כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  סוד הדלתות הנעלמות

סוד הדלתות הנעלמות

החלל המרכזי תוכנן כך שיהיה פתוח, מאוורר, נקי ומודרני אבל גם קלאסי אלגנטי ובוגר במידה, מה שהפך את כל הבית ליחידה פשוטה עם דלתות "נעלמות" בה אין כמעט מרכיבים וברור מאוד איפה הכל

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:הדיירים:
זוג
המיקום: עפולה
השטח: 190 מ"ר
אדריכלות: הסדנא אדריכלים 

התכנון של הבית התחיל מהאתגר לייצר בתכנית "מבוכית" תחושה של מרחב שלם וזרימה. כך נולד הרעיון של לעבות את גרעין הבניין וגרעין הבית בו ימוקמו כל פונקציות השירות – מטבח, שירותי אורחים, חדר כביסה ומשרד. הקובייה הפנימית שהיא הלב של הבית אשר הדיירים סובבים סביבה זה המטבח, ואותו עוטפים הסלון מצד אחד וחדר השינה מצד השני.
 
 
כהמשך ישיר לרעיון, כל ה"גרעין" צופה בפריט נגרות מורכב המשלב חיפוי קירות, דלתות סתרים, דלת כניסה, מערכת מיזוג, מטבח וספרייה ארוכה המלווה את כל המעבר לחדר השינה, מה שהפך את כל הבית ליחידה פשוטה בה אין כמעט מרכיבים וברור מאוד איפה הכל. 
 

חלונות – קליל, Alum net
 

נגב קרמיקה – פרקט
 
דרך אותו אלמנט נגרות מעובה נכנסים לעבר האזור הציבורי הפתוח שכל החזיתות החיצוניות מזוגגות מרצפה עד תקרה. החלל תוכנן כך שיהיה פתוח, מאוורר, נקי ומודרני אבל גם קלאסי אלגנטי ובוגר במידה. לטובת זה נבחרו גוונים קלאסיים, נבחרה רצפת פרקט טיק בורמזי וחיפוי שחור מעושן בשילוב עץ טיק בורמזי טבעי ואף שימוש בפרקט עצמו לחיפוי הקיר במטבח. התקרה הונמכה לטובת שני פסי תאורה שמאירים את כל החלל הציבורי לבדם, למעט שני גופי תאורה בצורת חלוקי נחל המאפשרים תאורה אחרת בסלון שרוצים בכך. לטובת הרעיון כל הדלתות של הבית "נעלמות" ללא משקופים, לבנות בקיר לבן, שחורות בקיר בשחור.
 
 
 
מערכת קיר הטלוויזיה תוכננה כך שתהיה קצת יותר מארונית נמוכה לטובת חפצי אמנות קטנים וספרים של בעלת הבית, ועדיין לא שגרתית ונמוכה. כך נוצר פריט ריהוט רישתי בחיבור יבש המאפשר שינויים בקומפוזיציה בכל עת, ועם זאת מסתיר את כל הפונקציות הנדרשות, עבה ודק, צר ורחב לפי הצורך בלבן על לבן.
 
 
כמו בדירת פנטהאוז אופיינית חשוב להביט החוצה, ולכן המטבח תוכנן עם אי גדול המשלב את יחידות הבישול והניקיון מצד אחד ומצד שני אחסון כללי, ישיבה על הבר ומקרר יין. בהמשכו יש גם פינת ארוחת בוקר כך שתמיד מביטים אל הבית במהלך העבודה במטבח. המטבח שבנוי בתוך עיבוי הקיר משחרר את החלל מההגדרה הפורמלית של מטבח, מכיוון שהרוב בו מוסתר, ומה שבאמת בולט זה האי שבנוי כולו מקוריאן לבן כולל חזיתות המטבח שבתוכו.
 

calligaris – ריהוט
 
הספרייה העצומה שמלווה את המעבר לחדר השינה והינה חלק אינטגרלי של המטבח, בנויה מאותם חומרים ומשלבת לאיזון החומרים דלתות הזזה לבנות שמשנות כל הזמן את הקומפוזיציה בחלל לפי הפעולה האחרונה שבוצעה. יחידה זו מסתירה בהמשכה את המשרד של בעל הבית, ממש לפני הדלת "הנעלמת" לחדר השינה. 
 
דב לוי עבודות עץ – נגרות 
 
 
חדר השינה תוכנן כהמשך ישיר של הבית לרוב הדלת בו פתוחה באותם קווים וגוונים, שחור מעומעם וטיק בורמזי ליצירת מראה שלם, יחידת הספסל הכולל אחסון ומראה תוכננה במיוחד לבעלת הבית לפי דרישות ספציפיות.
 
 
 
רשימת ספקים חלקית:
SOHO – גופי תאורה, מאוורר תקרה, ריהוט
מוצרי חשמל – teka
גופי תאורה – שלומי טל גלריה לתאורה 

 

עוד בנושא

עיצוב דירות

כמו חדשה: שיפוץ דירה יד שנייה


המשפחה רכשה דירה יד שנייה וביקשה להפוך אותה למקום צבעוני ושמח שיתאים בדיוק בשבילה. עם קצת תעוזה ויצירתיות, המטרה הושגה

עיצוב דירות

בא בטוב: בית צבעוני ושמח במיוחד


הדיירים חלמו על בית צבעוני שכל כולו אנרגיה ושמחה. המעצבת זרמה עם כל הגוונים העזים שנבחרו, אך דאגה לשלב ביניהם בצורה הרמונית ומאוזנת

עיצוב דירות

קליעה למטרה: דירת פנטהאוז בעיצוב מותאם


דירת הפנטהאוז הזאת נרכשה מקבלן ולא תאמה לצרכים של המשפחה. עם חלוקה מחדש והחלפה של הריצוף והנגרות, זכו הדיירים לקבל בדיוק את הדירה שרצו

עיצוב דירות

אחרי עשרים שנה: מדירה ישנה לדירה חמה ומודרנית


דירה ישנה עוצבה מחדש והפכה לדירה חמה במראה ייחודי ועכשווי. "השינוי זה הדבר הכי נפלא שקורה לנו כבני אדם", אומרת המעצבת

תגובות

רעש בכל מקום
אם אין דלתות יהיה רעש בכל מקום, אי אפשר יהיה לנוח בחדר השינה. כאשר מכונת הכביסה תופעל בחדר ללא דלת, יסתבר שהמתכנן לא לקח זאת בחשבון. נראה לי תכנון שמנותק מהחיים.

מדהים, יצירה מושלמת
אהבתי שהלכו עם הקונספט עד הסוף.

מדהים, יצירה מושלמת
אהבתי שהלכו עם הקונספט עד הסוף.

בית או מוזיאון?
חסר לי חיות בבית... הכל ישר יותר מידי.. חסר חיים, אנשים... משעמם..

נורא! בכלל לא נראה כמו בית.

פחות מתחברת לסגנון אבל עשוי לעילא
נראה יותר מדי משרדי. בחדר התצוגה של מטבחים שמים 4 תנורים וכששאלתי למה הסבירו לי שופוני . גם בתוכנית האירוח/בישול של ראשון בבוקר במטבח יש 4 תנורים (אנגליה). אופנת שופוני חדשה? אני מקווה שבכל הנעלמות הזו יש פונקציות טובות כמו ארון כניסה למעילים/תיקים נסתר, ארון שירות נסתר וכו. אין שרטוט ואין תמונות. זה בסדר לאהוב מראה מאוד משרדי (וכולל יותר מדי כסאות).אבל במשרדים שמים אומנות וצמחיה כדי שיהיה פחות צחיח ומשעמם. האח כרגע סתם מונחת במיקומה.

אם אין שרטוט של הדירה איך נראה מה היה האתגר???

יפיפה! ממש מקסים! רק מוזר שיש שם 4 תנורים :)
כל הכבוד, עבודה יפיפיה. מעוצב מאוד, קלאסי אבל עדין. ברור שמדובר בזוג מבוגר יחסית, שאוהב לארח. נראה נהדר, תתחדשו ותהנו.

מדהים בעיני

מעייף ללכת
לא הייתי רוצה ללכת קילומטר למטבח או לכל מקום אחר בבית.

שוב, אין תכניות של "לפני"ו"אחרי"...

כתיבת תגובה