כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  מכיל את עצמו

מכיל את עצמו

כשנכנסים ללופט ברחוב 19 בין השדרה השביעית לשמינית שבעיר ניו-יורק, אי אפשר לטעות בזהותו של הדייר

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום: נתן דביר


בניין ישן שהיה בעבר מבנה תעשייתי עבר לפני קצת למעלה משנה מתיחת פנים, לאחר שבשיפוץ הראשון, לפני שנים, עיקר העבודה כוונה להתאמת החללים התעשייתיים למגורים.
חזית הבית שודרגה ולרגע נדמה כאילו נבנה הבית מחדש, אולם עם הכניסה לבניין מסגירים את גילו הלובי, עובי הקירות, גובה התקרה ורצפת העץ העתיקה.

הגעתי יחד עם נתן הצלם לקומה היעודה, ושטיחון בצבע ורוד חסך מאיתנו את הצורך לחפש אחר מספר הדירה. זה היה האות הראשון שרמז על פנים הדירה. עם הכניסה הכה אותנו הוורוד בהלם ראשוני. לרגע היססנו אם מדובר בדירה או באולם תצוגה, אבל שהות קצרה במקום הכניסה אותנו לאווירה הלבבית המהולה בחוש הומור בריא ובהמון אהבה של קארים ראשיד. אין ספק שהוא ואשתו הנוכחית חיים בעולם שאותו הוא יצר במיוחד עבורם.

שטיחון בצבע ורוד חסך מאיתנו את הצורך בחיפוש אחר מספר הדירה. זה היה האות הראשון שרמז על פנים הדירה

הדלת הייתה פתוחה, כיוון שהשוער הודיע על לו על בואנו. דקות מספר הסתובבנו בחלל האירוח עד שהגיח מאחורי מחיצת זכוכית חלבית, שם נמצא חדר השינה, והצטרף אלינו. כצפוי הוא הופיע בלבוש לבן וחגורה בצבע ורוד פוקסיה מהדרת את מותניו. היות שזמנו היה מוגבל, במקום סיור מקדים בדירה התחלנו מיד בריאיון אישי מצולם בווידיאו. לצילום השער ביקש ראשיד לצרף את אשתו, שבינתיים סיימה להתלבש ולהתאפר. היא לא אכזבה: מכנסים צמודים לבנים, חולצת פייטים כסופה ונעלי פלסטיק ורודות בעלות עקב מיוחד, פרי עיצובו האחרון של ראשיד, שהשלימו את המראה שהשתלב היטב על רקע אחד מקירות הבית.

להבדיל מהלופטים המקובלים בניו-יורק שצורתם מלבן מאורך ומעטים בהם החלונות, הלופט הפינתי הזה מרובע ובשניים מכיווניו פעורים חלונות גדולים, שדרכם חודר אור טבעי המדגיש את הצבעוניות השורה בו.

שהות קצרה במקום הכניסה אותנו לאווירה הלבבית המהולה בחוש הומור בריא ובהמון אהבה של קארים ראשיד

הלופט כולל אזור אירוח שבו סלון, פינת אוכל ומטבח קטן הנמצא מימין לכניסה. מול המטבח קיר קטן שעליו מראה אליפטית ומאחוריו חדר העבודה של דוקטור… ראשיד, מהנדסת חומרים. חדר השינה הופרד מהסלון באמצעות קיר זכוכית חלבית שחציו דלת הזזה. מחדר השינה מוביל מסדרון ארוך דרך ארון הבגדים (שתכולתו מתחילה ומסתיימת בלבן, ורוד וגוונים של כסף) אל חדר אמבטיה פרטי.

המראה החביב של הבית והנוכחות הבולטת בו של רהיטים ושל פריטים צבעוניים מצביעים על אופיים של הבעלים, שאומת ביחסם ליום הצילום שנערך בביתם. לאחר שהסתיים הריאיון והצילום של הזוג, הם השאירו בידינו את מפתחות הבית ואפשרו לנו לשהות בו עד שנסיים את הצילומים. הם בינתיים נסעו לביתם שבכפר, לבלות שם סוף שבוע מהנה ואולי גם למכור את הבית למרבה במחיר, אך לא עזבו עד שהיו בטוחים שאנו יודעים היכן נמצא הקפה וכיבודים נוספים.

מכנסיים צמודים לבנים, חולצת פייטים כסופה ונעלי פלסטיק ורודות בעלות עקב מיוחד, פרי עיצובו האחרון של ראשיד, השלימו את המראה

אין ספק שהביקור בביתו הפרטי של ראשיד אימת את פילוסופיית העיצוב שלו המכוונת לקהל רחב, ברצונו להנחיל תרבות עיצוב לכל שכבות האוכלוסייה ולא רק לקבוצת עילית של אלה היכולים להרשות לעצמם פרטי עיצוב יוקרתיים.

 

עוד בנושא

עיצוב דירות

גבוה מעל כולם: עיצוב פנטהאוז דרמטי ועשיר באמנות


ביתו של אמן וצייר קיבל את מנת התיאטרליות שלו תוך איזון עם פריטי ריהוט מוקפדים מהארץ ומהעולם. עיצוב פנטהאוז בצבעים תיאטרליים עמוקים

עיצוב דירות

אל תקראו לו ניטרלי – עיצוב אפור ששובר מוסכמות


עיצוב אפור עשוי להישמע סתמי ואפילו משעמם, אבל שילוב נכון של גוונים ומרקמים יכול להפוך אותו לקונספט מרגש ביותר

עיצוב דירות

לגור בעיר, להרגיש בכפר: דירת גן באווירה חמה


בזכות תכנון ועיצוב מדויקים, דירת הגן התל אביבית הזאת מוכיחה שאפשר לצקת אווירה כפרית גם באמצע העיר הגדולה

עיצוב דירות

שחור או לבן: עיצוב מינימליסטי בצבעים מונוכרומטיים


כמה רחוק אפשר לקחת גוונים של שחור, לבן ואפור? הפרויקט הזה מוכיח שצבעים מונוכרומטיים יכולים להניב תוצאות מעניינות בהחלט

תגובות

כתיבת תגובה