כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  עיצוב מבית סבתא: דירת דופלקס שמתאימה לאירוח

עיצוב מבית סבתא: דירת דופלקס שמתאימה לאירוח

זוג בשנות ה-70 לחייו רכש דירת דופלקס מרווחת, ובחר לעצב אותה תוך מחשבה על העתיד ובאופן שיתאים לאירוח הילדים והנכדים

מאת: מערכת בניין ודיור צילום: מאור מויאל


הדיירים: זוג
השטח: 210 מ"ר + 84 מ"ר של מרפסות
עיצוב: ז'אן קלוד בק

זוג עולים חדשים מאירופה, בשנות השבעים לחייהם, רכשו דירת דופלקס המתפרשת על פני הקומות ה-17 וה-18 של בניין מגורים. הקומה העליונה של דירת הדופלקס כוללת את האזור החברתי ואת היחידה הפרטית של בני הזוג, ואילו הקומה התחתונה, שמכילה שישה חדרי שינה, מיועדת בעיקר לאירוח הילדים והנכדים.

הקומה העליונה של דירת הדופלקס מחולקת למעשה לשלושה חלקים. בחלק הראשון נמצאת יחידתם הפרטית של דיירי הבית, הכוללת גם חדר ארונות וחדר רחצה. מכאן עוברים אל חדר שינה נוסף, שתוכנן למקרה שבעתיד תידרש עזרה קבועה בבית, ולפי שעה משמש כחדר אירוח.
החלק השני של הקומה הזאת כולל את המטבח והסלון. חללים אלה אמנם פתוחים זה לזה, אך מופרדים בעזרת דלפק ארוך המשמש כמשטח עבודה ואכילה. במקביל לדלפק נמצא שולחן אוכל המותאם במידותיו ל-12 סועדים.

יחידת השינה

הסלון והמטבח

מהסלון מגיעים אל חלקה השלישי של הקומה, הלוא היא המרפסת הגדולה. אזור זה מתאים במיוחד למפגשים משפחתיים, ומציע פינת ישיבה ושולחן אוכל נוסף.
בעוד שהקומה העליונה מיועדת בעיקר לבני הזוג, הקומה התחתונה של דירת הדופלקס מוקדשת לאירוח הילדים והנכדים. בקומה זו נמצאים שישה חדרי שינה ושלושה חדרי רחצה נוספים. במרכז הקומה, ניתן למצוא גם חדר משחקים ועמדת מחשבים שמשמשים את האורחים, וכן מרפסת קטנה.

היציאה למרפסת

חדר אירוח

חדר אירוח נוסף

בשתי הקומות של דירת הדופלקס, ניתן להרגיש בשפת העיצוב האופיינית של המעצב שנבחר לפרויקט, ז'אן קלוד בק. המעצב דאג לחבר בין אסתטיקה מודרנית לפרקטיקה, ולא חשש לבצע כמה בחירות חריגות.

כך למשל, בניגוד למגמה הרווחת היום של שימוש באריחים גדולים או משטחים יצוקים, בחר ז'אן קלוד להשתמש באריחים בגודל של 20X20 עם פוגות גדולות ביניהם. לדעתו של ז'אן קלוד, הפוגות הרחבות מתחברות עם חומרים שונים אשר אותם שילב בעיצוב הבית, כמו עץ וטפטים דמוי בדים. כל האלמנטים האלה מתחברים יחדיו ומעניקים לדירת הדופלקס אווירה ביתית, חמימה ומשפחתית.

 

רוצים לצבוע את הבית? מלאו את הפרטים כאן ואחד מיועצי הצבע המומחים של טמבור יגיע אליכם עד הבית

עוד בנושא

עיצוב דירות

חדשה פלוס: דירת קבלן שעברה שדרוג


פינת האוכל שינתה מקום, האמבטיה בוטלה, והתקרה קיבלה מקום של כבוד. אלה רק חלק מהשינויים שהפכו את דירת הקבלן הזאת למשהו אחר

עיצוב דירות

בדרך שלה: עיצוב דירה שונה מהמקובל


רהיטים שנקנו בשוק הפשפשים, עבודות אמנות מקוריות וגופי תאורה ייחודיים – אלה רק חלק מהדברים שאפשר למצוא בעיצוב הדירה הזאת

עיצוב דירות

תשכחו מהארגזים: שיפוץ משמעותי יכול לחסוך מעבר דירה


המשפחה התרחבה ובגרה, והדירה כבר לא תאמה את הצרכים שלה. במקום לעבור למקום מגורים חדש, הדיירים החליטו לצאת לתהליך שיפוץ משמעותי ומקיף

עיצוב דירות

אין 'לא יכול': שיפוץ דירה שחשף את כל הפוטנציאל הקיים


יש דירות שנראות נפלא מהרגע הראשון, ויש כאלה שמגלות את עצמן רק אחרי עבודה קשה. הצצה לתהליך שיפוץ דירה שהפך חלל מוזנח למרחב מגורים שמח

תגובות

האריחים, טעות ענקית - מיצרים המון "רעש" ומשתלטים על העיצוב. חבל...

כתיבת תגובה