כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  מה שיותר כחול: דירה בעיצוב נועז

מה שיותר כחול: דירה בעיצוב נועז

סיפורה של דירת קבלן סטנדרטית שקיבלה מראה בלתי-שגרתי וכחול במיוחד

מאת: תוכן שיווקי צילום:


הוחלט שהצבע הדומיננטי בבית יהיה כחול

 

הדייר: גבר רווק
השטח: כ-90 מ"ר
המיקום: רמת גן
התקציב: כ-150,000 ₪
עיצוב פנים: רג'ין בן חמו
 
המעצבת רג'ין בן חמו קיבלה טלפון מאדם שלא הכירה. "הוא אמר לי שהוא קיבל המלצה עליי ושהוא רכש דירה וחייב להגיש שינויים תוך מספר ימים", היא מספרת. "התגובה הראשונית שלי הייתה שאני בתקופה עמוסה, אבל משהו בקול שלו גרם לי לרצות להתאמץ עבורו ואני תמיד עובדת עם אינטואיציות".
 
 דלתות פנדור דגם 2 פנלים כחלק מעיצוב החלל הציבורי
 
בשל קוצר הזמן, יצא שכל תהליך התכנון נעשה און ליין. רק לאחר שהוגשו השינויים, הלקוח והמעצבת נפגשו כדי לדבר על יתר הפרטים. "הקשבתי לצרכים ולרצונות שלו ובנינו תקציב", מוסיפה רג'ין. "מבחינת העיצוב, הוחלט שהצבע הדומיננטי יהיה כחול. אבל לא סתם כחול – אלא גוון ספציפי שנבחר בדיוק מושלם". 
 
הכחולים נכנסו גם לחדר הרחצה
 
הצבע הכחול הזה מופיע בכל חללי הבית – מהסלון והמטבח ועד לחדרים. "הסלון עוצב כך שיהיה ביתי מזמין ומחבק", מתארת המעצבת. "הפריטים השונים נרכשו כל אחד ממקום אחר, אך בסוף כולם התחברו לתמונה מושלמת והרמונית".
 
הסלון: ביתי, מזמין ומחבק
 
במטבח הצבע הכחול מקבל ביטוי בארונות הגבוהים ובכיסאות הבר. "ניסנו מספר רב של גוונים עד שהגענו לכחול שרצינו במטבח", מספרת המעצבת. "כדי לא להעמיס הוחלט שרק הארונות הגבוהים ייעשו בצבע זה, ושאר המטבח והאי ייצבעו בלבן. כדי להשלים את המראה הוספנו תאורה עם נגיעות של זהב, ובכך נוצר איזון מושלם". 
 
המטבח: הארונות הנמוכים והאי נצבעו בלבן כדי לא להעמיס
 
הרצון לאזן ממשיך גם אל האזורים הפרטיים בבית. "מול הנועזות של הצבע הכחול, החלטנו להשאיר את חדר השינה הראשי לבן ורגוע", מתארת המעצבת. "בנוסף, שילבנו בו תאורה חמה וטקסטיל רך". חדר זה גם שודרג והוגדל על חשבון החדש הסמוך אליו שמשמש כחדר עבודה. 
 
חדר שינה הראשי הוא לבן ורגוע
 
במטרה ליצור מראה מאוורר ופתוח, הוחלט לוותר על המחיצה שהייתה בין החלל הפרטי והציבורי. "בכך התקבל open space, ותחושה של מרחב גדול יותר", מסבירה רג'ין. במקום המחיצה, הושם דגש על קיר המעבר שמוביל מהמרחב הציבורי לפרטי, והוא חופה בטפט גיאומטרי בגוונים אפורים. 
 
הקיר בחיפוי הטפט והדלתות הלבנות שמכניסות רוגע ואיזון
 
בעיצוב הבית יוחסה חשיבות רבה לכל הפרטים הקטנים שלמעשה בונים אותו. "אחד מהיתרונות בעיצוב דירות לא גדולות הוא שניתן ללקט בקפידה את כל פרטי הריהוט והאקססוריז", מסבירה רג'ין. "באופן דומה, גם התאורה קיבלה תשומת לב רבה, וכל גופי התאורה הותאמו לחלל בו הם נמצאים". 
 
 הושקעה מחשבה בכל פריט וגוף תאורה
 
רג'ין מאמינה שהבית הזה הוא הוכחה לכך שגם דירות קבלן יכולות להשתדרג בצורה משמעותית, ולהיות הכול חוץ מסטנדרט. "הדבר החשוב ביותר הוא לבצע תכנון מוקדם כדי לחסוך בעלויות עתידיות", היא טוענת. רג'ין דואגת לדייק את הסגנון שבו מעוניינים לקוחותיה, אך גם דוגלת בכך שיופי ואסתטיקה לא חייבים לבוא על חשבון פרקטיקה ונוחות. ״אני מאמינה כי הבית צריך לשרת אותנו ולא להיפך", היא משתפת, "וזה מה שמנחה אותי בעבודה".
 
 "הבית צריך לשרת אותנו ולא להיפך", רג'ין

 
רשימת ספקים חלקית:
דלתות פנים – פנדור
מטבח – מטבחי אביבי

עוד בנושא

עיצוב דירות

העיקר זה המטבח: תכנון יעיל ומעוצב לאוהבים לארח


כשהגיעה המעצבת לפגוש את הזוג היא הבינה שהדבר החשוב ביותר עבורם הוא עיצוב המטבח וממנו התחיל התכנון שהוביל לדירה המשלבת שיק עבור האורחים וחמימות עבור המשפחה

עיצוב דירות

דירתו של גרוש: עיצוב גברי בלב יפו


המעצבת נפגשה בבית קפה עם הלקוח שהתברר כאדם מלא בסטייל יחודי שמעוניין בדירה שתשקף את אופיו, היא מצידה קפצה על ההזדמנות להתנסות בעיצוב גברי ואותנטי שיתאים לסביבה היפואית

עיצוב דירות

טנגו של ישן וחדש: דירה קטנה לשימור בתל אביב


דירה קטנה בת 55 מ"ר בסך הכול ממתינה לדייריה בהגיעם לארץ מצרפת. הצבע הצהוב, השראה מבניין סמוך לשימור, הכתיב את שפת עיצוב הפנים

עיצוב דירות

אקווריום באמצע הסלון: מה שתכנון מבעוד מועד יכול לעשות


תכנון הדירה טרם תחילת בנייתה איפשר למעצבת להוסיף אלמנטים יחודיים, כמו אקווריום באמצע הסלון וליצור בית מיוחד במינו העונה על חלומן של בנות המשפחה

תגובות

כתיבת תגובה