כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

עיצוב דירות  //  פנסיה מעוצבת: דירה חדשה לפרק חדש בחיים

פנסיה מעוצבת: דירה חדשה לפרק חדש בחיים

התחלה של פרק ב' בחיים האישיים מצריכה לא פעם גם שינוי מגורים ועיצוב מחדש של הסביבה. הנה דוגמא לזוג שיצא לדרך חדשה בסגנון אחר לגמרי

מאת: עופרי גונן צילום:


הדיירים: זוג מבוגר

המקום: יבנה
השטח: 130 מ"ר
עיצוב פנים: ענבל צלקה
 
זוג מבוגר ביקש להפסיק להתגורר בשתי דירות נפרדות, שאריות מפרק א' של החיים, ולעבור לדירה אחת משותפת, כדי להתחיל דף חדש בפרק ב'. השניים פנו אל מעצבת הפנים ענבל צלקה כדי שתגשים את חלומם ותתכנן עבורם בית נקי ופונקציונאלי ללא קישוטים מיותרים וכזה שיתאים להם לתקופת זמן ארוכה. 
 
לדיירים היה חשוב מאוד לשמור על עיצוב מינימליסטי ומדוייק ולכן כל קירות הדירה נצבעו באותו הגוון והרצפה חופתה בריצוף איכותי ומבריק תוצרת איטליה בגודל 80X80 סנטימטרים בגוון בהיר. לבעלת הבית ישנה רגישות גבוהה לתאורה ישירה ולכן היה צורך למצוא פתרונות יצירתיים ולהשתמש באופן מושכל בחומרי החיפוי כדי שהבית יהיה מספיק מואר. הגוונים הבהירים שנבחרו, יחד עם תכנון מוקפד של תאורה עקיפה כמעט בכל החלל, אפשרו רמת תאורה גבוהה, פונקציונאלית ונעימה שמתאימה גם עבורה וגם עבור שאר המבקרים הבית.
 
חלוקת הפנים הושפעה מהרצון של בעלי הבית לשמור על חלל פתוח ומאוורר לצד ניצול מקסימלי של חלונות הדירה. כך הוחלט להזיז את המטבח ממיקומו המקורי – ששכן היכן שממוקמת היום פינת האוכל – ולהעתיקו אל השטח בו ניצבה מרפסת שירות וכך גם לקרב אותו אל חזית הבניין ולנצל את החלונות הפונים החוצה, מה שדרש לא מעט התעסקות עם מערכות הביוב והמים.  
 

חומרים בהירים שמאפשרים את פיזור האור באופן מיטבי בחלל הדירה  
 
בני הזוג אוהבים מאוד לבשל וגאים מאוד במסורת האירוח שלהם שכוללת הכנת ארוחות מורכבות, מה שדרש התאמה מיוחדת של כל מרכיבי המטבח ופינת האוכל. שטח המטבח נוצל באופן מקסימלי, מוקם משטח עבודה רחב במיוחד ומאחוריו הוצבו ארונות אחסון גבוהים בגוון בהיר. לצד פינת האוכל תוכננה נישה נסתרת ובה מוקם מקרר נוסף שמאפשר נוחות מקסימלית בזמן האירוח באופן שאינו גורע מהנקיון של החלל הפתוח.
 
אהבתם של בני הזוג לאירוח השפיעה מאוד על תכנון פינת האוכל, כשאחד מחלומותיה של בעלת הבית היה שולחן אוכל גדול ואצילי במראה קלאסי. לאור אהבתם של השניים לפריטי זכוכית נבחר שולחן אוכל שעשוי כולו זכוכית שקופה במראה מהודר אך קליל והותאמו לו כיסאות שחורים ובולטים במיוחד על רקע החלל הבהיר. מאחורי השולחן תוכנן מזנון לאחסון כלי האירוח עם זכוכית מרחפת ועליה הונחו אלמנטים דקורטיביים ועציצים שמכניסים נגיעת צבע לחלל. את המראה המרשים משלימים גוף תאורה תלוי עשוי גם הוא זכוכית ופסל זכוכית מיוחד בגווני שחור ולבן שהביא הזוג לארץ לאחר טיול בחו"ל.
 

אחת מהפינות המיוחדות ביותר בבית – פינת האוכל המרשימה
 

שימוש נרחב בזכוכית שקופה – שולחן האוכל, גוף התאורה, המדף האחורי והפסל  
 
מול פינת האוכל ממוקם הסלון וגם הוא תוכנן במראה נקי עם נגיעות צבע חזקות אך ממוקדות. מוקמה בו ספה רחבה בגוון שחור ומאחוריה קיר עם תאורה נסתרת שהותאמה לרגישותה של בעלת הבית, כאשר התקרה נשארה נקייה. בחירות הטקסטיל בבית הושפעו מהעובדה שהדיירת מגיעה מהתחום ובהתאם לכך נבחרו פריטים מוקפדים במיוחד, כמו השטיח הסגול שמוקם במרכז הסלון והוזמן בהזמנה אישית, שמוסיף נגיעת צבע בולטת שמשפיעה על כל החלל הפתוח.
 

חלל לבן ומינימליסטי עבור זוג מבוגר שבקש בית רגוע וללא קישוטים מיותרים
 

מבט מהסלון לכיוון קיר המדיה והמטבח
 
רוצים גם?
ריצוף מעוצב: לכל העסקים ובעלי המקצוע
שטיחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 

פתרונות אחסון יצירתיים לארוח – נישה נסתרת עבור מקרר נוסף
 

כאשר הנישה סגורה נשמר המראה המינימליסטי של הדירה
 

נגיעת צבע מרכזית – שטיח סגול בהזמנה אישית במרכז הסלון 
 
גם בחדר השינה בולט השימוש בגוונים בסיסיים של שחור ולבן, עם שימוש בפריטי טקסטיל בטקסטורות שונות שמוסיפים רכות לחדר. התאורה בחדר היא היקפית בלבד ומחולקת למעגלים נפרדים כדי לאפשר מצבי תאורה שונים ומשתנים בהתאם לצורך. בחדר הרחצה הוקדשה מחשבה לפונקציונאליות של האלמנטים באופן שיתאים לגיל הזוג עם בחירה בדלתות רחבות ובמקלחון גדול ומרווח. התוצאה מספקת לזוג את כל מה שחלמו עליו – דירה נעימה שמאפשרת להם לעשות את כל הדברים שהם אוהבים ומהווה עבורם דף נקי לפרק חדש בחיים.
 

טקסטיל עשיר ותאורה בלתי ישירה בחדר השינה
 

גווני שחור ולבן גם בחדרי הרחצה
 
 

חדר רחצה פונקציונאלי המותאם לגיל הדיירים
 

ריהוט עשוי מברזל יצוק במרפסת
 

תוכנית הדירה
 
 

רשימת ספקים חלקית:
ריצוף וחיפויים: נגב קרמיקה
שולחן זכוכית, מראות, מקלחונים: א.א מראות
גופי תאורה: תומס תאורה, ניולייט
שטיחים: אליזבט שטיחים
מטבח: אביבי
כיסאות: אליטה ליבינג

 
הגעתם לגיל השלישי? הנה כמה רעיונות עיצוביים במיוחד בשבילכם:
 

עוד בנושא

עיצוב דירות

חדשה פלוס: דירת קבלן שעברה שדרוג


פינת האוכל שינתה מקום, האמבטיה בוטלה, והתקרה קיבלה מקום של כבוד. אלה רק חלק מהשינויים שהפכו את דירת הקבלן הזאת למשהו אחר

עיצוב דירות

בדרך שלה: עיצוב דירה שונה מהמקובל


רהיטים שנקנו בשוק הפשפשים, עבודות אמנות מקוריות וגופי תאורה ייחודיים – אלה רק חלק מהדברים שאפשר למצוא בעיצוב הדירה הזאת

עיצוב דירות

תשכחו מהארגזים: שיפוץ משמעותי יכול לחסוך מעבר דירה


המשפחה התרחבה ובגרה, והדירה כבר לא תאמה את הצרכים שלה. במקום לעבור למקום מגורים חדש, הדיירים החליטו לצאת לתהליך שיפוץ משמעותי ומקיף

עיצוב דירות

אין 'לא יכול': שיפוץ דירה שחשף את כל הפוטנציאל הקיים


יש דירות שנראות נפלא מהרגע הראשון, ויש כאלה שמגלות את עצמן רק אחרי עבודה קשה. הצצה לתהליך שיפוץ דירה שהפך חלל מוזנח למרחב מגורים שמח

תגובות

כתיבת תגובה