כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  לגדול עם המשפחה: דירת דופלקס שחושבת קדימה

לגדול עם המשפחה: דירת דופלקס שחושבת קדימה

בפרויקט הזה המעצבת חשבה גם על הצרכים העכשוויים של הדיירים וגם על הצרכים העתידיים שצפויים להיות להם – וכך התקבלה דירת דופלקס מעוצבת שתשרת את המשפחה במשך שנים

מאת: מערכת בניין ודיור צילום: יואב פלד


הדיירים: זוג + 3 ילדים
המיקום: כפר סבא
השטח: 250 מ"ר
עיצוב פנים: דניאלה דנור

בני זוג רכשו דירת דופלקס וביקשו להפוך אותה לבית מעוצב אך לא מנקר עיניים. בנוסף, הם ביקשו שהבית 'יגדל' עם המשפחה, וישרת אותה במשך שנים. מעצבת הפנים דניאלה דנור שקיבלה לידיה את הפרויקט, עיצבה עבורם דירת דופלקס נעימה ופרקטית שמתאימה לצורכי היומיום שלהם וגם לאירוח.

בקומה התחתונה של דירת הדופלקס נמצא החלל הציבורי שכולל את המטבח, הסלון ופינת האוכל. כמו כן נמצאים בקומה זו גם חדר המשחקים, הממ"ד שמשמש כחדר עבודה, שירותי האורחים וחדר הכביסה. מהקומה הזאת גם ניתן לצאת למרפסת היקפית הנפרשת על פני כ-50 מ"ר.
מעצבת הפנים החליטה לעצב את קומת הקרקע כ"אופן ספייס". לצורך כך, היא הסירה את הקיר שהפריד בין המטבח לסלון ואת הקיר שתחם את גרם המדרגות. כעת המטבח מהווה חלק מהחלל המרכזי ופונה לכיוון הסלון. המטבח מאופיין בחלוקה לשלושה אזורים: קיר של ארונות גבוהים, אי רחב, ומזווה. "הרעיון היה לאפשר בישול ואכילה כחלק מהשהות בחלל הציבורי", מסבירה המעצבת.

בקומה העליונה של דירת הדופלקס נמצאים שני חדרי ילדים ומקלחת המשמשת אותם, וכן יחידת המאסטר של ההורים שכוללת חדר ארונות וחדר רחצה.
תכנון הקומה העליונה היא מאתגר במיוחד, זאת בשל השיפוע של עליית הגג שיצר אזורים שבחלקם אין גובה ראש. כדי לטפל בבעיה, מצאה המעצבת פתרונות יצירתיים. כך למשל, היא תכננה בחדר ההורים יחידת נגרות משופעת שמספקת מקומות אחסון רבים.
החשיבה היצירתית קיבלה ביטוי גם בתכנון חדר הילדים. אחד החדרים משמש לשני ילדים ולכן היה צריך לשים שם שתי מיטות. עם זאת, המעצבת צפתה תרחיש עתידי שבו כל ילד יקבל חדר משלו, ולכן היא מיקמה את המיטות על בסיס רחב שיכול לשמש בהמשך כבסיס למיטה זוגית.

השיפוע של הקומה העליונה השפיע גם על כל נושא התאורה בדירת הדופלקס. גם מבחינה פרקטית וגם מבחינה אסתטית, העדיפה המעצבת להימנע מתליה של גופי תאורה בשיפוע. במקום זאת, היא תכננה תאורה קירית שכוללת מנורות ייחודיות בעיצוב אישי.
במסגרת הטיפול בתאורה גם הנומך כל החלל הציבורי, ונקבעו שם ספוטים המעניקים תאורה רכה. כמו כן שולבו בפינת האוכל מספר סוגים של מנורות, וזאת כדי לאפשר מצבים שונים של תאורה.

בסיום הפרויקט התקבלה דירת דופלקס בעיצוב מודרני ובמראה על זמני. מעצבת הפנים דניאלה דנור מספרת על תהליך פתוח וקשוב, שנתפר למידותיהם של הלקוחות. "תהליך שיפוץ מורכב מתכנון נכון טרם הביצוע", אומרת המעצבת. "הרבה פעמים אני נתקלת בלקוחות שמעוניינים להיכנס לשיפוץ מידי ולא לוקחים בחשבון שיש צורך בשלב מעמיק של הבנת הצרכים, בחירת ספקים, יצירת תכניות, והתאמה לתקציב הקיים. מהסיבה הזאת אני ממליצה להתחיל את התהליך מוקדם ולעבוד מול איש מקצוע".

 

רשימת ספקים חלקית:

מטבח – סמל
סניטריה-MODY
אומנות -פרפלו
פרזול-טיראדור
צמחיה-משתלת הכפר

עוד בנושא

עיצוב דירות

כמו חדשה: שיפוץ דירה יד שנייה


המשפחה רכשה דירה יד שנייה וביקשה להפוך אותה למקום צבעוני ושמח שיתאים בדיוק בשבילה. עם קצת תעוזה ויצירתיות, המטרה הושגה

עיצוב דירות

בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד


הדיירים חלמו על בית צבעוני שכל כולו אנרגיה ושמחה. המעצבת זרמה עם כל הגוונים העזים שנבחרו, אך דאגה לשלב ביניהם בצורה הרמונית ומאוזנת

עיצוב דירות

קליעה למטרה: דירת פנטהאוז בעיצוב מותאם


דירת הפנטהאוז הזאת נרכשה מקבלן ולא תאמה לצרכים של המשפחה. עם חלוקה מחדש והחלפה של הריצוף והנגרות, זכו הדיירים לקבל בדיוק את הדירה שרצו

עיצוב דירות

אחרי עשרים שנה: מדירה ישנה לדירה חמה ומודרנית


דירה ישנה עוצבה מחדש והפכה לדירה חמה במראה ייחודי ועכשווי. "השינוי זה הדבר הכי נפלא שקורה לנו כבני אדם", אומרת המעצבת

תגובות

כתיבת תגובה