כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

עיצוב דירות  //  קטנה ואדומה: דירה קטנטונת עם סטודיו לאמנית תל אביבית

קטנה ואדומה: דירה קטנטונת עם סטודיו לאמנית תל אביבית

עם הרבה אדום, אלומיניום ומדפים שלא רואים כל יום עוצבה הדירה שלפניכם, שלמרות שהיא מיניאטורית, יש בה את כל מה שצריכה אמנית – אפילו סטודיו מושלם

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


הדיירים: דיירת אחת, אמנית

המקום: תל אביב

השטח: 50 מ"ר

אדריכלות: קרן לסר אדריכלות פנים

עיצוב פנים: קרן לסר

הום סטיילינג: קרן לסר / אמנות של נועה ספקטור

 

 

דירת קטנה בבניין ישן בתל אביב שופצה למגורים ועבודה עבור אמנית. האמנית עוסקת בציור ובקרמיקה, כולל עבודה עם צבעים מיוחדים ושריפת כלים בתנור, כך שהיה צורך לתכנן סטודיו שניתן להפריד מיתר הדירה בעת הצורך. בנוסף, הלקוחה ביקשה חדר שינה נפרד, וחלל מרכזי שכולל מטבח עם אזור אכילה, סלון וחללי אחסון.

 

צריכים נגר? לכל הספקים ובעלי המקצוע >>

גם חלונות אלומיניום תמצאו כאן. לכל הספקים ובעלי המקצוע >>

 

מכיוון שהדירה משמשת למגורים ועבודה, נבחר סגנון תעשייתי שמתאים לסטודיו, בשילוב של צבעוניות עליזה וביתית. הדירה פורקה לחלוטין, כולל הקירות, התשתיות, הריצוף והחלונות. כדי להצליח לשלב הכל ועדיין לקבל תחושת מרחב, נבחרה עבור כל הבית רצפת בטון מוחלק (חומר שהדיירת אוהבת במיוחד) ובכל הפתחים (פנים וחוץ) שולב אלומיניום אפור.

 

 

ציורים ופסלי אמנות: נועה ספקטור, כיור סטודיו: רצף

 

הדירה בולטת כבר בחדר המדרגות, מכיוון שדלת הכניסה שלה עשויה אלומיניום חשוף ותעשייתי, פשוטה יחסית אבל מייצגת היטב את הסגנון הכללי. מול דלת הכניסה ממוקם ארון גדול ועמוק במיוחד, שמתפקד גם כחדר שירות, וכולל מכונת כביסה, מייבש, סולם גבוה וקנבסים גדולים לציור. כדי "לאוורר" את מראה הארון הגדול, תוכננו דלתות אלומיניום מרצפה ועד תקרה, משובצות בזכוכית סבתא. הזכוכית מאפשרת מעברי השתקפויות של התכולה, שיחד עם התאורה שתוכננה מבפנים יוצרת קומפוזיציה מעניינת ומסקרנת.

 

אמנות על הקיר: נועה ספקטור, דלת אלומיניום: אלום דקל בע"מ, תאורה: תומס תאורה

 

נגרות מטבח: ניסן גואטה, אמנות: נועה ספקטור

 

בחלל המרכזי בולט במיוחד קיר המדפים הארוך. הקיר מתחיל מיד בכניסה ומסתיים בקצה הסטודיו, ליד החלון הפונה החוצה. המדף התחתון מתחיל במקביל למטבח כדלפק אכילה, נמשך באותו הגובה כמדף עבור המסך באזור הסלון, "נקטע" באזור הוויטרינה שמפרידה בין הסלון לסטודיו, וממשיך מיד אחריה באותו הגובה, כשהוא משמש מעמד לכיור. מעליו, לאורך כל הקיר, מדפים נוספים שמשמשים לאחסון ותצוגת עבודות אמנות, וכל הקונסטרוקציה היא אלמנט עיצובי בפני עצמו. המדפים עשויים עץ תעשייתי ומחוזקים לקיר על ידי משולשים מברזל במראה גולמי, שמהווים אף הם חלק מהקומפוזיציה. פס צבירה שמזכיר תאורת גלריה מאיר על הכל.

 

שרפרפים והדום: איקאה, מדפים ניסן גואטה, תאורה תומס, אלומיניום אלום דקל בע"מ

 

ריהוט: איקאה, תאורה: תומס תאורה, נגרות: ניסן גואטה

 

הסטודיו ממוקם בקצה הדירה, במקום בו הייתה פעם מרפסת, והוא נהנה מחלונות גדולים וכניסה של אור טבעי. מכיוון שהיה צורך ליצור עבורו סגירה שתאפשר עבודה עם חומרים רעילים ושריפת קרמיקה בתנור, תוכננה ויטרינה גדולה לכל רוחבו, מרצפה ועד תקרה, שמפרידה בינו לבין החלל המרכזי. הוויטרינה משולבת בזכוכית שקופה שאינה גורעת מתחושת המרחב, גם כשהדלתות סגורות. כאשר הסטודיו פנוי מעבודה, נפתחות הדלתות והחללים מתאחדים.

 

כוורת מדפים: איקאה, וילונות: איקאה, אמנות: נועה ספקטור, תאורה: תומס תאורה

 

 

בחדר השינה נבחרה דלת אלומיניום עם חלון מעליה, משובצת בזכוכית סבתא. האלומיניום שייך למראה התעשייתי שנבחר עבור הדירה, ואילו זכוכית הסבתא מאפשרת מעבר אור מבלי לפגוע בפרטיות מחד, ומוסיפה לחמימות הביתית מאידך.

 

בתוך חדר השינה הקטן בולט הקיר שממול הדלת בצבעוניות שלו. מדובר בקיר מקורי שכולל המון גוונים בהם נצבעה הדירה במהלך השנים. לפני השיפוץ, הקיר היה מכוסה בארון כך שלא היה ניתן לדעת מה יש מאחוריו. ביום הראשון של ההריסות הוא התגלה במלוא הדרו, והוחלט שמכיוון שלכל דבר יש סיבה, ומדובר בקיר יפה ומעניין, הוא יישאר במצבו המקורי כשריד להיסטוריה של הדירה. רוב הקיר הושאר, עם מסגרת אלומיניום תואמת לפתחים שבכל הדירה, והוא צופה לכה שתמנע מהשכבות להתקלף וגם קיבל תאורה שמיועדת להבליט אותו, כאילו היה יצירת אמנות בגלריה.

 

אלומיניום אלום דקל בע"מ, מיטה: איקאה, תאורה: תומס תאורה

 

חדר הרחצה הוא האזור היחיד בדירה שרוצף באריחים ולא בבטון, זאת על מנת לקבל אטימה מרבית ושיפועים נכונים. נבחרו אריחים מצוירים, בגוונים שמתאימים בצבעוניותם ליתר הריצוף והחומרים בדירה. חלק מהקירות חופו בקרמיקה לבנה פשוטה, והאזורים היבשים בחדר (שנהנה מחלון גדול ואוורור אופטימלי) נבצעו בגוון תכלת בהיר. הקורות והעמודים הודגשו ונצבעו אפור, כמו הקורות המקבילות בחלל המרכזי.

 

חיפוי וארון כיור: רצף

 

רשימת ספקים חלקית:   

קבלן מבצע – יעקב דמרי

עבודות אמנות – נועה ספקטור

חיפוי וכלים סניטריים רצף דורון

נגרות מטבח ומדפים – ניסן גואטה

ריהוט סלון וחדר שינה – איקאה

אלומיניום – אלום דקל בע"מ

תאורה – תומס תאורה

 

 


עוד דירות מעוצבות שידליקו אתכם:

נגיעות אחרונות וזהו: עיצוב נקי לדירה בגבעתיים
אי של שפיות: דירה תל אביבית צבעונית בחתימה אישית
תעצרו את העיר: דירה שעוצבה בתקציב מוגבל בהחלט
כפר סקנדינבי: הבית שקיבל טיפול אמנותי
פורקים זיכרונות: שיפוץ דירת פנסיונרים ברעננה

עוד בנושא

עיצוב דירות

נתונה לשינוי: דירת קבלן שקיבלה מראה חדש


איך הופכים דירת קבלן סטנדרטית לבית ייחודי שמותאם בדיוק לצרכים של בעליו? – בשתי מילים: שינויי דיירים

עיצוב דירות

טודו בום: דירת יוקרה בלב ברזיל


בלב קומפלקס ייחודי באחת השכונות השמחות בסאו פאולו, נמצאת דירת יוקרה שמצליחה לחבר בין עיצוב עדכני למורשת מקומית

עיצוב דירות

ד"ש מהמאה ה-16– עיצוב דירה עתיקה בצרפת


עם מספר חומרים נבחרים ופלטת צבעים מצומצמת, הדירה העתיקה הזאת שומרת על מראה גולמי ומאפשרת התבוננות פנימית שקטה

עיצוב דירות

עולה קומה: דירת דופלקס בעיצוב הרמוני


עם דיירים נחושים, מעצבת יצירתית ומספר חודשי שיפוץ, דירת הדופלקס הישנה הפכה למרחב מחייה נעים ורגוע במיוחד

תגובות

ל 8 שהוא גם 17, אתה גם ממש טיפש וגם פסיכי לגמרי.

מה זה זכוכית סבתא?
היגעתי עד סוף הכתבה, חיפשתי תמונה ואין תמונה של הדלת עם זכוכית סבתא, חבל.

מה זה זכוכית סבתא?
היגעתי עד סוף הכתבה, חיפשתי תמונה ואין תמונה של הדלת עם זכוכית סבתא, חבל.

דירה מקסימה!
חלל נעים ונצול מיטבי. יופי של עיצוב!

לייק גדול
דירה נעימה בצורה בלתי רגילה.

נמאס מכל השטיקים העיצוביים האלו

16- אתה אדריכל כמו שאתה רקדן בלט
עד שהייתה פה תגובה עניינית אחת, באת להדחף עם ההערות בשתי לירות שלך. אומלל אתה ואומללים כל מי שבא במגע איתך. אתה לא מבין דבר וחצי דבר בעיצוב, ובשיא חוצפתך בא לקלקל פה לאחרים. אם תמשיך בגישה הנחותה שלך, באמת תגמור בבית תמחוי, כפי שנכתב שם.

דירה מקסימה ותשובה ל-8 - אתה אידיוט
מבלי להיכנס לנושא העיצוב, איזו התייחסות זו ? לכל האומנים צריכה להיות דירה בצבע שמנת ? לכולם אותו טעם עיצובי וסגנון ? ההערה על המדפים בכלל גאונית. אכן, תגובה אינטליגנטית ועניינית.

ריצוף בטון - תשובה לטל מס' 9
הי טל, לצערי לא היינו מרוצים מרמת הגימור של מבצע הבטון. לא ארצה לעשות שיימינג לכן לא כותבת את שמו אבל אני לא ממליצה.

מקורי ומעניין
אהבתי מאוד

דירה מדהימה. אין על הצבע האדום....

לכל המפרגנים והאוהבים - תודה רבה. כיף לקרוא.

מענה לנושא המדפים
שבוע טוב כולם. הועלו פה תגובות בנושא המדפים, הפונקציונליות שלהם ואפילו הצורך להוציאם מחוץ לחוק. אז ככה. אני מתה על מדפים! יש להם מקום של כבוד בעיצוב חללים בסגנונות שונים. המדפים הם עולם ומלואו: הופכים קיר למעניין, מוסיפים שטחי אחסון ותצוגה, מאפשרים להראות חפצים מזווית קצת אחרת ועוד המון יתרונות. כמובן, לא חובה. ניתן להגיע לעיצוב יפה גם אם אוהבים אחסון סגור או כל פתרון אחר. שפר עלי מזלי ונועה, בעלת הדירה, מאוד אהבה את הפתרון שיצרתי ותכננתי. מצד אחד - קיר מעניין עם מדפים בעלי אופי משלהם ואורכים שונים שמדגישים את האורך של החלל. מצד שני - אחסון, תצוגה של יצירות אמנות, שולחן, מדף למסך ובסיס לכיור. כל זה על קיר אחד לא היה מתאפשר לולא אותם מדפים. אז מי שלא אוהב- לא חייב. אבל מי שכן - ימצא מגוון יתרונות ופתרונות. ולגבי החוקיות של העניין- מדובר בעיצוב. יש יותר מפתרון אחד לכל חלל. מה שחשוב הוא שימצא חן בעיני בעליו ויענה על צרכיו. שבוע טוב.

תגובות תוקפניות! אני אהבתי! המטבח מקסים

יופי !
מקסים בעיני ואורירי !!! אולי למדפים הייתי בוחרת גוון אחר, אבל גם זה שנבחר בסדר.הייתי רוצה לדעת מי ביצע את ריצוף הבטון. תודה

זוועה עולמית. מדפים באופן כללי זה פשע!!!
לפני הכל, לאומנית שכל היום מתעסקת בצבעים, טקסטורות, חומרים ושאר קישקושים, צריך בית רגוע, שליו בגווני השמנת, בלי קישקושים. הבחורה תגמור בסוף עם הפרעות קשב וריכוז.... מלבד זאת, צריך שמישהו יוציא את עניין המדפים מחוץ לחוק. אם נעזוב לרגע את הכיעור המוחלט שלהם ואת הבלאגן שהם עושים בעין עם מיליון החפצים ששמים עליהם - הרי שהם צוברים אבק בצורה היסטרית, ולא פרקטיים בעליל!!! גם רעיונית וגם אסתטית זה גרוע. ובנימה אחרונה: תפסיקו, תפסיקו, תפסיקו כבר לחרבש בתים, לעצב אותם בסגנון מחסן או בתי תמחוי. די עם כל ברזלי האלומיניום, הסולמות המפגרים, הקימוץ באיחסון ובארונות נורמליים ורצפות הבטון כמו במפעלים. המחסור בטקסטיל כמו שטיחים, וילונות, כריות נורמליות. מספיק, זה בלתי נסבל ובלתי נסלח. בעוד עשור תסתכלו על כל זה אחורה ולא תבינו איך אסונות עיצוביים כאלה יצאו תחת ידיכם.

הקיר בחדר שינה - מהמםםם!

על זה נאמר - על טעם וריח וגו'... ממש לא הטעם שלי

המדפים פוגעים בהרמוניה
ולא מתאימים בכלל. גם הרעיון של הרמת המטבח על רגליים ויצירת חלל מתחת לארונות שקשה להגיע אליו ולנקות - לא מוצלח. הקיר הישן שמוסגר - גאוני! חבל שאין תכנית אבל נראה שנעשה שיפוץ חכם.

להחליף דחוף את המדפים

המדפים בסגנון ובצבע שלא מתחברים
הכל מושלם וזורם אבל המראה הפשוט של המדפים בעייתי לדעתי. אפשר היה להשתמש במדפים עבים יותר (כ-5 ס"מ), לחפות את התושבות של המדפים בעץ (כ-7 ס"מ) ואפשרי שיהיו משולשים כמו התושבות ואז יראו מיוחדים. הצבע ממש לא קשור לבית הוא בצבע כתום שחור כמו פרגולות שנצבעו בצבע שהצבע בחר. אין לי בעיה שהמדפים יהיו בניגוד לבית יותר גושניות אבל הן לא יכולות להראות כ"כ פשוטות.

תגובה
עיצוב יפה מאד . עבודת נגרות יפה.

הפעם לא אגיב לעיצוב אלא לבעיה בריאותית בטיחותית
תנור שריפה של קרמיקה אינו דבר בריא לא לדיירת ולא לשכנים. כותבת לא מקנאה או צרות עין אלא מתוך דאגה. גם אם הדיירת דואגת להימצא רחוק מהתנור בזמן שריפה עדיין שכנים ישאפו עשן רעיל וזה אולי נדבק לחלל (נשאר כחלקיקים אבל לא בטוחה). עדיף לשכור מקום קטן ומרוחק זול ולשרוף שם. בזמן שריפה משתחררים המון חומרים רעילים. The early stages of bisque firing involves the oxidization of organic clay matter to carbon monoxide and other combustion gases. Sulfur breaks down later producing highly irritating sulfur oxides. Also, nitrates and nitrogen-containing organic matter break down to nitrogen oxides. Galena, cornish stone, crude feldspars, low grade fire clays, fluorspar, gypsum, lepidolite and cryolite can release toxic gases and fumes during glaze firings. Carbonates, chlorides, and fluorides are broken down to releasing carbon dioxide, chlorine, and fluorine gases. At or above stoneware firing temperature, lead, antimony, cadmium, selenium and precious metals vaporize and the metal fumes can either escape from the kiln, or settle inside the kiln or on ceramic ware in the kiln. Nitrogen oxides and ozone can be generated from oxygen and nitrogen in air. את הציטוט העתקתי סתם מאתר אקראי של Health & Safety. יש המון כאלה!

כתיבת תגובה