כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  ירושלמית מודרנית: דירה בעיצוב מודרני מחבק

ירושלמית מודרנית: דירה בעיצוב מודרני מחבק

דירה שמוכיחה כי בעזרת שימוש בצבעים ובחומרים הנכונים גם עיצוב נקי ומודרני יכול להשרות אוירה חמימה, ביתית ונעימה. בואו לסיור

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


                                        

הדירה שנבקר בה היום היא דירה ישנה בעלת שטח של כ-90 מ"ר. הדירה שנמצאת בבניין ירושלמי הבנוי אבן ירושלמית, באזור שקט וירוק, הצריכה שיפוץ כולל כאשר נקנתה ע"י זוג צעיר עם שלושה ילדים קטנים. המטרה הייתה להפוך את הדירה הישנה לדירה מודרנית ועכשווית, אשר תדע לנצל את השטח באופן מקסימאלי ושתמשיך לשדר קווים נקיים ומאווררים שישתלבו עם הנוף והתחושה הפתוחה המתקבלת מחלונות הבית הפונים לנוף ולצמחיה.


 

לדיירים היה חשוב שהדירה תהיה בעיצוב מודרני אך עם זאת נעימה וביתית ושתתאים לאופי המקום. האתגר של המעצבת, הדס ישעיהו, היה להעניק לבית גוון עכשווי, עם חלל מרכזי נעים ופתוח וכן חדרים מוארים המקנים תחושה נקיה ואוורירית, אך בה בעת לזכור כי השטח אינו גדול וכי מדובר בבית שחיה בו משפחה עם שלושה ילדים קטנים מה שדורש יצירת מקומות אחסון רבים.

רוצים גם בית מעוצב?
חדרי אמבטיה: לכל העסקים ובעלי המקצוע
הום סטיילינג: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 

על ידי בחירת צבעים מושכלת, פריטי ריהוט נכונים וחומרים שהותאמו לצרכים אלו ולחלל הבית, נוצר בית מעוצב המספק מענה מקסימאלי למשפחה אך אינו מייצר למתבונן בחלל כבדות ועומס. 
 
בית מעוצב המספק מענה מקסימאלי למשפחה 
 
עוד בתים מעוצבים:
דירה בבת ים: עיצוב שובר מוסכמות
בית בכפר: שקוף ולבן עם נוף לטבע

 
גווני אפור-לבן-שחור מקבלים את הנכנס לבית כבר בנישת הכניסה הכוללת תאורה יורדת ונעימה, המרמזת כבר מההתחלה על השפה והאווירה המשתלבת והמחבקת של שילוב הגוונים, כפי שיבוא לידי ביטוי בבית כולו.
 

גווני אפור-לבן-שחור מקבלים את הנכנס לבית כבר בנישת הכניסה 
 
בסלון הצופה לנוף יפה וירוק, היה חשוב לבעלי הבית שהקיר הראשי לא ייתפס ע"י הטלוויזיה ושהיא לא תהפוך לפריט מרכזי בבית, כפי שקורה בבתים רבים. ע"י עיצוב אלמנט נגרות ייחודי הצבוע בשלייפלק אפור בהיר, נוצר אלמנט פתוח הנותן תחושת אורך ופתיחות לחלל המרכזי וכן מקום לבעלי הבית להניח חפצי נוי בסלון, כאשר ע"י דלת הזזה המורכבת מזכוכית לבנה, שאינה מעמיסה על החלל, מתגלה עמדת הצפייה בטלוויזיה.


אלמנט נגרות ייחודי הצבוע בשלייפלק אפור בהיר

אותן זכוכיות שולבו גם כדלתות ארון אחסון בפינת האוכל, אשר מעניק הרבה מקום לכלים ולאביזרי אירוח, ומונע תחושת מסה וכבדות החוסמת ומעמיסה על פינת האוכל.

פינת האוכל 
 
כדי ליצור מראה גדול ופתוח נשברו כל מחיצות הפנים בחלל המרכזי ונוצר open space המשלב בתוכו את כל האזורים הציבוריים בבית, המטבח מהווה המשך ישיר לעיצוב הסלון ופינת האוכל ומורכב מפורמייקה מבריקה בגווני שחור-לבן ודלתות זכוכית כסופה בקלאפות העליונות.


המטבח מהווה המשך ישיר לעיצוב הסלון ופינת האוכל 
 

חדרי השינה שמרו גם הם על תחושת האווריריות הפתוחה שהייתה חשובה לבעלי הבית ןעוצבו בגוונים בהירים. 

חדר הבן


חדר הבת
 
חדר השינה
 

באמבטיית הילדים, נשמרה סקלת הצבעים של שחור-לבן שממשיכה את גווני העיצוב בשאר חללי הבית, ע"י יצירת קיר קומיקס בצבעי שחור-לבן וחיפוי של נקודות בצבעי שחור לבן על האמבטיה עצמה, ולבסוף, לחדר האמבטיה הוכנסה גם רצפת טורקיז שמוסיפה לו קריצה של צבע.

קיר קומיקס שחור לבן. אמבטיית הילדים. 


ריצוף טורקיז להוספת קריצה של צבע לחלל
 

עוד בנושא

עיצוב דירות

דירתו של גרוש: עיצוב גברי בלב יפו


המעצבת נפגשה בבית קפה עם הלקוח שהתברר כאדם מלא בסטייל יחודי שמעוניין בדירה שתשקף את אופיו, היא מצידה קפצה על ההזדמנות להתנסות בעיצוב גברי ואותנטי שיתאים לסביבה היפואית

עיצוב דירות

טנגו של ישן וחדש: דירה קטנה לשימור בתל אביב


דירה קטנה בת 55 מ"ר בסך הכול ממתינה לדייריה בהגיעם לארץ מצרפת. הצבע הצהוב, השראה מבניין סמוך לשימור, הכתיב את שפת עיצוב הפנים

עיצוב דירות

אקווריום באמצע הסלון: מה שתכנון מבעוד מועד יכול לעשות


תכנון הדירה טרם תחילת בנייתה איפשר למעצבת להוסיף אלמנטים יחודיים, כמו אקווריום באמצע הסלון וליצור בית מיוחד במינו העונה על חלומן של בנות המשפחה

עיצוב דירות

פונקציונליות מסורתית: תכנון יעיל לשש נפשות


המעצבת תיכננה את הבית באופן בו גם משפחה עם ארבעה ילדים תוכל לשמור עליו מתוקתק ומעוצב לאורך זמן והכל על ידי חשיבה על פרטים, על אחסון ועל פונקציונליות

תגובות

כתיבת תגובה