כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  חדשה פלוס: דירת קבלן שעברה שדרוג

חדשה פלוס: דירת קבלן שעברה שדרוג

פינת האוכל שינתה מקום, האמבטיה בוטלה, והתקרה קיבלה מקום של כבוד. אלה רק חלק מהשינויים שהפכו את דירת הקבלן הזאת למשהו אחר

מאת: מערכת בניין ודיור צילום: מאור מויאל


הדיירים: זוג + 2
המיקום: אשקלון
השטח: 140 מ"ר
התקציב: 400,000 ₪
עיצוב פנים: אורטל אביטבול

בני זוג עם שני ילדים רכשו דירת קבלן בבניין חדש, ופנו אל מעצבת הפנים אורטל אביטבול כדי שתעזור להם לשפץ ולהתאים אותה לצורכיהם. הדיירים ביקשו דירה מודרנית ומינימליסטית שתשדר יוקרה. בנוסף היה להם חשוב להם להגדיל את שטח המטבח, ולהסב את אחד החדרים לקליניקה שבה תוכל אם המשפחה לעבוד.

דירת הקבלן שודרגה ועוצבה בסגנון מודרני מינימליסטי – דבר הניכר גם בבחירת החומרים והריהוט וגם בחלוקת החלל. כך למשל, תוכננה תקרת גבס בקומפוזיציה לינארית עם פסי תאורה שקועים המתווים את התנועה במרחב ויוצרים תחושה של המשכיות.
גם הנגרות שמאופיינת בקווים נקיים, משרתת את הסגנון המודרני שהוחל על דירת הקבלן. דוגמה לכך ניתן לראות בסלון, שם תוכננה נגרות צפה שמשתלבת היטב עם התאורה והריצוף הבריק, ומשווה לחלל כולו מראה עכשווי ויוקרתי.
פרט נגרות נוסף שתורם לסגנון המודרני-מינימליסטי, הוא הנישה בכניסה, שאליה הותאמה קונסולה דקיקה הנראית כמרחפת בחלל. הנישה הזאת גם תורמת ליצירת הפרדה ויזואלית בין חלל הבית לחדר הקליניקה.

בין השינויים שהוכנסו בדירת הקבלן, הוחלט להזיז את פינת האוכל מצד המטבח אל מרכז החלל הציבורי. בכך נוצר מרחב פתוח ומזמין, וגם הוגדל שטח המטבח כפי שרצו הדיירים.
המטבח מחולק כעת באופן ברור לאזור של ארונות גבוהים המשמש בעיקר לאחסון, ולאזור של ארונות נמוכים שמהווה גם את משטח העבודה. בעיצוב המטבח הושם דגש גם על תכנון התאורה. מלבד המנורות הנראות לעין, יש תאורה נסתרת בתוך המגירות, המספקת חוויית בישול שונה ויעילה.

סוויטת השינה של ההורים מתחברת גם היא לסגנון המודרני ששולט בדירת הקבלן. הריהוט שנבחר לשם הוא מינימליסטי, והעמדתו בחלל הופכת את המיטה לאובייקט המרכזי. משני צדי המיטה תוכננו גופי תאורה בקווים נקיים, המשלימים את האווירה הנעימה והרכה.
במסגרת שדרוג דירת הקבלן, גם שונה הריצוף והוחלפה האמבטיה במקלחון. הבחירה במקלחון תרמה ליצירת רצף תנועה בחדר הרחצה, וגם פינתה מקום למכונת כביסה. כמו כן נבחרו לחלל זה חיפויים המשרים תחושה נינוחה ומפנקת, ותורמים ליצירת מראה יוקרתי.

מעצבת הפנים אורטל אביטבול מספרת על פרויקט שנגע לליבה ועל לקוחות מקסימים. לדבריה תשומת הלב שהוקדשה לנגרות הייתה קריטית כדי להגשים את רצון הדיירים ולהסב את דירת הקבלן לדירת מודרנית שמושתתת על עקרונות המינימליזם.
בנוסף, המעצבת שמחה על הבחירה להזיז את פינת האוכל, שתרמה לדבריה לתכנון המטבח. "כדי למקסם את הפונקציות השונות בחלל המגורים, כדאי לצאת לפעמים מהאזור המוכר ולתכנן את העמדת ריהוט באופן שיאפשר ניצול מיטבי של קירות הבית", היא מסבירה.

עוד בנושא

עיצוב דירות

כמו חדשה: שיפוץ דירה יד שנייה


המשפחה רכשה דירה יד שנייה וביקשה להפוך אותה למקום צבעוני ושמח שיתאים בדיוק בשבילה. עם קצת תעוזה ויצירתיות, המטרה הושגה

עיצוב דירות

בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד


הדיירים חלמו על בית צבעוני שכל כולו אנרגיה ושמחה. המעצבת זרמה עם כל הגוונים העזים שנבחרו, אך דאגה לשלב ביניהם בצורה הרמונית ומאוזנת

עיצוב דירות

קליעה למטרה: דירת פנטהאוז בעיצוב מותאם


דירת הפנטהאוז הזאת נרכשה מקבלן ולא תאמה לצרכים של המשפחה. עם חלוקה מחדש והחלפה של הריצוף והנגרות, זכו הדיירים לקבל בדיוק את הדירה שרצו

עיצוב דירות

אחרי עשרים שנה: מדירה ישנה לדירה חמה ומודרנית


דירה ישנה עוצבה מחדש והפכה לדירה חמה במראה ייחודי ועכשווי. "השינוי זה הדבר הכי נפלא שקורה לנו כבני אדם", אומרת המעצבת

תגובות

כתיבת תגובה