בניין ודיור

עיצוב דירות  //  המתחילים במצווה: הלבשת דירה בתקציב מצחיק

המתחילים במצווה: הלבשת דירה בתקציב מצחיק

תהליך שיפוץ שהחל לפני חמש שנים הגיע סוף סוף לסיומו עם שינוי סקאלת הצבעים בבית, הוספת פינת אוכל נפתחת, חיפוי של טפטים ותכנון רהיטי אחסון מיוחדים

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


מספר נפשות בבית: 4 (זוג הורים, ילדה בת 7, ילד בן 4)
מיקום: שכונת אחוזה, חיפה
השטח של הדירה: 92 מ"ר
תקציב: כ-75,000 שקלים
עיצוב פנים: סיון קונוולינה
אדריכלות: גילית ויסוקר

אחר צהריים אחד קיבלה מעצבת הפנים טלפון, כשעל הקו היה גבר חביב שהסביר לה שהיא פשוט חייבת לעזור לו ולאשתו לסיים את מה שהתחיל כשיפוץ לפני 5 שנים: "בזמנו החלטנו שנחכה עם הלבשת הבית כמה חודשים, וכך קרה ש-5 שנים אחר כך אנחנו עדין עם תמונות שמאוד רצינו לתלות, אבל אשתי לא מוכנה שאני אדפוק אפילו מסמר אחד בקיר בלי עזרה ממעצבת".


צבעים וטפטים מיוחדים:
 לכל העסקים ובעלי המקצוע
תאורה מיוחדת לבית: לכל העסקים ובעלי המקצוע

מה שבלט בעיקר בדירה היה מחסור חמור במקומות אחסון, וחוסר אחידות כללי בבחירות העיצוביות. בנוסף, המדפים היו עמוסים בחפצי נוי שונים, ללא חוט מקשר ביניהם מבחינת סגנון. בדירה לא היו שום מקומות אחסון בסמוך לכניסה ומסיבה זו, חפצים נערמו זה על גבי זה בכל פינה אפשרית, החל בסלון וכלה ב"אי" במטבח. ספרים בארגזים שלא נפרקו מאז השיפוץ חיכו על הרצפה למקום הולם עבורם. מאחורי דלת הכניסה הייתה נישה קטנה שלא נוצלה לאחסון אלא למראה ומדף זכוכית, שגם עליו הצטברו חפצי נוי קטנים. אחת ההחלטות הראשונות שהתקבלו הייתה לבטל את הקיים בנישה ולנצל אותה לארון אחסון עבור תיקים, מעילים וחפצים קטנים. הוחלט שהארון יהיה נסתר ובגוון הקיר.

ספה ושולחן סלון: בדוסה, בדי ריפוד לכורסאות: דנדו תל אביב

המטבח הקיים בדירה הוא בסגנון מודרני, נקי ולבן. כתם הצבע היחיד שהיה במטבח היה אהיל מעל ה"אי", עשוי בד בגוון ירוק תפוח. בעלת הבית מאוד אוהבת את הגוון הירוק וביקשה להכניס אותו לעיצוב בדרכים נוספות. הגוונים והחומרים במטבח יצרו חלל קר ונטול אווירה ולכן הוחלט להוסיף את הגוון הירוק באמצעות וילונות רומאיים, שיאפשרו גם פרטיות. הדיירים הביעו את מבוקשם בפינת אוכל לצורך אירוח. העמדת הריהוט בחנה אופציה לפינת אוכל בתצורות שונות (עגולה, ריבועי, מלבנית) וכולן מאוד חסמו את החלל. לפיכך, הוחלט לרכוש פינת אוכל מסוג קונסולה נפתחת, שביום יום משמשת כפינת עבודה קטנה.

 


 

בסלון עמדו שתי ספות כתומות ישנות. בעלי הבית הציעו שסקאלת הגוונים תהיה סביב שילובים של ירוק וכתום, ואילו המעצבת העדיפה ללכת על סקאלה שמשלבת בין הירוק לקשת של כחולים יחד עם שימוש בעץ. המטרה הייתה להעניק לחלל קצת יותר חמימות. נקודת החוזקה היחידה בסלון הייתה הקיר הראשי, שהיה צבוע בגוון אפור חם עם טקסטורה עדינה. גם בסלון הייתה נישה עם מדפי זכוכית שאמנם התאימו לחפצי הנוי – אבל לא לנשיאת משקלם של הספרים הרבים שנותרו בארגזים.

גם כאן תוכנן בנגרות פתרון אחסון כפול: מדפי ספרים מפורניר אלון נתלו לגובה הנישה עבור ספרי הקריאה הרבים, ומתחתם אחסון סגור עבור חפצים פחות אסתטיים. חזית הארון משווה לה מראה של ארונית מגירות, אך למעשה זוהי דלת. הספות הוחלפו בספה אחת ראשית בגוון כחול ובשתי כורסאות יד שנייה בסגנון וינטג', שרופדו מחדש. לצורך הריפוד נבחרה סדרה של 3 בדים – שניים מעוצבים ואחד חלק – אשר שולבה ברפדות באופנים שונים. חלקם שימשו גם להכנת כריות נוי לספה הגדולה. שטיח הסלון גם הוא הוחלף לשטיח שתואם את סקאלת הגוונים החדשה. 

 


 

כל פינת המדיה הייתה מורכבת מאוסף פריטים והותירה את רוב הקיר לא מנוצל. במקום השידה ומדף הדיסקים תוכננו בנגרות מזנון ויחידה תלויה שעוטפים את הטלוויזיה מכל צדיה. המידות של המזנון הותאמו למכשירי החשמל הקיימים ולרמקולים החדשים. החלוקה הפנימית הותאמה למידות התכולה: דיסקים, סרטי DVD, אלבומי תמונות ועוד. ביחידה התלויה שולבו יחידות פתוחות על מנת שהמראה הכללי לא יהיה "כבד" ועמוס מדי. בפינת הסלון עומדת שידת מגירות ודלתות עבור אחסון נוסף של דואר וניירת, חפצים קטנים וכלי אירוח. מעל שידה זו, כמו גם בגב הספה, תלוי ציור מקורי של האמנית ליאנה סקסונה הורודי, שהיא אמו של בעל הבית. כמו כן, במסדרון הלבן והמשמים הודבק טפט בגווני כחול מעושן ולבן. בני הזוג שלחו תמונות משפחתיות שהם אוהבים במיוחד אשר עובדו לתמונות שחור לבן, מוסגרו במסגרות בגדלים שונים ונתלו כמקבץ.

 

 
שולחן אוכל קונסולה: זאגה פינות אוכל

 

שידת אחסון: גולן רהיטים

 
בחדר ההורים הריהוט הקיים לא הוחלף משיקולי תקציב, ולכן הוחלט לטפל בשאר החדר בצורה מקיפה. על הקיר שבגב המיטה הודבק טפט פרחוני בגווני אפור ושמנת. הידיות של שידות הצד הוחלפו. על החלונות נתלו וילונות מבד קרפ בגוון לבן שבור, שנתפרו במיוחד. גם כאן ביקשו הדיירים לשלב תמונה של הילדים והיא נתלתה על הקיר הסמוך.

טפט ווילונות: אהרון ינקוביץ'

 
חדר הילדים המקורי לא היה בשימוש, והיווה מקום אחסון עבור רהיטים וארגזים מלאים בצעצועים. בעלת הבית ביקשה ליצור עבור בתה חדר חלומות אינטימי ונעים, שיהיה לה כיף לשהות בו ולארח בו חברות. לכן נרכשו מיטה, ארון בגדים, שולחן כתיבה ושידה. על הקיר שלצד המיטה הודבק טפט פרחים בגווני ורוד, ירוק ואפרפר . הקירות שאינם מחופים טפט נצבעו בגוון אפור חם. וילונות ירוקים מבד חצי שקוף נתפרו במיוחד והותקנו על החלונות, ושטיח קטן בגוון ניטרלי מוסיף חמימות לחדר.

מיטה: זולה, טפט: אהרון ינקוביץ'

ארון: זולה


הדירה לפני השיפוץ:


 

 

תוכניות הדירה:

 


רשימת ספקים חלקית:

נגרות – נגריית הארמון

רפדות – מרפדיית ויקטור

טפטים ווילונות – אהרון ינקוביץ'

בדי ריפוד – דנדו תל אביב

ספת סלון ושולחן קפה – בדוסה

קונסולת פינת אוכל – זאגה

שידת אחסון בסלון – גולן רהיטים

ארון בגדים ומיטה בחדר הבת – זולה

ריהוט משלים ואביזרים – איקאה

שטיח סלון – שטיחי כרמל חוצות המפרץ


עוד דירות מעוצבות:


עוד בנושא

עיצוב דירות

זה לא בית מלון, זה בית שהוא מלון


המעבר מוילה לדירה יכול להיות מאתגר, אלא אם כן מתייחסים לנושא כחוויה ולבית החדש כחופשה וכך נולד העיצוב של הבית בהשראת מלון

עיצוב דירות

מסביב לעולם ב-4 חדרים


דירת חמישה חדרים הוסבה לדירת ארבעה חדרים לפי רצון ודרישת בעלי הבית. הדיירים, זוג ושני ילדיהם, הם אנשי העולם הגדול, אשר נוהגים לטייל תכופות בעולם, ומתארחים בבתי מלון ברחבי הגלובוס, כך שרק טבעי שעיצוב דירתם הפרטית מזכירה מלון בוטיק מפנק

עיצוב דירות

מתחילות מחדש: בית של הרמוניה ואנרגיה נשית


אם ושתי בנותיה רכשו דירה במודיעין שדרשה שיפוץ מקיף. עכשיו הן נהנות מסביבת מגורים מעוצבת, שמשלבת היטב בין הישן והחדש

עיצוב דירות

בפנים אלגנטי, בחוץ אורבני


כשנכנסים לפנטהאוז הזה אי אפשר שלא להיאלם דום לנוכח העיצוב האלגנטי והנוף המרהיב הנשקף מכל כיוון. איך מעצבים דירה כזו? בעדינות ועם הרבה מחשבה

תגובות

תגובה ל- 13
אני בהחלט מסכימה שהצילומים צריכים להיעשות אחרי ארגון וסטיילינג, אבל הצילומים שלפני השיפוץ מכוונים ומנסים באופן בולט להגדיל את הפער בין "לפני" ו"אחרי", הפעם באופן מוגזם! משדר חוסר אמינות. הבאת הדוגמה של צילומי האוכל ממש לא לעניין, אני לא מכירה שפים שמצלמים את האוכל לפני הכנתו כדי להבליט את עבודתם. אם מעצבים בכל זאת רוצים להראות את ההבדל של לפני ואחרי, מין הראוי שיצלמו באותם תנאים ובאותן זוויות צילום. לא מאמינה שלא היה מקום אכסון לקולב לדוגמה.

יפה ומזמין
בניגוד לביקורת שהושמעה כאן, יש לזכור שאתה לא מקבל דירה לעיצוב חדש אלא לסדר מתחם קיים ובתקציב מוגבל, בהתחשב בכך, התוצאה יפה בהחלט.

ומה עם איזה איוורור בשירותים ?

ממש ממש ממש לא! הדירה יותר יפה לפני השיפוץ
מי יושב בשולחן אוכל באמצע הסלון? מה נסגר עם החדר של הילדה? שעטנז של צבעים הזוי והירוק במרכזו. הלבשה לא להיט בכלל. היה אפשר לרווח הרבה יותר.

כסאות המטבח (בר)
נרכשו ברהיטי הפירמה בחיפה (לפני תהליך העיצוב).

צילומים, ארגון וסדר
מנחם יקר, אני נוטה להסכים איתך אבל רוצה גם לסייג. אכן, מי שלא רגיל לשמור על סדר - זקוק לעזרה. חלק מהעזרה הזו מוגשת לו באמצעות תכנון ריהוט ומקומות אחסון שימנעו ממנו להשליך את החפצים על הרהיט הקרוב, כעת שיש להם מקום ייעודי. כך שהבלגן שיש לפני התהליך לא בהכרח מתקיים גם לאחריו. לעיתים תהליך העיצוב נותן לדיירים מוטיבציה לשנות הרגלים. לעניין הצילומים - באופן טבעי הם נעשים לאחר סידור וסטיילינג של הבית. מטרתם היא לתעד את המלאכה כפי שהמעצבת התכוונה אליה. אני לא מכירה הרבה שפים שמצלמים את המנות שלהם אחרי שמישהו אכל חלק מהן או ערבב את האורז והאפונה בצלחת :-)

השולחן בסלון
א. מה המידות של השולחן. ב. מי היצרן ואצל מי ניתן להשיג פרטים עליו ?

האי קר ומיותר עדיף היה שולחן אוכל מעץ

דירה נעימה
יפה מאוד, נעים מאוד לעין. רבים מאיתנו נופלים עם ה"לסדר אחר כך את הדירה" ונשארים כמה שנים. עשיתם עבודה נפלאה עם תקציב כזה, שאפו !

לתגובה 7
דווקא חדר השינה נראה נעים ומאופק, בניגוד לכל קרקס הצבעים ביתר חלקי הבית. זה עניין של טעם, ולא של "פספוס" עיצובי. ולדעתי בהחלט יש כאן טעם. את שילובי הצבעים בחדרים האחרים אני פחות אוהב.

הדבר הראשון שהמעצבת היתה צריכה לעשות
זה לסגור את החלל המעיק שמעל ארונות המטבח. זה פשוט נראה רע.

הספה בסלון נאה מאד.
אבל למה חייבים לתקוע כורסאות וינטג' כעורות בכל דירה? הנישה עם הספריה מוצלחת מאד הנישה השניה לא. היות שהן סימטריות מצידי חלון הסלון היה נכון שתהיה זהות או קשר ביניהן. אבל זה בקטנה לעומת הרעמה שהלבישו פה לטלויזיה, כל הקומפלקס הזה סביב המסך מכוער ומכביד. כבר היה יותר מוצלח קודם. הוילונות הירוקים במטבח, לא משו. בחדר הילדים - זה כבר ממש לא מתאים. ואם כבר למה בשני אורכים שונים? חדר ההורים היה זקוק לקצת חום ובמקום זה העיצוב רק קרר אותו עם כל הלבן אפור. עיצוב מפוספס.

הכל בסדר חוץ מהאי
במקומו היה צריך באותו המיקום שולחן אוכל. חבל. בנוסף הדירה חביבה אך רגילה לחלוטין. לפעמים הכתבות קצת פשוטות מדי אך אני משערת שפשוט אני לא קהל היעד שלהן ?!

מדוע ארונות הבגדים מחוץ לחדר השינה?

מהמם! איזה שינוי של לפני ואחרי כל הכבוד

אופן צילומי הבתים שמציגים לנו .
השינוי נראה מקסים ובמחיר שפויי . שאלתי היא מדוע מציגים לנו את מראה הדירה שלפני עם בלגאן. בגדים וקולבים לא מסודרים על המיטה ? כי אם זה באמת כך אז גם הדירה שלאחרי גמר השיפוץ תראה כך. ואז נראה שהבעיה הינה בבעלי הבית ולא בעיצוב הפנים....

תאורה
מהיכן התאורה?

כיסאות מטבח
הי. אשמח לדעת מהיכן הכיסאות של פינת האוכל?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *