כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  לגור במוזיאון: בית שמפגיש בין אמנות ועיצוב

לגור במוזיאון: בית שמפגיש בין אמנות ועיצוב

הכוח שבשילוב אמנות ועיצוב נחשף בדירה הזאת, שהפכה מדירת קבלן סטנדרטית למרחב מחיה שמח ומעורר השראה – והכול בזכות אלמנט אמנותי ייחודי

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: עודד סמדר


המיקום: צפון הארץ
השטח: 150 מ"ר +25 מ"ר מרפסות
עיצוב פנים: הילית קרש

מעצבת הפנים הילית קרש קיבלה לידיה דירת קבלן סטנדרטית, והתבקשה להתאימה לאיש עסקים ולשני ילדיו המתבגרים. במקור היו בדירה חמישה חדרים, אך הוחלט לבטל את אחד מהם לטובת הרחבת יחידת המגורים של בעל הדירה. מלבד ביטול החדר, ביקש הדייר להוציא את הצבע הלבן מהתחום, ולעצב דירה צבעונית שמפגישה בין אמנות ועיצוב.

בכדי לענות על דרישת הדייר ולתכנן דירה על טהרת האמנות והעיצוב, בחרה המעצבת בחומרים לא שגרתיים, תוך שהיא משלבת בין צבעי אפור בסיסיים לצבעוניות עזה ונועזת. שילוב זה מגיע לשיאו באלמנט הבולט ביותר בדירה – קיר הזכוכית שנמשך מהסלון עד למטבח, שעליו הודפסה יצירת אמנות של הציירת אלה מנור.
"ראיתי תמונה צבעונית של האמנית אלה מנור, והחלטתי להתקשר אליה ולאתגר אותה", מספרת הילית קרש. "אמרתי לה שאני רוצה להדפיס את התמונה שלה על גבי זכוכית ענקית שתחפה את כל הקיר בסלון של דירה שאני מעצבת. אלה הופתעה ונענתה לאתגר, וביחד ישבנו על הסקיצות עד שהגענו לתוצאה הרצויה". בסופו של דבר, ההדפסה בוצעה על מספר לוחות זכוכית, שחוברו יחדיו אל הקיר באמצעות ניטים.

קיר הזכוכית היווה למעשה את נקודת המוצא לעיצוב כולו. כדי להדגיש את היצירה ולהפוך אותה למוקד העניין, יתר הדירה עוצבה בחומרים אפורים רגועים ואלגנטיים. בולטים במיוחד אריחי האקו-בטון שמופיעים בצורות שונות בפינת האוכל, בסלון וביחידת המגורים המפוארת של הדייר.
במטרה לחזק את הקשר שבין אמנות ועיצוב ולהבליט עוד יותר את הקיר המעוצב, יצרה הילית תזכירים צבעוניים שהגוונים שלהם לקוחים מתוך היצירה. ניתן לזהות אותם  בכיסאות שבפינת האוכל, בכוננית שנמצאת באזור הרחצה, אשר מהווה חלק בלתי נפרד מחדר השינה המרכזי, בשטיח באותה יחידה, ואפילו במסגרת המראה שנבחרה לאמבטיה אפורה.

הילית קרש מספרת שכאשר היא ניגשת לעיצוב של מרחב מגורים, היא מקפידה בראש ובראשונה להתייחס לפונקציונאליות של המבנה, ולהעניק לדיירים מקסימום נוחות עם שפע של מקומות אחסון, מעברים נוחים וזרימה נכונה המתקיימת בחללים השונים של הדירה. רק לאחר שהדירה מותאמת לצורכי הדיירים, המעצבת פונה לקבוע  את אופייה של הדירה, על ידי בחירת החומרים, הצבעים והאלמנטים השונים.

עוד בנושא

עיצוב דירות

כמו חדשה: שיפוץ דירה יד שנייה


המשפחה רכשה דירה יד שנייה וביקשה להפוך אותה למקום צבעוני ושמח שיתאים בדיוק בשבילה. עם קצת תעוזה ויצירתיות, המטרה הושגה

עיצוב דירות

בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד


הדיירים חלמו על בית צבעוני שכל כולו אנרגיה ושמחה. המעצבת זרמה עם כל הגוונים העזים שנבחרו, אך דאגה לשלב ביניהם בצורה הרמונית ומאוזנת

עיצוב דירות

קליעה למטרה: דירת פנטהאוז בעיצוב מותאם


דירת הפנטהאוז הזאת נרכשה מקבלן ולא תאמה לצרכים של המשפחה. עם חלוקה מחדש והחלפה של הריצוף והנגרות, זכו הדיירים לקבל בדיוק את הדירה שרצו

עיצוב דירות

אחרי עשרים שנה: מדירה ישנה לדירה חמה ומודרנית


דירה ישנה עוצבה מחדש והפכה לדירה חמה במראה ייחודי ועכשווי. "השינוי זה הדבר הכי נפלא שקורה לנו כבני אדם", אומרת המעצבת

תגובות

קצת אפל

כתיבת תגובה