כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  חופשה במרומים: עיצוב בית נופש לתושבי חוץ בריטים יהודים

חופשה במרומים: עיצוב בית נופש לתושבי חוץ בריטים יהודים

בקומה ה-19 של מגדל ליבר בנווה צדק עוצבה דירה עם מאפיינים קלאסיים של בית נופש על הים, בפרשנות עכשווית ומינימסליטית המדגישה את תחושת הקלילות בבית

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:הדיירים:
זוג עם שני ילדים
המיקום: תל אביב
השטח: 144 מ"ר
עיצוב פנים והום סטיילינג: אורלי פלדמן – אפ אדריכלות ועיצוב 

 
דירת נופש תוכננה עבור משפחה בריטית בקומה ה-19 של מגדל ליבר בנווה צדק. על מנת להעצים את תחושת החופש והריחוף בעת השהייה בדירה, תוכננה חלוקת חלל חדשה מינימליסטית ככל הניתן, המאפשרת לנוף להיכנס פנימה אל הבית ואינה מתחרה איתו. החומרים והצבעים נבחרו כך שיעצימו את תחושת הפתיחות והאור הטבעי האופייני לישראל, לעומת הקדרות המוכרת לדיירים מבריטניה.
 
 
ברוח זו, בתכנית ההעמדה החדשה תוכנן מטבח במיקום חדש, המתחבר אל האזור הציבורי בחלוקה אורתוגונלית ונקייה ככל האפשר, במקום שבו מוקם במקור חדר שינה. אזור השירות, המעילים ומכונת הכביסה הוצנע אל תוך מסת נגרות, המתחברת אל המטבח בקווים נקיים תוך שימת לב לפרטים ומחברים. אזור הבישול והעבודה במטבח ממוקם כולו על גבי אי רחב ידיים, הפונה אל פינת האוכל ואל הסלון. מנגד, המכשירים החשמליים והאחסון (כגון מקרר, תנור ומזווה) תוכננו כקיר ארונות מקצה לקצה, מקביל לאותו אי, המעלים את האחסון והפונקציות שבתוכו בצורה הנקייה ביותר.
 
 

מטבח – וילה דאדא (טולמנ'ס)
 
 

נגרות – חמד מטבחים
 
פינת האוכל מקשרת בין המטבח לבין הסלון, וממוקמת מול הכניסה לדירה. גוון ורוד בהיר ועדין נבחר לפלטת השולחן, והוא חוזר על עצמו במשחק גוונים בשטיח הסלון.
 
 
על מנת להגדיר את אזור הסלון בתוך החלל הציבורי הפתוח, רצפת פרקט העץ הלבן, שנבחרה לדירה כולה, מטפסת על גבי אחד הקירות בסלון, יוצרת תחושת התרוממות ומסייעת לתחום את אזור הישיבה בתוך החלל הציבורי רחב הידיים. בחירת החומרים והצבעים (כגון הפרקט הלבן והגוונים התכולים בעיצוב כולו) מתכתבת עם מאפיינים קלאסיים של בית נופש על הים, אך בפרשנות עכשווית ומינימליסטית, המדגישה את תחושת הקלילות בבית. ניתן לראות זאת למשל בפינת ישיבה חיצונית תכלכלה, המשקיפה על הנוף מהמרפסת.
 
כחלק מהלבשת החלל והסטיילינג נבחרו יחד עם הדיירים עבודות אמנות המותאמות לכל חלל – לחלל הציבורי נבחרה עבודת מראות פיסולית של האמן אילן גריבי, המשקפת את הנוף והים הניצבים מולה, ועבודה עגולה של האמן רוני אלוני, המרככת את האורתוגונליות והניקיון של החלל. למטבח נבחר צילום אלגנטי של ארטישוק חצוי של הצלמת תמר קרוון, ולחללים נוספים נבחרו צילומי אוויר אמנותיים ויפהפיים של האמן בנג'מין גראנט (אשר שצולמו למעשה על ידי לוויין), בהם נראים ירושלים וים המלח – על מנת לחזק את הזיקה הקיימת של בעלי הבית לישראל.
 

שולחן פינת אוכל – loft
 
הממ"ד המתוכנן בדירה, ונמצא בתוך סוויטת ההורים, נוצל לתכנון חדר ארונות מפנק ורחב ידיים. כך התקבל בסוויטת ההורים חלל מרווח ועדין, ובו מקום מאוורר ונקי למיטה ולשידות. למיטה נבחרו גב ומסגרת מרופדים, ולשידות המיטה גוון תואם לריפוד. שטיח רחב ידיים תוחם גם הוא את אזור השינה.
 
 
 
בחדרי השינה של הילדים תוכננו פרטי נגרות המשלבים יחד כמה פונקציות ורהיטים בחדר. בחדר הבן גב המיטה נמתח על גבי הקיר האחורי ומלווה שידות מיטה מרחפות ותכלכלות, המעוצבות לכל אורך קיר המיטה. בחדר הבת שידות המיטה המרחפות "פוגשות" ארון בגדים, בתכנון המתייחס לחלוקות הארון. ארון זה תוכנן מחלקים שונים היוצרים שלם – כל חלק בעומק אחר על מנת לאפשר תלייה מהדופן הצידית של הארון וליד שידת המיטה הצמודה לו, ולעומת זאת לייצר מרחב מרווח לצד המיטה באזור המדפים העמוק פחות של הארון. 
 
 
 
 
בחדרי הרחצה נבחרו אריחים לבנים ובהירים לקירות, על מנת ליצור תחושת גודל ואור בחללים אלו, הממוקמים בצמוד לפיר המגדל ללא תאורה טבעית. בחדר הרחצה של הילדים נבחר אריח שונה לרצפה, המטפס על דופן האמבטיה האחורית ומתכתב עם אותה תחושת טיפוס
והתרוממות שעוצבה בסלון.
 
ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים ופרקט – חזי בנק
 
רשימת ספקים חלקית:
ספה ומיטת הורים ושידות מיטת הורים – ריהוטים
כורסאות וכסאות אוכל ובר – הביטאט
שולחנות קפה ומזנון – קסטיאל
שטיחים – צמר (סלון) ואיתמר (חדר שינה)
תאורה – קמחי תאורה
ריהוט חוץ – טולמנס אאוטדור
אמנות – גל גאון סטודיו טאלנטס
קוריאן – שיש מזרחי

 

עוד בנושא

עיצוב דירות

בסלון, פינות מעוגלות, בחדרי השינה קווים ישרים וזוויות


בשפת העיצוב שנבחרה לדירה, מובחנות שתי צורות ביטוי שמשלימות אחת את השנייה, באחת פינות מעוגלות ובשנייה קווים ישרים וזוויות

עיצוב דירות

לחשוב אחרת: דירות שכורות ומושקעות


בעזרת מעצבות פנים הצליחו השוכרים לייצר לעצמם בית שמתאים לאישיותם ולצרכיהם. מגרוש שהגיע עם מזוודה ועד זוג עולים שלא חסך בכלום – דירה שכורה שיש בה הכול

עיצוב דירות

כזה עוד לא ראיתם: מטבח שחור ופסנתר בדופלקס יוקרתי בחולון


סגנון מודרני חם ויוקרתי נבחר לדופלקס בקומה ה-23 שנקנה במצב מוכן במגדל בחולון. בסלון חלל כפול עם לבנים מפירוק, מטבח שחור בנגיעות עץ מעניק את הדרמה, וגם לפסנתר של המשפחה המוזיקלית נמצא מקום

עיצוב דירות

מהפך של פעם ביובל: שינוי דרמטי בפנטהאוז המרשים, לרגל יום הולדת 50


משבר הקורונה שינה תכניות עבור רבים מאיתנו אך אם יש משהו טוב שקרה במהלכו הוא שרבים מהבתים ברחבי העולם, וגם כאן אצלנו בישראל, עברו מתיחות פנים משמעותיות ששדרגו את איכות החיים של המשפחות שחיות בהם. כך גם במקרה של בני זוג בשנות ה-50 לחייהם, להם שיפצה המעצבת הילה אריאלי את הפנטהאוז, במקום טיול מפנק בחו"ל שבוטל בעקבות הסגרים והמגפה. ככה חוגגים יובל.

תגובות

אנגלים אוהבים אפור וקר, בגלל מזג האויר באנגליה,
ואם זה דרישת הלקוח העבודה קלעה בול!

לי הם נראים גויים.
תראו לי סממן יהודי אחד בדירה... אנגלים יכול יכול להיות, אבל גם רוקחים בסופר פארם.

עכשיו תדמיינו את העיצוב בצבע(ובלי המילה אורתוגונלי
ותגלו שהעיצוב טוב. פשוט אי אפשר לראות פה עיצוב בכלל בגלל פלטת הצבעים המשמימה. העיצוב יפב מאוד לדירת נופש מינימליסטית אבל הייתי בטוחה שזה צולם בשחור לבן. חייב תיקון . לפי הכתוב השולחן וורדרד ויש גם בשטיח , בחדר הילדים תכלת וכו אז מקווה שזו בעיית צילום. הטקסט פה פשוט בולשיט. תחושת התרוממות? חלוקה אורתוגונלית??צילום אלגנטי של ארטישוק חצוי????

קר ומנוכר.מקווה שהחיים שלהם לא אפרוריים כמו הדירה

של מי המטבח ?

ברוכים הבאים לאיסלנד
קר מדי אפילו לבריטים שרופי שיזוף

ואי אפשר היה להכניס קצת את השמש?

בררררר איזה קור

קר ומנוכר

כל הכבוד אורלי!
עיצוב יוקרתי ונעים... כל הכבוד למעצבת!

אהבתי. מהיכן שולחן האוכל ?
אהבתי. מהיכן שולחן האוכל ?

אפור, אפור, אפור
אפור ומשעמם

קרררררר

נקי להחריד.. קרררר

העיקר שהם יהודים
למה זה היה חשוב בכותרת, לא ברור. חבל שכתוב שניתן לראות פינת ישיבה חיצונית כחלחלה...

כתיבת תגובה

בודק...