כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  זקנה אך בועטת: דירת אמנים נוסטלגית בחיפה

זקנה אך בועטת: דירת אמנים נוסטלגית בחיפה

גלריה כיחידת שינה, פח גלי כחומר חיפוי ותמונות מארכיון חיפה במטבח ובסלון: כך הופכים חלל מסחרי בעיר התחתית לדירה שכיף לגור בה

מאת: טלי בן-אבי, מגזין בניין ודיור צילום:


דירה זו זכתה בבחירת השופטים בתחרות נבחרי השנה 2017-18 

בקטגוריית: הדירה הקטנה המעוצבת ביותר

 

המקום: חיפה
השטח: 27 מ"ר
גובה תקרה: 4.5 מ"ר
עיצוב: הילית קרש  

הדירה שלפניכם מעולם לא הייתה דירה אלא חלל מסחרי בעיר התחתית שבחיפה. בזכות אסטרטגיה חדשה של עיריית חיפה, שמרחיבה את שלוחות האוניברסיטה והמכללות הקיימות בה, שטחי מסחר עוברים הסבה לאזורי תרבות עם סצנה צעירה ובועטת. כאשר הגיעה המעצבת למקום, היא התאהבה בו מיד. המבנה הישן והסביבה המשתנית עוררו בה אתגר גדול לחבר את הדירה למקום שבו היא נמצאת, בידיעה שהעיצוב חייב להיות ייחודי ומודרני. הדירה נועדה להשכרה, קהל היעד הצפוי – אומנים, לכן, מעבר לפתרונות מחייה נכונים הכוללים חדר הסבה, חדר שינה מפנק, מטבח וחדר רחצה, היה ברור כי בדירה חייבת לשרור אווירה יוצרת השראה, וזאת תחת התחייבות לעמידה בתקציב נמוך. 
 
 
 עוד דירות מעוצבות:
החלל קטן והפונקציות מרובות, על כן הוחלט לנצל את הגובה ולבנות גלריה שתשמש כיחידת שינה. הגלריה נבנתה מעל חדר הרחצה והמטבחון שנמצאים אחד מול השני בגודל 12.5 מ"ר. לחלל ההסבה נשארו אמנם רק 14.5 מ"ר אך נשאר בו כל הגובה, 4.5 מ"ר, דבר שמוסיף תחושת גודל למקום קטן כל כך. ליצירת הייחודיות ובהתחשב בתקציב, בחרה המעצבת בפח גלי שבו השתמשה לחיפוי חלק מהקירות.
 
 
 
 
 
 
הגלריה נבנתה עם קורות ברזל שנצבעו בלבן, עליהן הונח פח ועליו לוחות צמנדבורד. גם בסיס גרם המדרגות עשוי ברזל צבוע לבן שעליו חוברו משטחי עץ. המעקה עשוי מרשת המיוצרת למטרות שונות. החומרים שנבחרו ונשארו בצורתם הבסיסית (למעט צבע), התחברו לפן העיצובי ועזרו לעמוד בתקציב. החיסכון שנעשה בעיבוד החומרים אפשר למעצבת לשלב ביחידת השינה ג'קוזי שחופה בקרמיקה שחורה. ובסלון, הספה נפתחת למיטה.
 
 
 
 
 
 
למען האווירה והקישור הנוסטלגי עם העיר חיפה, נתלו בסלון ובמטבח תמונות מהארכיון העיר. בתמונות שעברו עיבוד פוטושופ ונוספו להן נגיעות צבע קלות, נראית חיפה בתקופת המנדט הבריטי.
 
 
 


עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
ריצופים וחיפויים מעוצבים: לכל העסקים ובעלי המקצוע

עוד בנושא

עיצוב דירות

אל תקראו לו ניטרלי – עיצוב אפור ששובר מוסכמות


עיצוב אפור עשוי להישמע סתמי ואפילו משעמם, אבל שילוב נכון של גוונים ומרקמים יכול להפוך אותו לקונספט מרגש ביותר

עיצוב דירות

לגור בעיר, להרגיש בכפר: דירת גן באווירה חמה


בזכות תכנון ועיצוב מדויקים, דירת הגן התל אביבית הזאת מוכיחה שאפשר לצקת אווירה כפרית גם באמצע העיר הגדולה

עיצוב דירות

שחור או לבן: עיצוב מינימליסטי בצבעים מונוכרומטיים


כמה רחוק אפשר לקחת גוונים של שחור, לבן ואפור? הפרויקט הזה מוכיח שצבעים מונוכרומטיים יכולים להניב תוצאות מעניינות בהחלט

עיצוב דירות

יחידה במינה: יחידת דיור שכולה סטייל


המעצבת התבקשה להסב בית עץ ששימש כחלל משחקים משפחתי ליחידת דיור עבור זוג צעיר - והיא לא חסכה ברעיונות יצירתיים ובפתרונות מפתיעים

תגובות

דירת אמנים?רק כי הכתבת החליטה שזה איזור של אמנים?
כרגיל כתבה מביכה בחוסר התיחסות לאמת ורמת הזיוף שבה. הדירה עצמה היא צינוק, חסרת אור טבעי ואוורור. המדרגות יורדות לתוך הספה. מיקום חדר הרחצה במטבח - תמוה. לא מקום שהייתי רוצה לגור או להתארח בו.

תשובות לשאלות
קצת תשובות: יש 2 ארונות אחסון בדירה. אחד מתחת לחלל המדרגות של הבניין שיוצא משמאל לדלת הכניסה. החלל גדוך ונמוך ומשמש גם לאחסון אופנים. ועוד ארון קיר 2 דלתות שנמצא מול דלת הכניסה מאחורי המקלחת בקומה תחתונה. הארונות לבנים ומשתלבים עם הקיר. אין בהם שום דבר עיצובי לכן לא צולמו. התוכניות מופיעות בגליון המודפס שיצא בראש השנה. אין צורך ביותר מזה, מפני שהדירה מיועדת להשכרות לתווך קצר לתיירים המבקרים תקופות ארוכות בעיר חיפה. ןךכן זו גם הסיבה שיש גם ג'קוזי וגם מקלחת. פינוק למתארחים בעיר. הדירה שייכת ליזם שפרטי שהחליט להשקיע בעיר התחתית ובעקבות ניצוצות הפיתטח שהעריה יוצרת בעיר. העיצוב נעשה בתוך חלל נתון. ללא פיחת פתחים נוספים ושינוי חזיתות. הציפוי הגלי ניתן לקנות ולהזמין בחנויות של חומרי בניין גדולות.

למה אין התייחסות להערות פה?

קלסטרופוביה ואנטי פנגשוואי מוחלט

מצויין!!

תודה לכרמלה מ6
שהאירה את עיני, היה לי מוזר ההשקעה מצד העירייה בהתחלה

הציפוי הגלי
מאיפה משיגים את הציפוי הגלי שעל הקיר ? תודה

המעקה של המדרגות
מהיכן המעקה של המדרגות?

איפה ארון הבגדים?

אפשר פרטים לגבי המעקה של המדרגות?

אפשר פרטים לגבי המעקה של המדרגות?

מתוחכמת שיקית ומודרנית שאפו

איפה התכנית ???

עצה ידידותית למערכת
אתם צריכים לפרסם יותר דירות מהסוג הזה. קטנות . מאתגרות תכנונית. זה הרבה יותר מענין מעוד סלון בקוטג'דו משפחתי בהוד השרון

תכנית
בחלל כ"כ קטן חשובה מאוד תכנית להבנת החלוקה!!

פתרונות אחסון? ארונות?

מיטה אפורה בסלון
האם המיטה היא מיטה שנפתחת לספה. אם כן - היכן ניקנתה ? תודה

בזכות עיריית חיפה? מה זה הסגנון המפאיניקי הזה?
הם קנו לה דירה? מימנו את השיפוץ? ההתחדשות העירונית בעיר התחתית החלה מהתיישבות עצמאית של קבוצת אמנים שהקימו את הנמלה. בראשם שחר סיון. ללא עזרה עירונית ואפילו ממסד עירוני שהתנכל להם. העירייה הזו עובדת נגד כל התרחשות נורמטיבית עצמאית והסגנוו כאן נשמע כמו תעמולה יחצנית של יונה יהב. הדירה מקסימה אבל תחסכו לנו את הסגנון הקומוניסטי הזה המיחס פעולות יצירתיות עצמאיות למנהיג ירום הודו.

חנוק!

מהמם ויצירתי

זקנה אך בועטת
חלל מדהים ויצירתי. איפה בעיר התחתית נמצא החלל?

תיקון העברית והסבר
למה גם ג'קוזי וגם מקלחת. בזבוז שטח + עולה יותר לעשות קונסטרוקציה לג'קוזי בקומת גלריה והעברת צנרת. זולל תקציב רציני הג'קוזי הזה. מודגש פה צמצום בתקציב.

חסרים לי המון פרטים
קודם כל התקציב הנמוך מפומפם פה כל הזמן אבל לא מוזכר כמה . לא ברור אם הפח המגלוון מכסה קיר (יותר זול שליכט או טפט לכן מוזר) או שהוא אמור להיות הקיר המבודד מרעש , אם הוא המבודד האם פונה לרחוב או לחלל פנימי? למה ג'קוזי ומקלחת בחלל כל כך קטן, איפה הדלת? איפה האחסון/ארונות? או היכן אמורים להיות? איפה יהיה המקרר? איך תולים תמונות על פח? בטוח זה להשכרה של אומנים ולא לאירוח קצר טווח?(ניתוח השרלוק שלי לפי הרמזים של הג'קוזי , אין ארונות , יש 2 טלויזיות ואולי יש שם מקרר קטן , לי נראה לי שזה צימרון קטן ). האם עריית חיפה יעדה הסבת החלל להשכרה של סטודנטים בלבד?

כתיבת תגובה