כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  עיצוב רטרו שמשלב אלמנטים תעשייתים

עיצוב רטרו שמשלב אלמנטים תעשייתים

באחד הבניינים המעניינים בסאו פאולו, שוכנת דירה שקצת שכחה את דרכה בעקבות מספר שיפוצים שעברה. עם חלוקת חלל מחודשת, אלמנטים תעשייתיים ונגיעות רטרו המתכתבים עם שנות ה-50-60 – הוכיחה הדירה הזאת שגם לה יש מה לומר

מאת: צילום:


הדירה כיום: אופי ברזילאי במיטבו

 

השטח: 150 מ"ר
המיקום: סאו פאולו, ברזיל
אדריכלות ועיצוב פנים: Estudio FM + Rosenbaum
 
הדירה הזאת נמצאת באחד המבנים האייקונים ביותר בסאו פאולו – בניין לובריה. אולם, בעוד שהבניין מהווה סמל לאדריכלות המודרנית, הדירה עצמה איבדה כליל את אופייה וזאת בעקבות מספר שיפוצים שעברה. חלוקה מחדש של החלל שלה, והכנסה של אלמנטים דקורטיביים ברוח האדריכלות הברזילאית של שנות החמישים והשישים – הפיחו בדירה חיים חדשים ואישיות בועטת.
 
הסלון: טאץ' של שנות החמישים
 
המטבח: מפגש קסום של ישן וחדש
 
מטרת הפרויקט הייתה להתאים את הדירה לטעם של בעליה החדשים, וכמובן להעלות את ערכה. האריחים הלבנים, המשרבייה וריצוף הבטון המוחלק – הם כולם אלמנטים שמתכתבים עם הזהות המקורית של הבניין, ובמקביל מעניקים לבעלת הדירה תחושה ביתית שמזכירה לה את נוף ילדותה.
 
תוצר של אדריכלות מודרנית וזיכרון אישי 
 
קומבינציה מיוחדת של אריחים לבנים, עץ, בטון ונחושת 
 
חללי הדירה שונו כדי למקסם את השימוש בהם, ולאפשר זרימת אוויר וכניסה של אור טבעי. בנוסף, תוכננה יחידת מדפים גדולה העשויה בטון ועץ, אשר מאחדת את המרחב הציבורי ובו בזמן מפרידה אותו מן המרחב הפרטי. 
 
באמצעות דלת המתכת ניתן לסגור את הגישה לאזור הפרטי
 
החלוקה החדשה מאפשרת כניסה רבה של אור
 
בחדרים הרטובים הטון מוגדר באמצעות שילוב של סגנון תעשייתי עם רטרו. חדר הרחצה המרכזי מחופה מרצפה לתקרה באריחי לבנים, ומאובזר בכיור אמייל ענתיקה. את הטאץ' התעשייתי מכניסים הארון, ראש המקלחת והברז שעשויים מצינורות נחושת עבודת יד.
 
ראש המקלחת עשוי צינורות נחושת
 
חלונות המתכת מכניסים נגיעה של רטרו
 
חדר הרחצה של יחידת המאסטר עבר מצדו מספר שינויים מהותיים. הארונות הוזזו, האסלה הוכנסה לתוך כוך מחופה אריחים, ומה ששימש כאזור כביסה הפך למקלחת מרהיבה ושטופת אור. 
 
האסלה במיקומה החדש
 
שני ארונות הוצבו באופן לא שגרתי 
 
הסינרגיה ומערכת היחסים עם הבעלים שהתקיימו לאורך התהליך, היו הכרחיים ליצירת דירה שתשקף את סגנון חייה ותתאים לצרכיה. התוצאה שהתקבלה בזכות זה היא מרחב שמאפשר לה לנצור היטב את זיכרונותיה, ולצבור במקביל חוויות עתידיות חדשות.  
 
עכשיו יש מקום לכל הזיכרונות
 
יחידת המאסטר: אהבה היא תמצית היקום

עוד בנושא

עיצוב דירות

עיצוב מבית סבתא: דירת דופלקס שמתאימה לאירוח


זוג בשנות ה-70 לחייו רכש דירת דופלקס מרווחת, ובחר לעצב אותה תוך מחשבה על העתיד ובאופן שיתאים לאירוח הילדים והנכדים

עיצוב דירות

עיצוב גבוה: דירת גג משופצת ושמחה


הדיירים רכשו דירת גג בת ארבע שנים, וביקשו להתאים אותה לצורכיהם ולטעמם. בסיום תהליך שיפוץ שארך כשלושה חודשים, התקבלה הדירה שעליה חלמו

עיצוב דירות

המשפחה התרחבה? במקום לעבור דירה אפשר להוסיף חדר חדש


משפחה בת חמש נפשות ביקשה להוסיף חדר לדירה, כדי לאפשר לכל אחד מבני הבית מרחב פרטי משלו. בסיום השיפוץ התקבלה דירה שנהנית מתכנון מוקפד ומצבעוניות הרמונית

עיצוב דירות

עוזבים את העיר: דירת גן בעיצוב מודרני


המשפחה עברה מדירה בלב העיר לדירת גן רגועה יותר. כדי להתאים את מרחב המגורים החדש לקצב חייהם הנוכחי, הם בחרו בקו עיצוב מודרני עם שימוש נרחב באלמנטים גיאומטריים

תגובות

כתיבת תגובה