהווה חלק אינטגרלי גם מיחידת ההורים, והיא יוצרת תחושת שקט, חופש וניתוק

יחידת ההורים רחבת ידיים וארוכה ובה ממוקמים אזור כניסה, ארון רחב הנמשך עד לסוף החלל, וקיר דומיננטי ומרשים הצבוע בגוון בטון עליו תלויות ציפורי ברזל המשתלבות עם נוף השמיים הנגלה דרך החלונות הגדולים בחדר. חדר הרחצה הצמוד עוצב בקו נקי ומודרני המאפשר חויית שימוש מפנקת ומאובזרת, כך למשל שולבו בחלל רמקולים לטובת האזנה למוסיקה בזמן הרחצה.

שטיח: טולמנס דוט, ציפורים: גליפס, פרקט: מודי

הקיר לגב המיטה צבוע בגוון בטון ועליו נתלו ציפורי ברזל המשתלבות עם נוף השמיים מבחוץ

אריחים, רצפה, כלי סניטריה: מודי

בחדר השינה של הבת שולבו שירותים ומקלחון אשר תוכננו בשטח ששימש במקור את אזור המסדרון וחדר הרחצה של ההורים, וכך מספקים פרטיות ושקט לנערה המתבגרת. בחדר הבת הקטנה שולבה פינת ספרים לצד שימוש נרחב בצבעים חיים ומשמחים. באמבטיית הילדים נעשה גם שילוב נועז בצבע, כאן בגוון הכחול, באמצעות יחידת הנגרות המשמשת לאחסון, בנוסף שולבו יחידות אחסון נוספות במראה מחוספס הכוללות שימוש ברשתות ומראות.

חדר השינה תוכנן מחדש עבור צרכי הבת המתבגרת

 

פינת איפור אלגנטית בחדרה של הבת המעוצבת בגווני לבן ופודרה

בחדר השינה שולבו שירותים ומקלחון אשר תוכננו בשטח ששימש במקור את אזור המסדרון וחדר הרחצה של ההורים

בחדר הבת הקטנה שולבה פינת ספרים לצד שימוש נרחב בצבעי קיר בחלוקה גיאומטרית 

באמבטיית הילדים נעשה שילוב נועז בצבע הכחול, באמצעות יחידת הנגרות המשמשת לאחסון

האדריכלית מעניקה טיפ לקוראים: אל תחששו לרכוש דירה מקבלן. תוכלו לייצר את בית החלומות המותאם בדיוק עבור צרכיכם אם תשכילו לשכור את שירותיו של מעצב טוב אשר ילווה אתכם משלב הקנייה, ויתאים אותה בדיוק לטעמכם האישי כך שתהיה שונה, מיוחדת ויפה. על המעצב שתבחרו להיות קשוב לרצונותיכם ומצד שני לעמוד בחוקים וסטנדרטים של בניית פרויקט קבלני. עם זאת, מומלץ לא להתמהמה, כיוון שעבודות הבנייה מתקדמות מהר ומומלץ להתחיל בשינויים בשלב מוקדם ככל שניתן.

רשימת ספקים חלקית:
אריחים, פרקטים, מוצרי סניטרים ברזים וכיורים- מודי קרמיקה
פינת אוכל, כסאות, ריהוט סלון- אסף אקספו
משטחי דקטון- שיש אוהד
נגרות מטבח- נגריית פוגל
אססוריס- פלורליס
אקססוריס נוספים- טאטי
ציפורים תלויות על הקיר- גליפס
שטיח חדר שינה- טולמנס דוט

עוד בנושא

עיצוב דירות

שווה זהב: עיצוב דירת גן דופלקס בחיפה ב-300 אלף שקל


סטנדרט קבלני פשוט בדירת גן דופלקס הפך בטאץ' עיצובי עדין לממלכה לבנה בת שתי קומות, שהתגברה על שטח מצומצם וחוסר באחסון

עיצוב דירות

עם הפנים לים: דירה מול הים ממקסמת את הנוף בגדול


הנוף בדירה בבת ים לא דילג על אף חלל – מהמטבח והסלון המאוחדים ועד פינת האוכל וחדר השינה, שחולקים קיר זכוכית משותף

עיצוב דירות

גוד מורנינג תל אביב: אשת האופנה שחיה בדירה בבית מלון


הקירות הופלו, הים של תל אביב נפרס במלוא העוצמה, ודירת הנופש המחולקת הפכה לדירה בבית מלון של ממש עם אופן ספייס חלומי

עיצוב דירות

אלגנטיות של קטיפה: יוקרה כפרית בלב העיר


אווירה של רוך ושקט עוטפת זוג הורים ושלושת בנותיהם בדירתם המוקפדת שתוכננה ועוצבה על ידי יפעת אברמסון מ"STUDIO A".

תגובות

פתטי להדגיש ללא הרף כי מדובר במשפחה עם זיקה לדת כשמבחינה עיצובית אין שום קשר לכך! דת מבחינה חיצונית בדירה היא מינימום כיור כפול ואי שימוש בטלוויזיה, ואת שניהם אין. מטבח סגור לא קשור לדת למרות שהוא ממילא לא סגור כאן. בקיצור תחפשו אלמנטים אחרים בבני הזוג הנ"ל להתפס עליהם. אם כי העיצוב לכשלעצמו מאוד יפה.

פתטי להדגיש ללא הרף כי מדובר במשפחה עם זיקה לדת כשמבחינה עיצובית אין שום קשר לכך! דת מבחינה חיצונית בדירה היא מינימום כיור כפול ואי שימוש בטלוויזיה, ואת שניהם אין. מטבח סגור לא קשור לדת למרות שהוא ממילא לא סגור כאן. בקיצור תחפשו אלמנטים אחרים בבני הזוג הנ"ל להתפס עליהם. אתם מתחילים להיות ממש משעממים

תשובה: ההערה שלי היא על הכתיבה ולא על הדירה. בבית דתי יש בדרך כלל יותר ספרים, חפצי יודאיקה (פמוטות שבת, חנוכיה וכו') פינת אוכל גדולה המתאימה לארוחות שבת בהרכב משפחתי מלא, 2 משטחי עבודה במטבח, ועוד. הדירה סבבה, אבל הכתבה מציינת "זיקה דתית" כשאין כל זיקה כזו.

המטבח וחלל חדר האוכל נותן תחושה של משרד ולא של בית

עבודה יפה ! עם ריצוף אחר מראה היה יוצא מרשים יותר.

עבודה יפה ! אם ריצוף אחר מראה היה יוצא מרשים יותר.

תגידו את האמת . בית חסר טעם ומשעמם . בחירת צבעים גרועה

עיצוב מהמם ושאלה פחות קשורה לעיצוב , של איזה חברה המקררים היפים במטבח ?

שאפו למעצבת והלקוחות שהיגיעו עד הפרטים הקטנים. דוקא בכיור הכפול וגודל השיש לא מתאים למשפחה דתית...הם בד"כ מבשלים הרבה לחגים/שבתות

דירה מושלמת!! אדריכלית אלופה.

אני חושב שזה מה שיפה. שלא ישר רואים שזה בית למגזר הדתי ואז פתאום מבינים. אין טלווזיה בסלון, יש יותר מקום למקומות ואחסון לקריאה ויש מטבח שהוא סגור ולא חושף מכשירים ואת מהלך העבודה. דירה נהדרת

הדירה יפה מאד. אבל מה הקשר פה לחיי דת? הסממן הדתי היחיד הוא כיור כפול במטבח

כתיבת תגובה