כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  פנטהאוז תל אביבי שהתחפש למועדון לילה

פנטהאוז תל אביבי שהתחפש למועדון לילה

בדירת פנטהאוז בצפון תל אביב, שנראית לכאורה כמועדון בילויים יוקרתי, משולבים כל האלמנטים הפונקציונליים הדרושים כדי להקנות לדיירים איכות חיים גבוהה

מאת: שני הררי צילום: עמית גרון


                           


לצפייה בכל התמונות:

עוד בתים מעוצבים?
מעוצב ויוקרתי במושב בשרון
בית באורנית: כשפנים וחוץ נפגשים
בית על ההר: בית קסום בבית השיטה

בדירה התל אביבית שנבקר בה היום, הדרישה של בעלי הבית ליצור נוחות מקסימלית לא באה על חשבון העיצוב. בתוך המעטפת הסטנדרטית של בניין מגורים הצליחה האדריכלית לילך לב ליצור משהו אחר, מפתיע, צעיר ומתובל בהומור, ועם זאת מעוצב בקפידה וסופר פרקטי.


בר אקסקלוסיבי או בית משפחתי?

רושם ראשוני יכול להיות מתעתע מאוד: הקומה הראשונה של דירת הפנטהאוז נראית, במבט חטוף כמו בר אקסקלוסיבי או מועדון חברים יוקרתי. הבר הארוך, המחופה בעור משופשף, הכיסאות הלבנים הגבוהים העומדים לצדו, ההדפס העצום של פריים ידוע מסצינה מהסרט "ספרות זולה", שולחן הביליארד והרהיטים הכהים יוצרים כולם רושם של חלל המיועד לבילוי.


שולחן הביליארד והרהיטים הכהים יוצרים כולם רושם של חלל המיועד לבילוי

החלל המעוצב הוא למעשה חלל המגורים הציבורי בביתה של משפחה. על הבר עומדות צנצנות עם עוגיות ובקבוקי שתייה של הילדים, בין הספות מפוזרים פה ושם צעצועים ועל המסך הגדול, הממוקם על הקיר במקביל לבר, מוקרנים, רוב היום, סרטים מצוירים או סרטי די-וי-די לגיל הרך. "זו בדיוק הייתה הכוונה, ליצור משהו אחר, מפתיע, צעיר, מתובל בהומור, ועם זאת מעוצב בקפידה וסופר פרקטי, בתוך המעטפת הסטנדרטית של בניין מגורים", מספרת האדריכלית שעיצבה את הדירה עבור משפחה צעירה, שבה הורים בגילי השלושים ושני ילדים קטנים. 


פרקטיות היא שם המשחק

בעוד שבקומה העליונה תחושת המרחב מקבלת חיזוק מהנוף הפתוח, מהשימוש בזכוכית ומריבוי המשטחים הלבנים, הקומה התחתונה נזקקה לזריקת עידוד עיצובית. הקבלן בנה את הדירה עם תקרות בגובה 2.5 מ' והתחושה הייתה תחושת מחנק, הפתרון שנמצא היה תקרת בריסול, יריעת פלסטיק לבנה הנמתחת לאורך ולרוחב התקרה. הבחירה בבריסול המתוח, חומר חלקלק המחזיר אור והשתקפויות, שינתה את התחושה בקומה הזו מקצה אל קצה, והוסיפה לחלל, מעבר לאפקט הגובה, "גלאם" וברק, אלמנטים מוכרים בעיצוב מועדונים, שאת האווירה השוררת בהם ביקשו בעלי הבית לאזכר. 


מעוצב בהומור. החלל הציבורי בבית.

 
בניחוח מועדוני. המדרגות לקומה העליונה.

פרקטיות היא שם המשחק בדירה המשתרעת על פני שתי קומות. הקומה התחתונה מיועדת למגורים וכוללת חדר משפחה, חדרי שינה ורחצה והקומה העליונה, הממוקמת על הגג, כוללת סלון לאירוח, מטבח ומרפסת המקיפה את הקומה משלושה כיוונים. החשיבה הפרקטית ניכרת בכל אזורי הבית, והפרקטיות והדרישה של בעלי הבית ליצור נוחות מקסימלית לא באו על חשבון העיצוב.


חדר השינה.

כמו כן, לב תכננה חדר רחצה גדול במיוחד, המחופה בפסיפס שחור ודרמטי, בצמוד ליחידת ההורים. חדר הרחצה מאפשר פינוק למבוגרים בשיא האינטימיות, מחד גיסא, ורחיצה נוחה של הילדים הקטנים בחלל המרווח, מאידך גיסא. "כדי להדגיש את אופיין השונה של שתי הקומות", מספרת לב, "החלטנו לעצב את הקומה התחתונה, המשפחתית, בגוונים כהים וחמימים יותר, ואת הקומה העליונה, המוקפת בדלתות זכוכית ושטופה באור, בגוונים בהירים, שיעצימו את תחושת המרחב". 


חדר הרחצה מחופה פסיפס שחור ודרמטי


חלונות שקופים שמעיצימים את תחושת המרחב. המרפסת בקומה העליונה.

תכנון החללים, בחירת החומרים וסידור הרהיטים התבסס על שלושה קווים עיקריים: שפה עיצובית "מועדונית" בהשראת חיי הלילה, הפרדה מוחלטת בין אזור המשפחה לאזור האירוח, וכאמור – פרקטיות. נקודת המוצא הפרקטית הובילה לעיצוב קירות המשמשים, למעשה, כמקומות אחסון שבדלתותיהם מוטבעות כתובות משעשעות בלועזית, שמופיעות כמעט בכל חדרי הבית.


כתובות משעשעות על דלתות ארונות האחסון


מרחב בהיר ורחב ידיים. הקומה העליונה.


הקומה העליונה מקבלת חיזוק מהנוף הפתוח

המרפסת המקיפה את הקומה העליונה


נוף אורבני
הפנטהאוז התל אביבי מוכיח כי עיצוב ביתי ש"יוצא מהקופסה" ומשלב קריצה והומור יכול להראות מרשים ומעורר השראה וחשוב לא פחות – פרקטי.

עוד בנושא

עיצוב דירות

שובה של המרפסת: מהפך מרגש החזיר חיים לדירה תל אביבית


אחרי שנים של השכרה, מטבח כלוא ומרפסת שבוטלה לטובת הסלון, עבר המטבח לחזית, המרפסת חזרה לתפקידה המקורי והדירה קיבלה גוונים של אור וטבע. שיפוץ לדירה תל אביבית שיצר הרמוניה עיצובית לחיים וגידול ילדים

עיצוב דירות

יזראל הכפולה: שתי דירות שתוכננו בהפתעה למשפחה מצרפת


שתי דירות סמוכות, עם דלת מקשרת ביניהן, תוכננו למשפחה שמגיעה לחופשות בארץ. הים שימש השראה לעיצוב אלגנטי ונכנס פנימה דרך החלונות

עיצוב דירות

אין כמו יפו: בלב שוק הפשפשים ממוקמת אחת הדירות היפות בעיר!


למול מגדלי היוקרה שמגרדים את קו הרקיע של תל-אביב, יפו הסמוכה מצטיינת בשימור מורשתה וקוסמת לאלה המחפשים את השילוב המושלם בין חווית לייף סטייל למגורים באחת הערים האותנטיות בעולם. כך גם במקרה של זוג שעזבו בית רחב ידיים במושב לטובת דירה בלב מתחם שוק הפשפשים שוקק החיים. מעצבת הפנים הדר דור יצרה עבורם פנינה עיצובית מודרנית והשכילה לשלב אלמנטים שעושים כבוד לאווירה היפואית.

עיצוב דירות

הפנטהאוז בבאר שבע שופץ במהירות שיא: הטיפ של המעצבת מגלה את הסוד


"הפחד הגדול ביותר של הלקוחה שלי היה, תאמינו או לא, צבעים!" אומרת המעצבת. "היא מאוד חששה מטקסטורות, שילובים ואפילו תמונות. בקשתה הייתה פלטת צבעים רגועה ואחידה ויחד עם זאת ביקשה ליצור בית חמים, נעים ומזמין."

תגובות

כתיבת תגובה