כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  לבד ב-40 מ"ר: דירה קומפקטית לרווק באוקראינה

לבד ב-40 מ"ר: דירה קומפקטית לרווק באוקראינה

בלוקים של צבע ירוק עמוק מאפיינים את הדירה בקייב, שעוצבה לרווק שחי לבדו. את הצבע מאזנים חללים בהירים כמו הסלון, פינת העבודה וחדר השינה החצי שקוף יחד עם דקורציה בנגיעות צבעוניות

מאת: לימור קלר צילום:


לבחירת הדירה הקטנה מחו"ל שתזכה בתואר נבחרי השנה 2019-20 – לחצו כאן
הצביעו ואולי תזכו בארוחת בוקר זוגית במסעדת Alberto

 

הדירה משקפת את הדייר ללא התחשבות באחרים

 

 

מספר נפשות בבית: 1

מיקום: קייב, אוקראינה

השטח: 40 מ"ר

עיצוב פנים: Elena Fateeva, Fateeva Design

 

 

תכנון דירה לאדם אחד מביא בחשבון באופן בלעדי את אופיו, העדפותיו וצרכיו האישים, ללא התחשבות באנשים אחרים. כאן לא צריך להתפשר, אלא למלא אך ורק את רצונותיו של הדייר, שמתבטאות בכל חללי הבית. כשהדירה קטנת ממדים, נוסף לה כמובן אתגר תכנוני גדול, המחייב שילוב של כל הפונקציות הדרושות לו במטראז' נמוך.

 

 

עוד דירות מעוצבות לרווקים:

צעצוע של עיצוב: שיפוץ דירת רווק בסינגפור

עיצוב מבריק: הצצה לדירת רווק בשרון

אורבנית בשחקים: עיצוב דירת רווק אולטימטיבית במרומי תל אביב

 

 

לפעמים דווקא האילוצים והאתגרים התכנוניים מביאם לרעיונות מוצלחים במיוחד, כמו בדירתו של רווק מקייב, אוקראינה, המתפרסת על 40 מ"ר בסך הכול. התכנון, שנעשה בידי המעצבת אלנה פטיבה, היה מדויק וכלל בחירת חומרים פשוטים, משטחים בהירים וצביעה בירוק עמוק שמתחילה במבואת הכניסה, ממשיכה בחדר השינה וכובשת לגמרי את המטבח כבלוק שלם, מה שהופך אותה לגורם הדומיננטי בדירה, שמכתיב את אופייה.

 

בלוק של צבע במטבח מתאזן עם חלל אירוח בהיר

 

מבואת הכניסה מוגבהת מאזור האירוח

 

חלוקה למראות בפינת האוכל

 

חלקה האחר של הדירה בהיר, מואר ויחסית נטול צבעים, דבר שמחזק את החלק הצבוע והמיוחד ומדגיש אותו, אבל גם מעניק לדירה תחושה כללית מרווחת יותר.

 

נגיעות של צבע בסלון

 

פינת העבודה המשיקה לחדר השינה

 

מפינת העבודה ניתן להציץ לחדר

 

בלוק של צבע מצוי, כאמור, גם בקיר הכניסה לחדר השינה. שאר החדר צבוע באפור חול, כשמחיצה המשלב חלקים אטומים לצד שקופים, מפרידה בין פינת העבודה החיצונית ובין אזור השינה, ואור רב נכנס דרך החלונות ומאזן את הצבע הירוק.

 

מחיצה אטומה-שקופה מפרידה בין החדר לשאר הדירה

 

אור רב נכנס לחדר השינה

 

כדי להעניק לדירה תחושה נתפסת רחבה יותר, נוספו בפינת האוכל מראות אנכיות המשקפות את האלמנטים השונים, וביניהן משטח אנכי לאחסון ותלייה של אובייקטים קטנים ונגישים. צילומים אמנותיים בסלון, בפינת העבודה ובחדר השינה מוסיפים עומק ועניין ללוק הכללי.

 

את עיקר האחסנה של הדירה מיקמה המעצבת בכניסה לבית, בחדר ארונות ייעודי. המבואה מוגבהת מעט משאר הדירה, ומדרגה אחת מובילה לאזור השהייה והאירוח.

 

חדר הרחצה עם מראות שמכפילות לכאורה את השטח

 

אחסון נרחב בכניסה לדירה

 

 

עוד בנושא

עיצוב דירות

אמנות הקיפול: איך מכניסים 4 חדרים בדירה קטנה של 45.7 מ"ר


שילוב בין חוכמה מסורתית עתיקה לבין טכנולוגיה עכשווית מתקדמת, יצר דירת מגורים ששטחה הקטן אינו פוגע באורח החיים האינטנסיבי של הדיירים. אתגר העיצוב של דירה קטנה במיוחד

עיצוב דירות

הזמן הוורוד: דירה יפואית בהרמוניה של ורוד ולבן


מול אחת השדרות היפות ביותר יפו, ממוקמת דירת 3 חדרים של שתי פאשניסטות בעלות טעם משובח. הדיירות בחרו בעיצוב ורוד ורך, ולא שכחו ליצור מקום לאוסף יצירות האמנות והספרים שלהן

עיצוב דירות

ירושלים של ברזל: בית ירושלמי שבמרכזו מדרגות מעוצבות מברזל


הבית הזה תוכנן על ידי אם המשפחה, שביקשה ליצור מרחב נעים ונוח עבורה ועבור בן זוגה וששת ילדיהם. מדרגות מעוצבות ממיתרי ברזל הפכו לאלמנט מפתח בבית, ויצרו חלוקה מעניינת בקומת הכניסה

עיצוב דירות

מחוברות: שתי דירות שיכון ישנות הפכו לפנינה לופטית אחת


קיר משותף בבניינים צמודים בירושלים נתן את האות למהפך תכנוני מורכב: איחוד בין שתי דירות שהפכו לאחת, רב מפלסית באווירה לופטית. הימצאותם של עמודים לא פגמה בעיצוב, אלא להפך – יצרה חללים מסקרנים עם אופי ועניין

תגובות

ל2. דירת סטודיו 40 מר' לא מתוכננת לביקור של אמא...
הדירה יפה, שונה ואישית. כל כך שונה מהשטאנץ המקובל. רק מה יהיה עם הכתיבה המגוחכת? רווק שחי לבדו, חללים, נגיעות... תכתבו עברית נהנה יותר ולא נחשוב אתכם לפחות מקצועיים

הייתי עוברת לאוקראינה
בשביל לגור בדירה המקסימה הזו. יש בה שילוב של קו רווקי אופייני עם טוויסט של אומץ וחשיבה אחרת.הירוק הזה וחלוקת החללים המעולה עושה טוב בעינים. מחזיקה לך אצבעות מעצבת עלומה!

דירה יפה עם תכנון פנימי מוצלח
אז פחות אהבתי את הסטיילינג, אבל העיקר שהדייר אוהב.

מדהים מדהים. למה דירות כאלה שהן סופר מקצועיות
לא נמצא בישראל? לעשות מדיה של 40 מ"ר תחושה של דירה רחבת ידיים, בטעם מעולה ובתכנון מוקפד ביותר? פשוט גאונות.

דירה נפלאה !

דירה בקייב
דירה מקסימה ומיוחדת! ניצול מיטבי של השטח. המראות מוסיפות המון והניגוד בין הצבעים העזים לצבעים השלווים משרה אוירה מיוחדת!!!!

דירה וואוו עם כמה שאלות...
אפשרות לפרטיות בחדר שינה מצד פינת העבודה היא מאסט, לא אכפת לי שבשניה זו הוא חי לבד. מחר הוא לא, או שאמא שלו תבוא לבקר. בחייאת! רק לי ממש ממש מפריע שטיח ורוד בסלון ? המעצבים פה חושבים שזה מתאים או משתלב ?

מקצועי, חכם ומקסים
לא יודעת אם הצבעים האלו היו עוברים אצלנו, אבל בשביל אירופה זה נפלא. (אוקראינה היא במידה רבה חלק מאירופה)

כתיבת תגובה